dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tom_bombadil

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    114

    Domyślnie Malowanie elewacji - czym gruntować

    Planuję pomalowanie dwóch elewacji i zastanawiam się czym zagruntować powierzchnie,

    1 - BALKON
    Balkon jest zadaszony. Tynk baranek z 2000r ściana stabilna, nic nie pęka, nie zacieka, nie sypie się. Całość lita i mocna.
    Usunąłem kilka haków i dziury zaszpachlowałem. Całość dokładnie umyłem.
    Tynk jest w bardzo dobrym stanie, jedynie farba wymaga odświeżenia i ujednolicenie po uzupełnieniach.
    Zamierzam zastosować jedną z farb Atlas Salta.
    Pytania:
    Czym gruntować takie podłoże? Na pewno pojawi się kwestia różnica chłonności na wcześniejszej farbie i miejscach napraw.
    W hurtowni polecają mi Cerplast- twierdzą że to zawsze najlepszy grunt pod malowanie .
    Ale zastanawiam się czy ma to sens - Cerplast to grunt ze strukturą przeznaczony pod tynki. Myślałem żeby użyć rozcieńczony Unigrunt.
    Ściana sama z siebie jest bardzo chropowata (baranek) chyba nie ma sensu użycie gruntu z kruszywem.

    2-STARY GARAŻ
    Ściana jest w gorszym stanie - wymaga wzmocnienia powierzchniowego. Ubytki, pęknięcia zaszpachlowałem. Całą Odspojoną starą farbę i usunąłem
    Idealnie równo nie jest. Całość na pewno wymaga ujednolicenia chłonności powierzchni i wzmocnienia powierzchniowego.
    Jaki grunt tutaj warto zastosować Cerplast czy Unigrunt ? Cerplast jest w stanie delikatnie wyrównać te najpłytsze nierówności ?
    Ostatnio edytowane przez tom_bombadil ; 22-07-2020 o 08:18 Powód: błędna nazwa jednego produktu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Skoro zastosujesz farbę Atlasu to zastosuj również grunt do tej farby. Przynajmniej będziesz miał pewność że powierzchnia będzie dobrze "czepna" .
    Co do drugiej "budowli" wyrównaj wszystkie ubytki klejem do siatki potem przetrzyj i zagruntuj Ceresitem, ale żółtym nie kwarcowym, uzyskasz pewność podłoża dla wyprawy malarskiej. Aby ujednolicić ściany przetrzyj je siatką/papierem o odpowiedniej gradacji/uziarnieniu wyrównasz tym samym powierzchnię i naprawy po malowaniu nie będą się tak odznaczać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tom_bombadil

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    114

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc
    Orientujesz się może jaki rodzaj farby może być zastosowany w bloku budowanym ok 1995r ? Atlas rekomenduje farbę Akrylową na wcześniejsze stare warstwy akrylowe - obstawiam że może być to farba Akrylowa bo innych wtedy pewnie nie było Ja planowałem malować Silikonową - ze względu na najlepsze właściwości takiej farby. Również faktura ma znaczenie - tutaj jest ekstremalnie przyczepna (baranek).

    Odnośnie garażu:
    Klej np. ATLAS GRAWIS U ?
    W pierwszym poście był błąd - w hurtowni polecają Cerplast nie Ceresit
    Ceresit żółty - miałeś na myśli Ceresit-CT 17

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak, na blokach mieszkalnych tamtego okresy stosowano farby akrylowe. Były dobrej jakości bo jeśli ktoś pomalował tym altankę na działce kolorek i krycie jest do dzisiaj.
    Tak grunt dobrej jakości na zewnątrz i wewnątrz to CT 17, zawsze stosuję i jest bardzo dobry i wydajny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony