dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wiesz zepsuł mi się inwerter GoodWe zadzwoniłem do sprzedawcy powiedział abym dzwonił do GoodWe Polska w Kaliszu. Więc kto jest gwarantem sprzedawca czy producent?
    Sprzedwca. Masz pełne prawo wysłać mu uszkodzony towar.

    Oczywiście - przez pierwsze dwa lata standardowej gwarancji konsumenckiej. Jeśli gwarancja jest dłuższa - producent
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-07-2020 o 10:16

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Problem jest taki że jakiekolwiek prawa gwarancyjne czy rękojmię masz na podstawie dowodu zakupu, a Ty masz fakturę za montaż instalacji w swoim domu od upadłej firmy X , która znikła z powierzchni ziemi po 9 latach.a nie na zakup np falownika od producenta. Dlatego że wykoanwca ma fakture miesięczną na 15 tys PV i 100 falowników w tym oczywiście twoje PV +1 falownik.

    Idziesz więc do producenta z reklamacją gwarancyjną oraz faktura z firmy X a producent uprzejmie sugeruje ci zrobienie kupy w lesie i poddarcie się tą fakturą.
    Otóź to.
    A kto upadnie wcześniej, Polsat, czy firma X ?

    Poza tym - ja mam gwarwncją na instalację 3 lata od sprzedawcy i 10 od producenta falownika.
    Producenta nawet nie interesuje FV, bo ma w systemie datę i miejsce uruchomienia falownika zna jego nr seryjny, wie, kiedy został zamówiony przez wykonawcę i to, czy jestem pierwszym i jedynym uźytkownikiem (czy np nie pochodzi z kradzieży).
    Współczuję, że wybrałeś producenta sprzętu, który każe podciągać ci siè fakturami, ale wiedz, że nie wszyscy tak postępują.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-07-2020 o 10:18

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprzedwca. Masz pełne prawo wysłać mu uszkodzony towar.

    Oczywiście - przez pierwsze dwa lata standardowej gwarancji konsumenckiej. Jeśli gwarancja jest dłuższa - producent
    Aha mam wysyłać towar przez pośrednika (sprzedawcę) aby finalnie i tak trafił do producenta? Zresztą mi inwerter popruł się 6 lat po instalacji firma sprzedawcy nadal istnieje producent też.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprzedawcę (wykonawcę) możesz mieć dwie ulice dalej i może to być wygodniejsze. Po 6 latach wiadomo - producent, bo on oferuje gwarancję rozszerzoną.

    Przypominam tylko, że cała dyskusja wzièła siè od słów gawła że, sytuacja w której sprzedawca ma podwykonawców będzie wiązała się z przerzucaniem odpowiedzialności gwarancyjnej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprzedawcę (wykonawcę) możesz mieć dwie ulice dalej i może to być wygodniejsze. Po 6 latach wiadomo - producent, bo on oferuje gwarancję rozszerzoną.

    Przypominam tylko, że cała dyskusja wzièła siè od słów gawła że, sytuacja w której sprzedawca ma podwykonawców będzie wiązała się z przerzucaniem odpowiedzialności gwarancyjnej.
    teoretycznie to klient nie wiem jakie są prawa i obowiązki wzajemne oraz wobec klientów bo nie ma dostępu do umów wzajemnych podwykonawców. Nie jest też w ich interesie przyjmowanie tej odpowiedzialności dłużej niż wymaga KC.

    Dotychczas bez względu na rodzaj sprzętu zawsze wymagany był dowód zakupu i oby ta kwestia została uregulowana i wzięta pod uwagę przez gwaranta. Jedynie jak dotychczas to anprawa gwarancyjna samochodu nie wymagała faktury.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprzedawcę (wykonawcę) możesz mieć dwie ulice dalej i może to być wygodniejsze. Po 6 latach wiadomo - producent, bo on oferuje gwarancję rozszerzoną.
    Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie liczy się czas kiedy uszkodzony sprzęt będzie naprawiony, instalator/sprzedawca tylko sztucznie wydłużają ten czas. Ale OK firma która mi instalowała fotowoltaikę miała do mnie 230 km przyjechała i zainstalowała. Zakładając że inwerter by się popsuł 1,5 roku po instalacji wysyłam Inwerter 230 km dalej, aby finalnie trafił do Kalisza który jest oddalony od mojego punku zamieszkania jakieś 60km. Później Gwarant wysyła naprawiony inwerter do instalatora który odeśle mi sprzęt. Jak dla mnie cały proces "naprawy" przesunął się o jakieś 1,5 tygodnia kiedy sprzęt "krążył".
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    teoretycznie to klient nie wiem jakie są prawa i obowiązki wzajemne oraz wobec klientów bo nie ma dostępu do umów wzajemnych podwykonawców. Nie jest też w ich interesie przyjmowanie tej odpowiedzialności dłużej niż wymaga KC.

    Dotychczas bez względu na rodzaj sprzętu zawsze wymagany był dowód zakupu i oby ta kwestia została uregulowana i wzięta pod uwagę przez gwaranta. Jedynie jak dotychczas to anprawa gwarancyjna samochodu nie wymagała faktury.

    Mnie nie interesuje, "jakie są prawa i obowiązki wzajemne", bo jako klient mam podpisaną umowę z jedną że stron.
    Jeśli ktoś ma w Columbusie 15 lat gwarancji (czy ile tam dają) to nie interesują go umowy wzajemne, bo ma umowę z jedną firmą, która się do czegoś zobowiązała.

    Więc, jeśli Polsat zechce dać 10 lat gwarancji, to będzie 10 lat gwarantem. Podwykonawcy nic do tego nie mają.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie liczy się czas kiedy uszkodzony sprzęt będzie naprawiony, instalator/sprzedawca tylko sztucznie wydłużają ten czas. Ale OK firma która mi instalowała fotowoltaikę miała do mnie 230 km przyjechała i zainstalowała. Zakładając że inwerter by się popsuł 1,5 roku po instalacji wysyłam Inwerter 230 km dalej, aby finalnie trafił do Kalisza który jest oddalony od mojego punku zamieszkania jakieś 60km. Później Gwarant wysyła naprawiony inwerter do instalatora który odeśle mi sprzęt. Jak dla mnie cały proces "naprawy" przesunął się o jakieś 1,5 tygodnia kiedy sprzęt "krążył".
    Ale czy ktoś Ciebie zmusza do egzekwowania gwarancji u sprzedawcy ? Napisałem, że w okresie 2 lat masz takie prawo, I JEŚLI JEST TO DLA CIEBIE WYGODNIEJSZE możesz z tego prawa skorzystać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale czy ktoś Ciebie zmusza do egzekwowania gwarancji u sprzedawcy ?
    No właśnie nie chciał bym wskazywać palcami ale tak:
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprzedwca. Masz pełne prawo wysłać mu uszkodzony towar.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To widzę u Kolegi spore problemy z czyteniem, że zrozumieniem, na przyszłośc będę wiedział.
    Od kiedy "masz prawo"="jesteś zmuszony" ?

    Moźe Ci to umknęło, ale napisałem w kolejnym poście:
    Sprzedawcę (wykonawcę) możesz mieć dwie ulice dalej i może to być wygodniejsze
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    Ja też przedstawiłem swoją sytuację że sprzedawcę i instalatora mam 230 km od domu a do serwisu było 60 km. Dodatkowo jakoś nie uśmiechało mi się opóźniać procesu naprawy sprzętu o tydzień lub więcej czasu. A tak w poniedziałek wysłałem sprzęt a nowy miałem w domu w piątek w sumie zeszło się 5 dni z czego około 3 dni inwerter spędził w podróży.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Zamiast czytać doniesienia prasowe może warto sprawdzić jak ta SUPER NOWA WERSJA PROGRAMU od 15 maja działa.
    Ludzie którzy poskładali wnioski jeszcze w drugiej połowie maja nie odstali nawet potwierdzenia że ich wniosek został rozpatrzony, te 30 dni to fikcja !
    A co dopiero mówić o rozliczeni wniosku o płatność, Kompletny wniosek potrafi być rozpatrywany w takich Katowicach nawet pół roku. To jest kpina z ludzi.
    Na razie być może działa nawet gorzej niż stara bo wniosków jest mniej

    Nie chodzi tu o media. Wprowadzili zmiany żeby było łatwiej i szybciej. Tam też pracują tylko ludzie, którzy dostali nowe regulaminy do nauki. Jak się rozhulają elektroniczne wnioski, to może już nie będzie takich opóźnień i 30 dni nie będzie fikcją.

    Co do Polsatu, de facto fotowoltaiką zajmuje się firma bodajże Alledo przejęta przez polsat w zeszłym roku. Więc salony stacjonarne będą pewnie tylko punktami sprzedaży, bo na stronie polsatu fotowoltaiki się nie kupi
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    A w Alledo fotowoltaiką zajmuje się GEO Solar
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ... Jak się rozhulają elektroniczne wnioski, to może już nie będzie takich opóźnień i 30 dni nie będzie fikcją.
    To może Cię uświadomię.
    Wszystkie wnioski składane elektronicznie przez portal GOV.PL są fizycznie drukowane i cały obieg dokumentów pomiędzy poszczególnymi komórkami w Funduszu odbywa papierowo.

    Budżetówka ciągle jeszcze tkwi w latach 90-tych, dlatego wygląda to tak a nie inaczej.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 24-07-2020 o 20:20

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Co do Polsatu, de facto fotowoltaiką zajmuje się firma bodajże Alledo przejęta przez polsat w zeszłym roku. Więc salony stacjonarne będą pewnie tylko punktami sprzedaży, bo na stronie polsatu fotowoltaiki się nie kupi
    Myślę, że Polsat powinien zająć się tylko PV, nawet loga nie musi zmieniać.
    Z TV niech już dadzą sobie spokój, bo albo kodują, albo więcej reklam niż docelowej treści.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A tak w poniedziałek wysłałem sprzęt a nowy miałem w domu w piątek w sumie zeszło się 5 dni z czego około 3 dni inwerter spędził w podróży.
    A ja czekałem na wymianę wentyla we Froniusie 3 miesiące, bo sami nie wiedzieli kto ma to zrobić.
    PS.
    Nowy wentyl to taki sam paździerz jak stary, warczy jak stara sieczkarnia.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A do mnie podchodzą sąsiedzi, pytając "czy mi się to sprawdza"
    Powiedz, że tak nie do końca, bo niedługo będziesz miał 250V w gniazdkach

  18. #58
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Myślę, że Polsat powinien zająć się tylko PV, nawet loga nie musi zmieniać.
    Z TV niech już dadzą sobie spokój, bo albo kodują, albo więcej reklam niż docelowej treści.
    A nie przyszło ci na myśl że oni mają kanały kodowane w pakiecie na których nie ma reklam tak samo jak nc+ , wykup sobie pakiet i reklam nie masz .

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A nie przyszło ci na myśl że oni mają kanały kodowane w pakiecie na których nie ma reklam tak samo jak nc+ , wykup sobie pakiet i reklam nie masz .
    Jesteś z Polsatu ? Masz paszport ?

  20. #60
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Naturliś .

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony