dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie Polsat oferuje fotowoltaike

    https://satkurier.pl/news/193930/polsat-wchodzi-w-fotowoltaike-z-oferta-esoleo.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jest lepsza albo tańsza o przeciętnej?
    Polsat kupił pakiet firmy Alleda która realizuje instalacje fotowoltaiczne, które oferuje za pośrednictwem firmy GEO Solar

    Kolejny pośrednik czyli będzie drogo ale może będzie dobrze
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Polsat obudził się trochę z ręką w nocniku 70% osób zainteresowanych PV już ma albo są w trakcie wybierania wykonawcy. Takie jest moje zdanie więc za dużo na tym nie ugrają szczególnie że przyznajcie z ręką na sercu kiedy ostatnio byliście w punkcie cyfrowego polsatu? Ja nigdy tam nie wchodziłem, a po PV już w ogóle bym nie wszedł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Polsat to dobrze prosperującą spółka, sztab zarządu i analityków widocznie wie co robi. Mało tego, posiadają bazę kilku - kilkunastu milionów osób którzy wyrazili zgodę na marketing. Prawdą jest, że kto się interesował pv to ruszył temat z programem mój prąd, ale są jeszcze ci, którzy się tym nie interesowali a mogą być chętni.

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Duża porządna firma z Polskim kapitałem więc może być całkiem w porządku ,

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Polsat obudził się trochę z ręką w nocniku 70% osób zainteresowanych PV już ma albo są w trakcie wybierania wykonawcy. Takie jest moje zdanie więc za dużo na tym nie ugrają szczególnie że przyznajcie z ręką na sercu kiedy ostatnio byliście w punkcie cyfrowego polsatu? Ja nigdy tam nie wchodziłem, a po PV już w ogóle bym nie wszedł.
    Zupełnie się z tym nie zgadzam. Dane pokazują, że zainteresowanie fotowoltaiką, szczególnie w zakresie mikroinstalacji cały czas rośnie. Dopóki funkcjonuje program Mój Prąd, zainteresowanie na pewno nie spadnie. Zwłaszcza, że teraz, kiedy dołączyli fotowoltaikę w Czystym Powietrzu część osób zamiast do Mojego Prądu złoży wniosek do Czystego Powietrza, więc budżet się nieco poluzuje. Zresztą za parę lat fotowoltaika nie będzie już potrzebowała żadnego wsparcia żeby się cieszyć zainteresowaniem, bo technologia po prostu tanieje.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Zupełnie się z tym nie zgadzam. Dane pokazują, że zainteresowanie fotowoltaiką, szczególnie w zakresie mikroinstalacji cały czas rośnie. Dopóki funkcjonuje program Mój Prąd, zainteresowanie na pewno nie spadnie. Zwłaszcza, że teraz, kiedy dołączyli fotowoltaikę w Czystym Powietrzu część osób zamiast do Mojego Prądu złoży wniosek do Czystego Powietrza, więc budżet się nieco poluzuje. Zresztą za parę lat fotowoltaika nie będzie już potrzebowała żadnego wsparcia żeby się cieszyć zainteresowaniem, bo technologia po prostu tanieje.
    Program Czyste Powietrze to kpina z ludzi. Często czas oczekiwania na kasę wynosi rok albo i więcej.
    W Mój Prąd przynajmniej na początku jeszcze jakoś to działało, ale powoli już też zaczynają mieć tyły i są tacy co czekają już 5 miesięcy.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    278

    Domyślnie

    Ciekawie to się dopiero zrobi kiedy wejdzie w życie zapowiadane zamrożenie płac w budżetówce. I ci nieliczni kumaci, którzy jeszcze się ostali w urzędach i mają teraz do przerobienia po 400 wniosków na głowę dojdą do wniosku, że nie warto.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Program Czyste Powietrze to kpina z ludzi. Często czas oczekiwania na kasę wynosi rok albo i więcej.
    W Mój Prąd przynajmniej na początku jeszcze jakoś to działało, ale powoli już też zaczynają mieć tyły i są tacy co czekają już 5 miesięcy.
    Właśnie dlatego, że w Czystym Powietrzu tak długo się czekało na rozpatrzenie wniosku to wprowadzili nową wersję, która to składanie wniosków ma przyspieszyć. Teoretycznie teraz czas rozpatrywania ma wynosić nie więcej niż 30 dni, chyba że ktoś musi uzupełnić wniosek. Jedną z wprowadzonych zmian było dołączenie fotowoltaiki w ramach dotacji, bo wcześniej można było dostać tylko pożyczkę. Jest nadzieja, że po podsumowaniu jakiegoś dłuższego okresu działania Czystego Powietrza 2.0 efekty wyjdą lepsze.

    A co do tyłów w Moim Prądzie... zaczynają się coraz większe, to fakt, ale to właśnie odzwierciedla rosnące zainteresowanie fotwoltaiką. Przybywa wniosków więc nie nadążają.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten rok był krokiem milowym jeśli chodzi o PV i wzrost o 188% w stosunku do roku ubiegłego na tę chwilę. Więc moim zdaniem przyszłe lata będą tylko słabsze bo zainteresowanie było tak duże że osób których bym w życiu nie podejrzewał o posiadanie PV je zainstalowali.
    Tym samym Ci zdecydowani PV już mają, niezdecydowani czekają w kolejce na montaż.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jasne... A do mnie podchodzą sąsiedzi, pytając "czy mi się to sprawdza", szwagier dopiero po pół roku (jak zobaczył, że wyprodukowałem więcej, niż półroczne zużycie + danina dla Tauronu) przekonał się, że to jednak lepsze iż solary.
    Rynek wciąż jest olbrzymi
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Moim zdaniem ten rok był krokiem milowym jeśli chodzi o PV i wzrost o 188% w stosunku do roku ubiegłego na tę chwilę. Więc moim zdaniem przyszłe lata będą tylko słabsze bo zainteresowanie było tak duże że osób których bym w życiu nie podejrzewał o posiadanie PV je zainstalowali.
    Tym samym Ci zdecydowani PV już mają, niezdecydowani czekają w kolejce na montaż.
    tu zadziałał owczy pęd i przynajmniej raz z korzyścią, wielkie dzięki dla naganiaczy którzy namawiali na przewymiarowane instalacje bo nadmiar prądu trafia gratis i zawsze to mniej zanieczyszczeń a że jakiś łoś za to zapłacił ojtam ojtam

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    278

    Domyślnie

    Tym bardziej, że do przerobienia jest jakieś 80 mld a do tej pory wydaliśmy w porywach 500 mln
    Problem widzę tylko taki, ze ci to wejdą później mogą mieć dłuższy zwrot, bo takie dobre warunki rozliczania jak są teraz pewnie nie będą utrzymane przez 10 -20 lat.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Właśnie dlatego, że w Czystym Powietrzu tak długo się czekało na rozpatrzenie wniosku to wprowadzili nową wersję, która to składanie wniosków ma przyspieszyć. Teoretycznie teraz czas rozpatrywania ma wynosić nie więcej niż 30 dni, chyba że ktoś musi uzupełnić wniosek. Jedną z wprowadzonych zmian było dołączenie fotowoltaiki w ramach dotacji, bo wcześniej można było dostać tylko pożyczkę. Jest nadzieja, że po podsumowaniu jakiegoś dłuższego okresu działania Czystego Powietrza 2.0 efekty wyjdą lepsze.
    Zamiast czytać doniesienia prasowe może warto sprawdzić jak ta SUPER NOWA WERSJA PROGRAMU od 15 maja działa.
    Ludzie którzy poskładali wnioski jeszcze w drugiej połowie maja nie odstali nawet potwierdzenia że ich wniosek został rozpatrzony, te 30 dni to fikcja !
    A co dopiero mówić o rozliczeni wniosku o płatność, Kompletny wniosek potrafi być rozpatrywany w takich Katowicach nawet pół roku. To jest kpina z ludzi.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    tu zadziałał owczy pęd i przynajmniej raz z korzyścią, wielkie dzięki dla naganiaczy którzy namawiali na przewymiarowane instalacje bo nadmiar prądu trafia gratis i zawsze to mniej zanieczyszczeń a że jakiś łoś za to zapłacił ojtam ojtam
    Oj na zimę trzeba oszczędzać prąd mi na tę chwilę na zimę zostało 1,3MWh po opuście do zgarnięcia i chyba ze 200kWh z ubiegłego roku.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oj na zimę trzeba oszczędzać prąd mi na tę chwilę na zimę zostało 1,3MWh po opuście do zgarnięcia i chyba ze 200kWh z ubiegłego roku.
    Po ilu latach zwróci się instalacja PV?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Duża porządna firma z Polskim kapitałem więc może być całkiem w porządku ,
    Jak ceny paliwa na Orlenie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oj na zimę trzeba oszczędzać prąd mi na tę chwilę na zimę zostało 1,3MWh po opuście do zgarnięcia i chyba ze 200kWh z ubiegłego roku.
    To dużo 1500kWh to na ponad pół roku bytowego. Jam mam 800kWh drogiej na plusie i 300kwh taniej na minusie. Zapłacę za tanią taryfę i tyle w temacie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #19

    Domyślnie

    @Gaweł Nie wiem kiedy się zwróci panele na dachu 6 lat już leżą kiedyś liczyłem to byłem pi razy oko na 0.

    @kulibob to bardzo mało szczególnie że grzeje klima w salonie, grzejnik olejowy w drugiej części domu, i grzałka w zasobniku cwu.
    Klima przy -7*C bierze dobowo 13kWh, do tego grzejnik olejowy z 10kWh i grzałka cwu. też 10 kWh łyknie w sumie 33kwh na samo ogrzewanie a gdzie bytowe. 33kWh * 30 dni i 1MWh pykła. Liczę tak bardzo po łebkach ale w w grudniu ubiegłego roku zjadłem 655kWh.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    @Gaweł Nie wiem kiedy się zwróci panele na dachu 6 lat już leżą kiedyś liczyłem to byłem pi razy oko na 0.

    @kulibob to bardzo mało szczególnie że grzeje klima w salonie, grzejnik olejowy w drugiej części domu, i grzałka w zasobniku cwu.
    Klima przy -7*C bierze dobowo 13kWh, do tego grzejnik olejowy z 10kWh i grzałka cwu. też 10 kWh łyknie w sumie 33kwh na samo ogrzewanie a gdzie bytowe. 33kWh * 30 dni i 1MWh pykła. Liczę tak bardzo po łebkach ale w w grudniu ubiegłego roku zjadłem 655kWh.
    No ja już tylko jadę na prądzie i szacuję zakup na poziomie 2000-3000kWh w taniej taryfie.
    Zeszła zima większość grzania klimą i bytowe to 16kWh.
    Jak doliczyć wodę 6kWh i w mrozy podłogówka to w najzimniejsze miesiące średnio może wyjść z 30 kWh. Tyle że od marca kolektory i PV już załatwią już większość .Są 3-4 kijowych miesięcy i tu ten 1000zł trzeba będzie wydać.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony