dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Duża porządna firma z Polskim kapitałem więc może być całkiem w porządku ,
    Którą firmę masz na myśli?

    PS
    Sądzisz, że "z Polskim kapitałem" należy pisać dużą (wielką) literą? bo to jest polski kapitał?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tyle że od marca kolektory i PV już załatwią już większość .Są 3-4 kijowych miesięcy i tu ten 1000zł trzeba będzie wydać.
    Od marca już coś leci jednak u mnie Energa i rozlicza mnie co 2 miesiące i jak przegnę pałę w G11 to styczeń i luty może być kiepski i kosztowny. A zmieniać na G12 nie chcę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    marcinbbb kulibob niedocenianym pożeraczem prądu jest cwu bojler pobierał 8 kwh /24 100 litrów to rocznie ok 3 mwh , pc cwu 300 l pobiera 1,7 kwh na dobę

    w tej chwili mam miesięczne zużycie wg czerwca zużycie w I -22kwh II -77kwh oraz autokonsumpcja 89 kwh razem 190 kwh cwu, gotowanie i zużycie bytowe.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 23-07-2020 o 20:17

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Od marca już coś leci jednak u mnie Energa i rozlicza mnie co 2 miesiące i jak przegnę pałę w G11 to styczeń i luty może być kiepski i kosztowny. A zmieniać na G12 nie chcę.
    Zmień rozliczenie na roczne oszczędzisz na opłatach stałych . A G12 samo z siebie wychodzi taniej

    Ja sie bardziej listopada i grudnia boję niż stycznia i lutego
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 23-07-2020 o 20:16
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    marcinbbb kulibob niedocenianym pożeraczem prądu jest cwu bojler pobierał 8 kwh /24 100 litrów to rocznie ok 3 mwh , pc cwu 300 l pobiera 1,7 kwh na dobę
    tylko marcinbb i ja mamy kolektory. Mnie ostatnie dwa miesiące kosztowało to niecałe 2kWh w taniej taryfie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    tylko marcinbb i ja mamy kolektory. Mnie ostatnie dwa miesiące kosztowało to niecałe 2kWh w taniej taryfie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zmień rozliczenie na roczne oszczędzisz na opłatach stałych . A G12 samo z siebie wychodzi taniej

    Ja sie bardziej listopada i grudnia boję niż stycznia i lutego
    Gdyby Energa dawała takie możliwości chętnie bym to zrobił niestety w Energa masz 1 możliwą opcję rozliczenia co 2 MIESIĄCE i co byś nie robił nie zmienisz tego!
    U mnie grzałka grzeje około 180l (bufor kombinowany) i muszę grzać bufor który później grzeje cwu i wychodzi mi 10kWh. Kolektory sprawdzają się w lato nawet awaryjnie odpalają ogrzewanie podłogowe i wygrzewają posadzki do 45*C w nowej chałupie. Wchodzisz z upału i masz jeszcze większy upał.
    Kulibob jak DIY zrobiłeś ogrzewaną podłogę? Knułem o kotłe elektrycznym za 1000 PLN ale prądu mi braknie bo grzanych podłóg będzie ze 100m2 w 10 sekcjach układanych co 15 cm. Kocioł wygasiłem jakoś w maju jednak zdarzały się dni że żona kazała odpalić grzałkę do cwu nie było. Ale robię to z Sonoffa klikam w telefonie i załącza grzałkę w piwnicy,

    U mnie indukcja zjada sporo prądu bo jak czasami włączę rano to wyłączam późnym wieczorem
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Grzałka w rurze 2x1,5kW. Pompy po kotle zostały. A sterowanie na sonofie i w1209. Mi braknie na pewno prądu i nie mam z tym problemu było to najoptymalniejsze aby dopłacić za prąd niż kupić więcej PV. Pewnie za kilka last będę żałował ale...
    Kolektory mam wpięte pod drabinki w łazienkach lepiej byłoby pod podłogę ale nie chciałem już cudować z zaworem i wymiennikiem płytowym
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 23-07-2020 o 20:43
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Z buforem jest prościej pchasz pompami gdzie chcesz tylko co z tego że w lato to się sprawdzi jeśli w zimę grzałka jest umieszczona nad poborem wody do podłogówki i co. przez rozwarstwienie temperatur wody nie mogę grzałką ugrzać podłogówki. Choć chodzi mi po łbie aby odpalić w tym roku podłogówkę z bufora aby chodziła cały czas (10 min chodzi i 10 min przerwy). Tym sposobem wystudzę dół bufora i może solary coś podgrzeją wodę choć przy 100% zachmurzeniu pewnie nic z tego nie będzie. Trzeba będzie kupić kapcie choć ich nie lubię.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Z buforem jest prościej pchasz pompami gdzie chcesz tylko co z tego że w lato to się sprawdzi jeśli w zimę grzałka jest umieszczona nad poborem wody do podłogówki i co. przez rozwarstwienie temperatur wody nie mogę grzałką ugrzać podłogówki. Choć chodzi mi po łbie aby odpalić w tym roku podłogówkę z bufora aby chodziła cały czas (10 min chodzi i 10 min przerwy). Tym sposobem wystudzę dół bufora i może solary coś podgrzeją wodę choć przy 100% zachmurzeniu pewnie nic z tego nie będzie. Trzeba będzie kupić kapcie choć ich nie lubię.
    Można oszczędzić trochę energii z uzysków z PV dzięki solarom w październiku dni są całkiem słoneczne a noce już chłodne, jak mi się wydaje to sezon grzewczy kiedyś zaczynał się we wrześniu tzn kilkanaście lat temu, obecnie od października

  11. #31

    Domyślnie

    Październik to jest jeszcze ciepło, klima i solary bez problemu my mówimy o grudzień, styczeń, luty kiedy jest totalna bida jeśli chodzi o słońce. Pamiętam pewien rekord z PV chyba ze stycznia wpadło 0,18kWh z 3,3kW Oszczędzanie wody z solarów ma szansę być do kiedy woda jest ciepła ale moja małżonka musi mieć wodę gorącą i sorry ja umyje się w 40*C a ona 50*C być musi. Czasami wchodzę po niej pod prysznic i mnie to parzy a ona mówi że była "taka w miarę"... Weź tu zrozum kobie w lato w pracy klimę ma 22*C a jak w domu ustawie 24*C to jest jej zimno. Nie wiem może kobiety mają inaczej skalibrowane termometry 22,34189*C jest OK ale 22,34200*C już jest za gorąco. Chyba coś w tym jest bo moja ogarnia histerezę kotła na 0,4*C a ja nawet nie poczuję.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Na bank Polsat wie że to jest jeszcze rynek gdzie jest i będzie ruch.
    Wiadomo że beda tylko pośrednikiem - prosty układ - oni mają bazę klientów i ich będą łapać a wykonawca będzie robił, tak działa co druga branża.

    Skoro w Playu możesz kupić hulajnogę, te w Polsacie fotowoltaike

    Może być tak ze ich stali klienci dostana od reki cały system na raty itp, czymś zawsze ludzi złapią.


    Moim zdaniem ten rynek jeszcze bardziej się rozwinie, coraz więcej osób ma klimatyzacje, a to też prąd, za pare lat ludzie bedą zmuszeni wymieniać piece na ekogroszek/pellet i zaczną myśleć nad innymi rozwiązaniami.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Październik to jest jeszcze ciepło, klima i solary bez problemu my mówimy o grudzień, styczeń, luty kiedy jest totalna bida jeśli chodzi o słońce. Pamiętam pewien rekord z PV chyba ze stycznia wpadło 0,18kWh z 3,3kW Oszczędzanie wody z solarów ma szansę być do kiedy woda jest ciepła ale moja małżonka musi mieć wodę gorącą i sorry ja umyje się w 40*C a ona 50*C być musi. Czasami wchodzę po niej pod prysznic i mnie to parzy a ona mówi że była "taka w miarę"... Weź tu zrozum kobie w lato w pracy klimę ma 22*C a jak w domu ustawie 24*C to jest jej zimno. Nie wiem może kobiety mają inaczej skalibrowane termometry 22,34189*C jest OK ale 22,34200*C już jest za gorąco. Chyba coś w tym jest bo moja ogarnia histerezę kotła na 0,4*C a ja nawet nie poczuję.
    Mi to nawt pasuje w domu bliżej 24 niż 23 siedzę na gakach i pasuje
    Jak masz nadmiar CWU to w okresie letnim możesz ciepła wodę pod zmywarkę podłączć a na zimę bypas i w sofcie przełączyć na zimną.. Wyszło ok 30% oszczędności na cyklu. w sezonie ciepłym 60kWh w trybie ECO przyoszczędzisz
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Na bank Polsat wie że to jest jeszcze rynek gdzie jest i będzie ruch.
    Wiadomo że beda tylko pośrednikiem - prosty układ - oni mają bazę klientów i ich będą łapać a wykonawca będzie robił, tak działa co druga branża.

    Skoro w Playu możesz kupić hulajnogę, te w Polsacie fotowoltaike

    Może być tak ze ich stali klienci dostana od reki cały system na raty itp, czymś zawsze ludzi złapią.


    Moim zdaniem ten rynek jeszcze bardziej się rozwinie, coraz więcej osób ma klimatyzacje, a to też prąd, za pare lat ludzie bedą zmuszeni wymieniać piece na ekogroszek/pellet i zaczną myśleć nad innymi rozwiązaniami.
    NA moje to będzie tylko nastawione na dojenie klijenta. Drogo i marnie . Ajak nie będzie drogo to namepew marnie. Tak jak z COlumbus dochodzi dodatkowy pośrednik.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #35
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Którą firmę masz na myśli?

    PS
    Sądzisz, że "z Polskim kapitałem" należy pisać dużą (wielką) literą? bo to jest polski kapitał?
    Noł koment

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    NA moje to będzie tylko nastawione na dojenie klijenta. Drogo i marnie . Ajak nie będzie drogo to namepew marnie. Tak jak z COlumbus dochodzi dodatkowy pośrednik.
    Dokładnie, na domiar złego ciekawe jak jest w ewentualną gwarancją i rękojmią, zacznie się przerzucanie odpowiedzialności

  17. #37

    Domyślnie

    Na tym to polega przecież zapłaciłeś to bądź zadowolony a nie od razu z problemami że coś się popsuło. Skoro producent deklaruje 10 lat gwarancji to on deklaruje a nie wykonawca/podwykonawca. Sprzedający zarobił pakuje manele i jedzie na wakacje i średnio go interesuje czy u Ciebie działa. A gdzie jedzie do Czech spalić jointa jaką to zajebistą robotę zrobił
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gwarantem jest sprzedawca, jaki widzisz w tym problem ?

  19. #39

    Domyślnie

    Wiesz zepsuł mi się inwerter GoodWe zadzwoniłem do sprzedawcy powiedział abym dzwonił do GoodWe Polska w Kaliszu. Więc kto jest gwarantem sprzedawca czy producent?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gwarantem jest sprzedawca, jaki widzisz w tym problem ?
    Problem jest taki że jakiekolwiek prawa gwarancyjne czy rękojmię masz na podstawie dowodu zakupu, a Ty masz fakturę za montaż instalacji w swoim domu od upadłej firmy X , która znikła z powierzchni ziemi po 9 latach.a nie na zakup np falownika od producenta. Dlatego że wykoanwca ma fakture miesięczną na 15 tys PV i 100 falowników w tym oczywiście twoje PV +1 falownik.

    Idziesz więc do producenta z reklamacją gwarancyjną oraz faktura z firmy X a producent uprzejmie sugeruje ci zrobienie kupy w lesie i poddarcie się tą fakturą.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony