dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    A ja czekałem na wymianę wentyla we Froniusie 3 miesiące, bo sami nie wiedzieli kto ma to zrobić.
    PS.
    Nowy wentyl to taki sam paździerz jak stary, warczy jak stara sieczkarnia.
    Właśnie z tego powodu należy powiedzieć że Fronius nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na hałas. Chińczyki mają pasywne chłodzenie, i gwarancję 10 lat o czym się przekonałem po 6 latach od instalacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    To może Cię uświadomię.
    Wszystkie wnioski składane elektronicznie przez portal GOV.PL są fizycznie drukowane i cały obieg dokumentów pomiędzy poszczególnymi komórkami w Funduszu odbywa papierowo.

    Budżetówka ciągle jeszcze tkwi w latach 90-tych, dlatego wygląda to tak a nie inaczej.
    Szczerze mówiąc mam nadzieję i liczę na to, że to nieprawda, bo gdyby tak było, to cały mechanizm uruchamiania elektronicznego kanału były pozbawiony sensu. Zresztą, uruchomienie kanału elektronicznego w Moim Prądzie tłumaczone było tym, że opóźnienia spowodowane są niekompletnymi papierowymi wnioskami, które zalały nfos przed końcem pierwszego naboru. Dlatego ciężko mi uwierzyć, że sobie drukują. Myślę, że opóźnienia wynikają z tego, że po prostu jest dużo wniosków i nie nadążają.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Szczerze mówiąc mam nadzieję i liczę na to, że to nieprawda, bo gdyby tak było, to cały mechanizm uruchamiania elektronicznego kanału były pozbawiony sensu. Zresztą, uruchomienie kanału elektronicznego w Moim Prądzie tłumaczone było tym, że opóźnienia spowodowane są niekompletnymi papierowymi wnioskami, które zalały nfos przed końcem pierwszego naboru. Dlatego ciężko mi uwierzyć, że sobie drukują. Myślę, że opóźnienia wynikają z tego, że po prostu jest dużo wniosków i nie nadążają.

    Ty masz nadzieję , myślisz że tak nie jest, że to nieprawda. Ja natomiast wiem, że tak jest. W Funduszu do drukowania wniosków zostały nawet stworzone specjalne etaty.

    Ja np. zostałem wezwany o uzupełnienie wniosku o załącznik. Tylko że ja go załączyłem, z resztą w portalu GOV to widać. Okazało się po prostu, że "dziewczyny nie wydrukowały".

  4. #64

    Domyślnie

    Ja szczerze szanuję Konsultanta Viessmiana za jego stronniczość że widzi jak bardzo świat jest piękny i kolorowy, że wnioski obsługuje sztuczna inteligencja i przelewa pieniądze natychmiast po spełnieniu około 95% poprawności wyliczeń.

    Szkoda tylko że firma viessman to ledwo utrzymujący się na powierzchni statek - ceny zaporowe, produkują już wszystko od kolektorów słonecznych, przez kotły na gaz ziemny i LPG, przez pompy ciepła na PV skończywszy. O czymś zapomniałem tak o grzejnikach i wentylacji. A jak stare powiedzenie mówi jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego i jasko wskazuje to rynek Niemiecki używane urządzenia tej firmy sprzedają się na potęgę. Ludzie tego sprzętu się pozbywają z jakiegoś powodu może napisze nam o tym Viessman (on pewnie stwierdzi że wymieniają na nowe tej samej firmy ).

    Przypadkiem jestem posiadaczem kilku sztuk tych paneli nawet nie wiecie jakie to badziew. Czy dacie wiarę że instalacja o mocy 0,6kW miesięcznie produkuje max 50kWh jaką to da wydajność? 50 / 0,6kWp = 83kWh/kWp i to w lepszych miesiącach pomyślcie. Oczywiście viessman twierdzi że wszystko jest ok nie oni montowali i to nie ich sprzęt. Pokazując naklejkę ich paneli i ich numerów seryjnych stwierdzają że oni potrzebują PV zakupy. Przecież firma ubezpieczeniowa nie przelewa mi kasy abym se kupił co chce tylko płacy tyle ile uważa za sprzęt porównywalny nie gorszy.Patrząc na cenę w 2015r za Suntechy płaciłem dużo, bardzo dużo teraz kosztują jeszcze więcej, ale to były suntech 275W a viessman na 310W i niby są lepsze
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie kondycją firmy. Nie potrzebnie się Pan martwi i nie o tym jest wątek.

    Jeżeli chodzi o wnioski, to oczywiste, że obsługują je ludzie, a nie sztuczna inteligencja. Jeżeli faktycznie je drukują, to i tak rozpatrywanie przebiega szybciej, bo wnioski są czytelnie wypełnione - na komputerze, a nie jako bazgroły - długopisem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprzedwca. Masz pełne prawo wysłać mu uszkodzony towar.
    Gwarantem jest gwarant - w przypadku towaru zazwyczaj jest to producent albo importer. Należy sprawdzić w karcie gwarancyjnej.
    Mylisz gwarancję z rękojmią. Warto korzystać z tego uprawnienia, które jest korzystniejsze (zazwyczaj gwarancja).

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jeżeli faktycznie je drukują, to i tak rozpatrywanie przebiega szybciej, bo wnioski są czytelnie wypełnione - na komputerze, a nie jako bazgroły - długopisem.
    Kierując się tą logiką można było narzucić ludziom wypełniać wnioski na maszynie do pisania.
    LITOŚCI !!!

  8. #68

    Domyślnie

    Polsat? Jestem zaskoczony

  9. #69

    Domyślnie

    Również nie slyszałem wcześniej o tym

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    No i co, temat umarł, czy przeniósł się gdzie indziej?
    W 2020 roku Polsat dopiero wchodził na ten rynek, ale mamy już kolejny rok i może ktoś korzystający z ich usług się wypowie?

    Ja robiłem kilka wycen PV w ub. roku, a na początku tego również w polsatowskim Esoleo. Cena za 9,9kWp z montażem 42 tys. więc porównywalna z innymi wycenami, które w ub. roku opiewały na 41-45 tys.
    Z plusów (nomen omen) jakie widzę, to rabaty za pakiet usług Polsatu/Plusa/Esoleo itp. (SmartDom). A czytając komentarze użytkowników różnych innych systemów PV można stwierdzić, że nie ma idealnego: taniego, wydajnego, bezawaryjnego, z długą i łatwo egzekwowaną gwarancją. W przypadku Polsatu to prawdopodobieństwo jest większe - firma polska, istniejąca na rynku wiele lat (i raczej nie zwijająca żagli). Do tego najbardziej kuszące jest owe 100% odbioru produkcji, choć to umowa promocyjna na 2 lata. Później jednak ma także być możliwość odbioru pełnej nadprodukcji. Szkoda, że nie działają już ponad 2 lata, żeby były rzetelne opinie użytkowników w temacie warunków przedłużania umowy.

    Kto wie (to moje domysły), czy nie okaże się, że rezygnując z umowy na telefon, internet czy telewizję nie straci się tej promocji w przyszłości...

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony