dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 110
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja mam 20 ściany 12 podłoga 28 dach i skosy nad częścią użytkową plus 18 nad nieużytkowym stryszku Co sumarycznie daje na stropie 46cm
    Bardzo dobre ocieplenie, bo masz nowszy dom, kiedy ja się budowałem to mój dom był na bogato a twój byłby pasywny, jednak mój jest bardzo oszczędny i ciepły może to kwestia technologi?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bardzo dobre ocieplenie, bo masz nowszy dom, kiedy ja się budowałem to mój dom był na bogato a twój byłby pasywny, jednak mój jest bardzo oszczędny i ciepły może to kwestia technologi?
    Masz licznik prądu, który jest dokładny.
    Sam to potwierdzam z własnego podwórka.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-07-2020 o 00:52
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bardzo dobre ocieplenie, bo masz nowszy dom, kiedy ja się budowałem to mój dom był na bogato a twój byłby pasywny, jednak mój jest bardzo oszczędny i ciepły może to kwestia technologi?
    Nie wiem dlaczego masz takie zużycie wydaje się za niskie ja szacuję u siebie CO z CWU na 7000-8000kWh. (Bez dopalaczy)
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie wiem dlaczego masz takie zużycie wydaje się za niskie ja szacuję u siebie CO z CWU na 7000-8000kWh. (Bez dopalaczy)
    Jemu się wydaje że jak ON ma takie małe zużycie energii to wszyscy którzy pójdą taką samą drogą też będą mieli takie zużycie...

    Mam właśnie przed sobą rachunek kolegii z ostatniego roku aby zrozumieć" o co kaman"...?
    Dom 240m2 nawet nieźle ocieplony i nie wygląda na jakiś wybrakowany...
    Pompa ciepła , fotowoltaika 10kWp i do zapłaty jeszcze 2700pln ekstra...( Już widzę ten rachunek przy samym prądzie bez pompy ciepła...)
    Tak że luzik można śmiało "polecać" grzanie samym prądem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jemu się wydaje że jak ON ma takie małe zużycie energii to wszyscy którzy pójdą taką samą drogą też będą mieli takie zużycie...

    Mam właśnie przed sobą rachunek kolegii z ostatniego roku aby zrozumieć" o co kaman"...?
    Dom 240m2 nawet nieźle ocieplony i nie wygląda na jakiś wybrakowany...
    Pompa ciepła , fotowoltaika 10kWp i do zapłaty jeszcze 2700pln ekstra...( Już widzę ten rachunek przy samym prądzie bez pompy ciepła...)
    Tak że luzik można śmiało "polecać" grzanie samym prądem...
    To u kolegi raczej też coś nie halo.

    Na moje kable w połączeniu np z kanałówka i PV to nie jest zły układ.Chociaż to zamyka wiele dróg na przyszłość
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie wiem dlaczego masz takie zużycie wydaje się za niskie ja szacuję u siebie CO z CWU na 7000-8000kWh. (Bez dopalaczy)
    samo cuw bardzo spadło po zainstalowaniu PC, obecnie samo cwu to 620kwh/rok dla 1 sosby+nastolatki, ot i cała tajemnica przy 4 osobach to już wyjdzie razy 2 a jak mas z 3 córki to i razy 3. Bojler konsumował 3 mwh rocznie . Cwu w dobrze ocieplonym domu zuzywa tyle samo energii co ogrzewanie.

    dotychczas na ogrzewanie wcale tak mało nie szło okolo 4200 kwh ale ja mam w domu od 21 do 22 st. Cóż więcej obecnie spodziewam się spadku zużycia poprzez grzanie klimatyzatorem. Pozyjemy zobaczymy. Na koniec roku już będę wiedział jak to wyjdzie.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jemu się wydaje że jak ON ma takie małe zużycie energii to wszyscy którzy pójdą taką samą drogą też będą mieli takie zużycie...

    Mam właśnie przed sobą rachunek kolegii z ostatniego roku aby zrozumieć" o co kaman"...?
    Dom 240m2 nawet nieźle ocieplony i nie wygląda na jakiś wybrakowany...
    Pompa ciepła , fotowoltaika 10kWp i do zapłaty jeszcze 2700pln ekstra...( Już widzę ten rachunek przy samym prądzie bez pompy ciepła...)
    Tak że luzik można śmiało "polecać" grzanie samym prądem...
    Mnie nie wydaje się że ja mam niskie zużycie prądu uważam że w granicach przyzwoitości.

    Nieźle ocieplony to subiektywne i tendencyjne twoje określenie, czyli żadne w tym przypadku nic to nie mówi.

    Podajesz świetny przykład kolegi który wyrzucił pieniądze jak widać w błoto spodziewając się cudu i oklasków, a świadczy to podjęciu złej decyzji.

    Grzanie pradem jest dla ludzi inteligentnych jak widać , a wymyśleni koledzy nie grzeszą intelektem podobnie jak Ci którzy ich wymyślili.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mnie nie wydaje się że ja mam niskie zużycie prądu uważam że w granicach przyzwoitości.

    Nieźle ocieplony to subiektywne i tendencyjne twoje określenie, czyli żadne w tym przypadku nic to nie mówi.

    Podajesz świetny przykład kolegi który wyrzucił pieniądze jak widać w błoto spodziewając się cudu i oklasków, a świadczy to podjęciu złej decyzji.

    Grzanie pradem jest dla ludzi inteligentnych jak widać , a wymyśleni koledzy nie grzeszą intelektem podobnie jak Ci którzy ich wymyślili.
    Ale ja znam ten dom od początku budowy i wiem jak jest ocieplony ale same grubości ocieplenia jak widać nie są zbytnio powiązane z ilością zużywanej energii...
    Czyli według ciebie założenie pompy ciepła i fotowoltaiki to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto...?
    Oczywiście założenie ogrzewania elektrycznego już jest cacy...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ale ja znam ten dom od początku budowy i wiem jak jest ocieplony ale same grubości ocieplenia jak widać nie są zbytnio powiązane z ilością zużywanej energii...
    Czyli według ciebie założenie pompy ciepła i fotowoltaiki to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto...?
    Oczywiście założenie ogrzewania elektrycznego już jest cacy...?
    Dla nowo budowanych domów zgodnie z WT 2021 TAK, natomiast dla wszelkich budynków gdzie jest co wodne to pc powietrzna jak najbardziej z tym że PV to nie koniecznie na max na pewno dla pokrycia 100% pierwszej strefy i drugiej w miarę możliwości finansowych.

    W cytowanym przez ciebie domu 240m nie wiemy nic o zuzyciu na cele bytowe może byc ono bardzo duże na granicy tego co na cele grzewcze i wtedy jak razem to podliczymi to wychodzi co wychodzi.


    Prawda jest taka jak za 2019 rok przed pv i podwyżką płaciłem za cały prad rocznie 4000 za 130m2+2 osoby to niewiele, ale jak to pomnożymy przez 2 to wyjdzie 8000 to już jest sporo choc w odniesieniu do m2 całkiem ok.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla nowo budowanych domów zgodnie z WT 2021 TAK, natomiast dla wszelkich budynków gdzie jest co wodne to pc powietrzna jak najbardziej z tym że PV to nie koniecznie na max na pewno dla pokrycia 100% pierwszej strefy i drugiej w miarę możliwości finansowych.

    W cytowanym przez ciebie domu 240m nie wiemy nic o zuzyciu na cele bytowe może byc ono bardzo duże na granicy tego co na cele grzewcze i wtedy jak razem to podliczymi to wychodzi co wychodzi.


    Prawda jest taka jak za 2019 rok przed pv i podwyżką płaciłem za cały prad rocznie 4000 za 130m2+2 osoby to niewiele, ale jak to pomnożymy przez 2 to wyjdzie 8000 to już jest sporo choc w odniesieniu do m2 całkiem ok.
    Zdecyduj się...
    Najpierw piszesz że koleś sam sobie strzelił w kolano zakładając pompę ciepła i fotowoltaikę a teraz piszesz że pompa ciepła jest OK i fotowoltaika wedle zasobów finansowych...??

    O zużyciu na cele bytowe TY także nic nie wiesz a jednak proponujesz ogrzewanie elektryczne co wraz ze znacznym zużyciem na cele bytowe może być nie do zaakceptowania przez potencjalnego inwestora...

    To że ktoś ma 30 cm izolacji w dachu i 15cm na ścianach to kompletnie nic nie mówi o tym ile zapłaci za energię elektryczną...
    Jak z powyższego wynika pompa ciepła i 10kWp fotowoltaiki może wcale nie oznaczać że już nie będzie rachunków do płacenia...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Zdecyduj się...
    Najpierw piszesz że koleś sam sobie strzelił w kolano zakładając pompę ciepła i fotowoltaikę a teraz piszesz że pompa ciepła jest OK i fotowoltaika wedle zasobów finansowych...??

    O zużyciu na cele bytowe TY także nic nie wiesz a jednak proponujesz ogrzewanie elektryczne co wraz ze znacznym zużyciem na cele bytowe może być nie do zaakceptowania przez potencjalnego inwestora...

    To że ktoś ma 30 cm izolacji w dachu i 15cm na ścianach to kompletnie nic nie mówi o tym ile zapłaci za energię elektryczną...
    Jak z powyższego wynika pompa ciepła i 10kWp fotowoltaiki może wcale nie oznaczać że już nie będzie rachunków do płacenia...

  12. #52

    Domyślnie

    Można przerzucać się błotem nadal.

    Dom ma byc docieplony 15cm.
    Na dachu 30cm.W sumie, to nic nie znaczy.
    Dlaczego?
    Pierwsze, to okna.
    Przy takiej powierzchni, okien jest sporo.
    Nie zostaną wymienione, nie zostaną przesunięte.
    Ja mam dom połowę mniejszy, a okien po obwodzie mam 60m.
    Niech ten dom ma nawet 100m po obwodzie.
    Okna zostają w połowie muru.
    Licząc lekko, że straty przez tak zamontowane okna, to pół metra od ich brzegu, więc zostało 60 m2 nieocieplonego jakiegoś muru.
    Dlatego wcześniej napisałem, że nawet20 kWp nie wystarczy na grzanie tego domu.
    Szczególnie, że tylko 70% będzie na wykorzystanie z tego, co naprodukowano w sezonie niegrzewczym.
    Do tego dojdą okna, czyli nie wiadomo jakie, wentylacja grawitacyjna, drzwi zewnętrzne, balkony (nie wiadomo, czy są) plus masę innych rzeczy, których autor tematu nie podał.
    No i piwnica. Pewnie także chce grzać.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jak z powyższego wynika pompa ciepła i 10kWp fotowoltaiki może wcale nie oznaczać że już nie będzie rachunków do płacenia...
    Zgadzam się.

    Za mało danych.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Można przerzucać się błotem nadal.

    Dom ma byc docieplony 15cm.
    Na dachu 30cm.W sumie, to nic nie znaczy.
    Dlaczego?
    Pierwsze, to okna.
    Przy takiej powierzchni, okien jest sporo.
    Nie zostaną wymienione, nie zostaną przesunięte.
    Ja mam dom połowę mniejszy, a okien po obwodzie mam 60m.
    Niech ten dom ma nawet 100m po obwodzie.
    Okna zostają w połowie muru.
    Licząc lekko, że straty przez tak zamontowane okna, to pół metra od ich brzegu, więc zostało 60 m2 nieocieplonego jakiegoś muru.
    Dlatego wcześniej napisałem, że nawet20 kWp nie wystarczy na grzanie tego domu.
    Szczególnie, że tylko 70% będzie na wykorzystanie z tego, co naprodukowano w sezonie niegrzewczym.
    Do tego dojdą okna, czyli nie wiadomo jakie, wentylacja grawitacyjna, drzwi zewnętrzne, balkony (nie wiadomo, czy są) plus masę innych rzeczy, których autor tematu nie podał.
    No i piwnica. Pewnie także chce grzać.
    Mam świetny przykład na samym sobie (niestety). Dach 30cm, podłoga 18cm, ściany 20cm,rekuperacja, powierzchnia 70m2- z OZC wyszło 8800kwh na samo CO. I niby dom na prostokącie, żadnych okien dachowych, mała parterowka.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Mam świetny przykład na samym sobie (niestety). Dach 30cm, podłoga 18cm, ściany 20cm,rekuperacja, powierzchnia 70m2- z OZC wyszło 8800kwh na samo CO. I niby dom na prostokącie, żadnych okien dachowych, mała parterowka.
    A dla czemu tak wyszło?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @KlaudiuszX
    Zakładam że jak ktoś robitermomodernizację to zaczyna od okien bo od tego się zaczyna.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Mam świetny przykład na samym sobie (niestety). Dach 30cm, podłoga 18cm, ściany 20cm,rekuperacja, powierzchnia 70m2- z OZC wyszło 8800kwh na samo CO. I niby dom na prostokącie, żadnych okien dachowych, mała parterowka.
    Dlatego OZC jest super ale daje wyniki z dupy, nie wiem gdzie jest bład mnie zużycie wychodzi z OZC 13 MWH/rok w praktyce ok 7 MWH/rok (2019) i zawsze tak było. Choć moze niedoskonałe ale lepsze jest ciepło właściwe wychodzi realnie i potwierdza się w praktyce.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @KlaudiuszX
    Zakładam że jak ktoś robitermomodernizację to zaczyna od okien bo od tego się zaczyna.
    Nie koniecznie, czasem od zrobienia dachu i ocieplenia stropu w domach kostkach, oraz zamurowania cześci okien i wymianie na nowe tego co zostaje i tu zgoda.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dach 30cm, podłoga 18cm, ściany 20cm,rekuperacja, powierzchnia 70m2- z OZC wyszło 8800kwh na samo CO.
    Wrzucisz to OZC?

    I to drugie dla:
    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Z tym OZC uważaj bo mi przy grubościach 20/20/30 wyszło 135,8 kWh/m2.
    Piszesz o tym - a nie wrzucasz. A tu ewidentnie jest jakiś błąd - obstawiam nie uwzględnienie zysków bytowych (tak, jak i w CW) i pewnie na dokładkę WG zamiast reku.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzucisz to OZC?

    I to drugie dla:


    Piszesz o tym - a nie wrzucasz. A tu ewidentnie jest jakiś błąd - obstawiam nie uwzględnienie zysków bytowych (tak, jak i w CW) i pewnie na dokładkę WG zamiast reku.
    Panie Kaizen jeśli mogę to poproszę o maila, wyśle nie ma sprawy. Z resztą już pisałem do Ciebie prywatną wiadomosc w tej sprawie bo zauwazylem że biegły jesteś w temacie.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony