dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tynkowanie z czego lepiej

    Witajcie,
    Skuty stary tynk w łazience na jednej ścianie cegła czerwona ściana działowa na drugiej łączenie dwóch bloków czyli misz masz czerwony pustak kawałki szlakowego i płyta betonowa i trochę jakiegoś tynku chyba do wyrównania, jednak on trzyma i chce zostawić na nim był jakiś tynk gipsowy i jakaś zaprawa oba skute nie trzymały się czym najlepiej to wytynkowac planowałem siatka + cementowo-wapienny lub cekol zw-04? Lub jakies inne sugestie ? Cała łazienka w płytkach. Czytałem tez o jakiś nivelo z mapei typowo po równanie pod płytki.

  2. #2

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Należy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. Trzeba je dokładnie oczyścić oraz zagruntować. Może Pan do tego wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. W miejscach, gdzie są łączenia bloczków najlepiej wtopić dobrej jakości siatkę. Łazienka jest pomieszczeniem „wilgotnym”, dlatego rekomenduję zastosowanie właśnie tynku cementowo-wapiennego. Do wyrównania powierzchni pod płytki może Pan wykorzystać jedną z popularnych zapraw wyrównujących, np. tę, o której Pan wspomniał.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, mam podobny problem. Rozpocząłem remont mieszkania od łazienki. Na początek skułem stare tynki. Były marnej jakości, jakieś wapienne, grube, w wielu miejscach po stuknięciu młotkiem odpadały całe płaty! Tynki skułem bardzo dokładnie. Pod tynkami ściany z cegły i betonu. Na początku sądziłem, że skoro to blok z wielkiej płyty, to będzie to płyta, niestety może i jest, ale dziurawa jak ser i krzywa. Budowlańcy aby uzyskać piony przykrywali i równali wszystko tynkiem!!! Zresztą to trzeba zobaczyć (fot).

    Żeby wyprostować ściany trzeba pokryć je z powrotem czymś - pytanie czym? Różnica to ok2-3cm. Po wyrównaniu ściany na to przyjdzie klej i płytki.

    Czym zagruntować cegły, a czym ten pseudobeton? Gruntów jest co najmniej kilka.
    W poradniku na stronie Śnieżki piszą, że najpierw trzeba uzupałnić ubytki, czym najlepiej?
    https://www.sniezka.pl/poradniki/por...-przygotowanie


    Jaką i gdzie zastosować siatkę zbrojącą?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie lepiej całość zrobić na profilach i płytach GK? Są filmiki,poradniki.

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj, to jest kawalerka, każdy centymetr ma wartość. Gdyby na stare tynki użyć jeszcze płyt GK, później klej i płytki to ta malutka łazienka by się jeszcze skurczyła.
    Co gorsze, nie dość, że metraż mały, to jeszcze to mieszkanie jest dosyć niskie! NA razie skułem także sufit - oczywiście sa płyty stropowe w znacznie lepszym stanie, ale...ułożone niewypoziomowane (tynkiem budowlańcy poziomowali!) i sa między nimi szpary nawet do 20mm. W kilku miejscach sa widoczne stare, niewielkie zacieki. Przy okazji pytanie, czym najlepiej uszczelnić te szpary miedzy płytami? Na sufitach zamierzam dać płyty GK, ale musze jakoś pokombinować, bo juz teraz jak się mocno wyciągnę, to ręką dotykam sufitu, może ma ktoś pomysł, lub słyszał o jakiś systemach ultra cienkich?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony