dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarek 92

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-100
    Posty
    4

    Domyślnie co to jest działka orna

    witam wraz z kobieta myslimy o kupnie działki, ale zastanawiają mnie 2 rzeczy.otóż z papierów które dostaliśmy w uproszczonym wypisie rejestrów gruntów pisze że działka jest orna,a w ogłoszeniu pisze jest budowlana i agentka tak też mówi..2 sprawa to to że rzekomo działka ma warunki zabudowy a w rzeczewistości miała je przed podziałem.ogłoszeni idzie przez biuro i nie wiem czy to wałek jakiś czy nie jeśli nie niech mi to ktos wytłumaczy z góry dziekuje

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zobaczyć studium zagospodarowania w necie lub gminie. Przypuszczalnie tam jest przeznaczenie na mieszkaniówkę. Jesli były WZ a dokonano podziału, to trzeba wystąpić powtórnie o nowe WZ. To jest inna działka, inna powierzchnia i nowe przeliczenie wskaźników dla tego numeru działki . To niezbędna formalność. WZ to jak MPZP - opiniuje planowane działania ( będzie mieszkaniówka) . W EGiB czy KW rejestruje się stan istniejący - obecnie jest rola.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-07-2020 o 20:41

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Studium nie ma znaczenia. Ważne MPZP albo WZ. To określa, co może na taj działce być. To co jest jest w ewidencji, to jest stan obecny a zmiana przeznaczenia przed zbudowaniem domu nie ma sensu, bo oznacza drastycznie wyższy podatek od nieruchomości więc robi się to jak najpóźniej.

    Tylko co to ma wspólnego z Oknoplastem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony