dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Różnica

  1. #1

    Domyślnie Różnica

    Witam.
    Wylewka zrobiona na równym poziomie.
    Podłogówka na całej powierzchni.
    Panele kupione- 9mm
    Płytki- 10,5mm
    Da się jakoś z tego wybrnąć bez szlifowania?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    trzeba skuwać.....

    a tak serio to do paneli masz jeszcze podkład, zwykle koło 1mm. Poza tym pomiedzy panelem a kafelkami masz listwę dylatacyjną. jest ok wszystko....

  3. #3

    Domyślnie

    ok
    ale podkład pod panele to ok, 1,5mm , z tego co się orientowałem średnio klej pod płytki to 5-6mm. więc te 5mm różnicy zostaje.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Są różnej grubości podkłady pod panele , te 1 czy 1,5 mm to porażka , nawet nie myśl o takich , są grubsze piankowe /polistyren lub z włókna drzewnego mają około 5mm ale są i grubsze, Jeśli będzie ogrzewanie podłogowe to nie ma co szaleć z grubością, podkład polistyrenowy 3mm / twarda pianka/

    cytuje : Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym najlepiej sprawdzają się podkłady poliuretanowo-mineralne (PUM) lub polietylenowe o wysokiej gęstości (PEHD).

    ps ja w starym domu nie mam podłogówki a pod panele dałem zwykłą piankę z casto niby ma coś koło 3mm ale po sprasowaniu to papier i też tak się zachowuje , po kilku latach panele stukają o beton bo podkładu nie ma .
    W nowo budowanym domu czeka mnie podobny wybór z tym że na dolnym poziomie będę miał wszędzie płytki a poddasze panele
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Są różnej grubości podkłady pod panele , te 1 czy 1,5 mm to porażka , nawet nie myśl o takich , są grubsze piankowe /polistyren lub z włókna drzewnego mają około 5mm ale są i grubsze, Jeśli będzie ogrzewanie podłogowe to nie ma co szaleć z grubością, podkład polistyrenowy 3mm / twarda pianka/

    cytuje : Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym najlepiej sprawdzają się podkłady poliuretanowo-mineralne (PUM) lub polietylenowe o wysokiej gęstości (PEHD).

    ps ja w starym domu nie mam podłogówki a pod panele dałem zwykłą piankę z casto niby ma coś koło 3mm ale po sprasowaniu to papier i też tak się zachowuje , po kilku latach panele stukają o beton bo podkładu nie ma .
    W nowo budowanym domu czeka mnie podobny wybór z tym że na dolnym poziomie będę miał wszędzie płytki a poddasze panele
    każdy chwalił ten Arbition Multipotec 1,5 mm ale skoro tak mówisz to jeszcze może doczytam lepiej.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy brać w ogóle pod uwagę podkłady 5-6mm??

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mat_bo Zobacz post
    ok
    ale podkład pod panele to ok, 1,5mm , z tego co się orientowałem średnio klej pod płytki to 5-6mm. więc te 5mm różnicy zostaje.
    Optymalna grubość kleju do płytek to 4mm .

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Są różnej grubości podkłady pod panele , te 1 czy 1,5 mm to porażka , nawet nie myśl o takich , są grubsze piankowe /polistyren lub z włókna drzewnego mają około 5mm ale są i grubsze, Jeśli będzie ogrzewanie podłogowe to nie ma co szaleć z grubością, podkład polistyrenowy 3mm / twarda pianka/

    cytuje : Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym najlepiej sprawdzają się podkłady poliuretanowo-mineralne (PUM) lub polietylenowe o wysokiej gęstości (PEHD).

    ps ja w starym domu nie mam podłogówki a pod panele dałem zwykłą piankę z casto niby ma coś koło 3mm ale po sprasowaniu to papier i też tak się zachowuje , po kilku latach panele stukają o beton bo podkładu nie ma .
    W nowo budowanym domu czeka mnie podobny wybór z tym że na dolnym poziomie będę miał wszędzie płytki a poddasze panele
    pokaż mi porównanie parametrów dla podkładu 1-1,5 mm (według Ciebie porażka), z tymi które są według Ciebie ok

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mat_bo Zobacz post
    Da się jakoś z tego wybrnąć bez szlifowania?
    Wybierz panele 12mm a jeszcze lepiej przyklej drewno

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mat_bo Zobacz post
    ok
    ale podkład pod panele to ok, 1,5mm , z tego co się orientowałem średnio klej pod płytki to 5-6mm. więc te 5mm różnicy zostaje.
    zastosować maty eko 5mm grubości.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony