dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 12
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 235
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    No to proszę, przykład praktyczny ode mnie:
    https://www.youtube.com/watch?v=AEzESeKYJDc
    dupy nie urywa zwłaszcza w czworaku w domu to co innego można by się pokusić, super rozwiązanie dla osoby starszej i/lub niepełnosprawnej np korzystającej z wózka. Faktycznie może być jej ciężko wszystko włączyć i o tym pamiętać.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    pitu pitu
    Nawet nie wiesz jak sié cieszé z Twojego komentarza. Są coraz bardziej adewkwatne do twego poziomu wiedzy w tym temacie.

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Nawet nie wiesz jak sié cieszé z Twojego komentarza. Są coraz bardziej adewkwatne do twego poziomu wiedzy w tym temacie.

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    A ja mam ubaw jak czytam te bzdury, które wypisujesz. Tobie naprawdę potrzeba znacznie więcej czasu niż 10 min na zrozumienie tego co czytasz. Gdzie wypatrzyłeś stwierdzenie "musisz mieć "? Wstaw chociaż jeden cytat proszę. Musisz to Ty kiedyś umrzeć no i może podlać trawnik żeby się nie pozbawić komfortu mieszkania.
    Już mi tu jeden fascynat automatyki przedstawiał czarny scenariusz, jak podczas grilla ktoś z moich gości dostaje w twarz wodą ze zraszacza włączającego się systemu nawadniania ogrodu.
    Chcesz cytat, proszę:
    Ale ja np. wolałbym, aby podlewanie oraz koszenie nie odbywało się (tj. zostało opóźnione), gdy po ogrodzie biegają dzieci albo gdy mam gości na grilla (np. bo ktoś może niechcący dostać tryskaczem w pysk). Bez zintegrowanego systemu o takich rzeczach możesz raczej zapomnieć.
    Tak chłop tak siedzi głęboko w automatyce, że nawet nie wie, kiedy powinno być uruchamiane nawadniane. W sumie - wychodzi na to, że nie ważne kiedy, byle inteligentnie.
    Mam poważne wątpliwości, czy trawa to doceni

    Ktoś inny pisze, że muszę mieć automatykę, by zmywarką (pralką) zwiększyć autokonsumpcję energii z PV.
    Wygląda na to, że w pogoni za podpięciem kolejnego urządzenia do systemu nawet nie przeczytał jego instrukcji obsługi
    No i jeszcze to, że bez automatyki to mi pewnie pies ucieknie
    Coraz weselej - czekam na kolejne odkrywcze pomysły
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Już mi tu jeden fascynat automatyki przedstawiał czarny scenariusz, jak podczas grilla ktoś z moich gości dostaje w twarz wodą ze zraszacza włączającego się systemu nawadniania ogrodu.
    Chcesz cytat, proszę:

    Tak chłop tak siedzi głęboko w automatyce, że nawet nie wie, kiedy powinno być uruchamiane nawadniane. W sumie - wychodzi na to, że nie ważne kiedy, byle inteligentnie.
    Mam poważne wątpliwości, czy trawa to doceni

    Ktoś inny pisze, że muszę mieć automatykę, by zmywarką (pralką) zwiększyć autokonsumpcję energii z PV.
    Wygląda na to, że w pogoni za podpięciem kolejnego urządzenia do systemu nawet nie przeczytał jego instrukcji obsługi
    No i jeszcze to, że bez automatyki to mi pewnie pies ucieknie
    Coraz weselej - czekam na kolejne odkrywcze pomysły
    Chłop nie wie, kiedy podlewać, bo ma mieszkanie w bloku i o zieleń dbają odpowiednie służby, nie upoważnia Cię to jednak do oceny jego wiedzy w temacie automatyki.
    Natomiast, co się tyczy cytatu, który wstawiłeś, to nigdzie nie widzę, żeby do czegokolwiek Cię zmuszał.
    Czy jak sprzedawca oferuje Ci aparat i mówi, że bez dodatkowego obiektywu nie da się zrobić takiego zbliżenia żeby sfotografować oko muchy, to zmusza Cię do kupna tego obiektywu?
    Ty jednak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
    Potwierdza to nawet wersja z psem. To Ty pisałeś, że automatyczne otwarcie bramy z 200 m wyprowadziłoby psa na spacer i nikt nie mógł Ci napisać, że bez automatyki pies ucieknie, bo pochwaliłeś się posiadaniem psa, który biega swobodnie dopiero wtedy, gdy postanowiłeś udowodnić jak bezsensowne jest dla Ciebie otwieranie bramy przy użyciu geolokalizacji.
    Kłopoty z logicznym myśleniem powodują, że masz problem z uświadomieniem sobie, że ktoś może mieć większe wymagania dotyczące komfortu niż tylko trawnik.
    Usiądź, poszukaj, pomyśl dłużej niż 20 minut i wstaw wreszcie cytat, gdzie ktoś Cię zmuszał do zamontowania automatyki.

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Chłop nie wie, kiedy podlewać, bo ma mieszkanie w bloku i o zieleń dbają odpowiednie służby, nie upoważnia Cię to jednak do oceny jego wiedzy w temacie automatyki.
    Na automatyce pewnie się zna, ale kreuje potrzeby, które mnie są totalnie obce. Nie zauważyłem też, gdzie oceniałem jego wiedzę dotyczącą automatyki ? Wspmożesz cytatem ?
    I oczywiście - nikt mnie ZMUSZA do instalacji automatyki, ale jestem ostrzegany (uprzedzany) że moi goście zostaną zmoczeni pies ucieknie jak przyjedzie kurier, a kWh z dachu się zmarnują
    Czy jak sprzedawca oferuje Ci aparat i mówi, że bez dodatkowego obiektywu nie da się zrobić takiego zbliżenia żeby sfotografować oko muchy, to zmusza Cię do kupna tego obiektywu?
    Widzisz, nie nie przemyślełeś tego.
    Kolega od "zraszacza" nie napisał mi, że bez automatyki nie da się odpowiednio nawodnić trawnika, tylko że bez niej może zdażyć się coś przykrego - oblanie wodą gości. Napisał, że bez zintegrowanego systemu "raczej mogę zapomnieć", by tego uniknąć
    To takie proste marketingowe zagranie - "powinieneś to mieć, bo jeśli nie to...(i tu się wstawia jakąś niemiłą dla nabywcy sytuację)
    Widzisz różnicę ?

    Kłopoty z logicznym myśleniem powodują, że masz problem z uświadomieniem sobie, że ktoś może mieć większe wymagania dotyczące komfortu niż tylko trawnik.
    A możesz zacytować, gdzie napisałem, że moją potrzebą komfortu jest "tylko trawnik"
    Zmień algorytm, bo się zapętlasz...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-08-2020 o 12:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    To powinno Ci przypomnieć
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dla mnie komfort mieszkania to na przykład robot koszący i system nawadniania z podstawową automatyką opartą na czujniki opadów.
    Wystarczy mi, że wracam do domu i cieszę oko zadbanym trawnikiem.
    Chociaż lubię gadżety "tech" to taki system jest dla mnie niepotrzebny.
    A dla mojej żony jeszcze bardziej.
    A chłop nie napisał, że bez automatyki nie da się odpowiednio nawodnić trawnika, bo napisałby bzdurę. Nawet bez Twojego sterownika jak ktoś się uprze to się da.
    Twoje stwierdzenie " siedzi w tej automatyce, a nawet nie wie kiedy się powinno podlewać" to nic innego jak egoistyczna ocena wiedzy tego chłopa. Wszyscy, mający automatykę powinni to wiedzieć?
    Informacje o dodatkowym obiektywie od sprzedawcy aparatu też uznasz za marketingowe zagranie? Czy uznasz , że obsługuje Cię fachowiec? Facet od zraszacza chciał, na może niezbyt trafnym przykładzie pokazać różnicę między manualnym sterowaniem nawadnianiem, a systemem zintegrowanym .
    Widze, że tematu psa już nie poruszasz, czyli robisz postępy w czytaniu ze zrozumieniem. Oby tak dalej

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    słychaj, jeżeli moje stwierdzenie:
    komfort mieszkania to na przykład robot koszący i system nawadniania z podstawową automatyką opartą na czujniki opadów
    jest wg Ciebie równaczne z Twoim :
    ktoś może mieć większe wymagania dotyczące komfortu niż tylko trawnik.
    , czyli inaczej - jeśli wg Ciebie "na przykład"="tylko", to wiesz co - ja bym Tobie do programowania nic nie zlecił bo widzę deficyt po stronie logiki.


    Kolejny przykład braku umiejętności braku czytania ze zrozumieniem:
    napisałem
    siedzi w tej automatyce, a nawet nie wie kiedy się powinno podlewać
    a Ty mi na to:
    nie upoważnia Cię to jednak do oceny jego wiedzy w temacie automatyki.
    GDZIE JA OCENIAM JEGO WIEDZĘ W TEMACIE AUTOMATYKI ?? Ty sobie dopowiadasz coś, czego nei napisałem, więc jak tu z Tobą dyskutować ?
    Gdybyś potrafił lepiej skoncentrować się na wątku, to doczytałbyś pewnie, że mi.in. o koledze (bo też o Tobie) napisałem:
    w automatyce orientuje się nieźle, ale w innych tematach wykazuje się olbrzymią niewiedzą i kreuje absolutnie sztuczne (dla posiadacza systemu nawadniania, czy PV) potrzeby.
    to o PV było akurat dla Ciebie, bo do dziś nie wiem, czy zrozumiałeś jaka jest różnica przy zaoszczędzeniu 1kWh energii latem (za 20gr) kosztem dokupienia jej zimą (za 60gr)

    O psie nie ma co pisać - jak (furtką) wchodzi kurier, to nie ucieknie, jeśli brama otworzyłaby się przed moim przyjazdem to by uciekł. Gadżet zupełnie mi niepotrzebny i znów w tym momencie wystarcza mi to, co oferuje producent systemu (jak opóźniony start w zmywarce, czy hibernacja w W10).
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-08-2020 o 14:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #149

    Domyślnie

    Tu nawet nie chodzi o smart dom. Wszystko wokół nas staje się coraz bardziej smart. I nie uwierzę, że krzykacze tutaj nie używają żadnych urządzeń wykorzystujące funkcje smart. Żaden nie ma smart watcha, smart tv, smartphona? Żaden nie jeżdzi autem powiadomieniem e-call?
    Sami piszecie, że w pralce ustawiacie opóźniony start. To przecież funkcja smart jeśli porównamy z Franią
    Tak tak panowie, czy wam się podoba czy nie macie w domu i otoczeniu autoamtykę. Nawet taki aparat cyfrowy.
    Jeśli negujecie automatykę w domu to czemu nie używacie pralki frani, zwykłego telewizora i wielu innych rzeczy z poprzedniej epoki.
    Przestańcie być hipokrytami i walczyć na siłę z postępem i nowoczesnością.
    Piszecie tu ...,, nie będzie nam smart dom mówił jak żyć, nie będzie nami sterował..,, A dawno jesteście niewolnikami telefonu czy telewizora.
    I na koniec. Jeśli automatyka by kosztowała tyle co kupno lodówki to ten temat by nie powstał. Bo już dawno byście mieli te systemy w domu. Tak samo jak macie rekuperację czy pompę ciepła które tanieją i coraz więcej ludzi na to stać. Nie masz jeden z drugim w rekuperacji sterowania z wifi panelu bądź ze smartfona? To właśnie funkcja smart. Na początku telewizor lcd był drogi i stać na kupno było garstkę a obecnie jest tani i każdy go ma. I nikt już na siłę nie wymyśla jego wad.
    Przyznaję, smart dom ma wadę: to cena. Byłby tańszy, byłby popularniejszy. Choć np już takie Fibaro nie jest aż takie drogie.Nie możecie kupić nie macie i hejtujecie. Ale za to używacie tańszych zamienników smart domu i to już dla was jest ok.

    Dalej się nie dowiedziałem jak wasz pies rozpoznaje czy brama jest otwarta przez geolokalizację czy przez wasz pstryczek w podsufitce
    Macie fajną wybiórczą metodę komentowania...co dla was niezręczne to pomijacie i udajecie, że nie ma tematu.
    Ale pamiętajcie , że poza naszą garstką, która tu sobie pisze są też dziesiątki czytelników tego tematu , którzy widzą np. merytoryczną wypowiedź Gawła w stylu pitu pitu.

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Tu nawet nie chodzi o smart dom. Wszystko wokół nas staje się coraz bardziej smart. I nie uwierzę, że krzykacze tutaj nie używają żadnych urządzeń wykorzystujące funkcje smart. Żaden nie ma smart watcha, smart tv, smartphona? Żaden nie jeżdzi autem powiadomieniem e-call?
    Sami piszecie, że w pralce ustawiacie opóźniony start. To przecież funkcja smart jeśli porównamy z Franią
    Tak tak panowie, czy wam się podoba czy nie macie w domu i otoczeniu autoamtykę. Nawet taki aparat cyfrowy.
    Jeśli negujecie automatykę w domu to czemu nie używacie pralki frani, zwykłego telewizora i wielu innych rzeczy z poprzedniej epoki.
    Ale kto tu neguje automatykę ? Przecież jak wręcz podkreślam funkcjonalność tych rozwiązań i urządzeń (robot koszący, sprzątający)
    Ja po prostu nie widzę potrzeby by łączyć te systemy centralnie i PŁACIĆ ZA TO, CO I TAK W CENIE OFERUJE PRODUCENT - m. in, opóżniony start, czy hibernację, możliwość zaprogramowania harmonogramu

    Dalej się nie dowiedziałem jak wasz pies rozpoznaje czy brama jest otwarta przez geolokalizację czy przez wasz pstryczek w podsufitce
    Wyobraźnia, wyobrażnia....
    Pstryczek zadziała dopiero wtedy, kiedy widzę bramę i widzę psa.
    A pies, kiedy widzi mnie nie ucieknie, bo usadzi go komenda ("zostań") i gest podniesionej dłoni przez okno.
    Jeśli inteligentny dom okaże się na tyle inteligentny, by zaczął się go słuchać pies , to może, może....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-08-2020 o 15:07
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Tu nawet nie chodzi o smart dom. Wszystko wokół nas staje się coraz bardziej smart. I nie uwierzę, że krzykacze tutaj nie używają żadnych urządzeń wykorzystujące funkcje smart. Żaden nie ma smart watcha, smart tv, smartphona? Żaden nie jeżdzi autem powiadomieniem e-call?
    Sami piszecie, że w pralce ustawiacie opóźniony start. To przecież funkcja smart jeśli porównamy z Franią
    Tak tak panowie, czy wam się podoba czy nie macie w domu i otoczeniu autoamtykę. Nawet taki aparat cyfrowy.
    Jeśli negujecie automatykę w domu to czemu nie używacie pralki frani, zwykłego telewizora i wielu innych rzeczy z poprzedniej epoki.
    Przestańcie być hipokrytami i walczyć na siłę z postępem i nowoczesnością.
    Piszecie tu ...,, nie będzie nam smart dom mówił jak żyć, nie będzie nami sterował..,, A dawno jesteście niewolnikami telefonu czy telewizora.
    I na koniec. Jeśli automatyka by kosztowała tyle co kupno lodówki to ten temat by nie powstał. Bo już dawno byście mieli te systemy w domu. Tak samo jak macie rekuperację czy pompę ciepła które tanieją i coraz więcej ludzi na to stać. Nie masz jeden z drugim w rekuperacji sterowania z wifi panelu bądź ze smartfona? To właśnie funkcja smart. Na początku telewizor lcd był drogi i stać na kupno było garstkę a obecnie jest tani i każdy go ma. I nikt już na siłę nie wymyśla jego wad.
    Przyznaję, smart dom ma wadę: to cena. Byłby tańszy, byłby popularniejszy. Choć np już takie Fibaro nie jest aż takie drogie.Nie możecie kupić nie macie i hejtujecie. Ale za to używacie tańszych zamienników smart domu i to już dla was jest ok.

    Dalej się nie dowiedziałem jak wasz pies rozpoznaje czy brama jest otwarta przez geolokalizację czy przez wasz pstryczek w podsufitce
    Macie fajną wybiórczą metodę komentowania...co dla was niezręczne to pomijacie i udajecie, że nie ma tematu.
    Ale pamiętajcie , że poza naszą garstką, która tu sobie pisze są też dziesiątki czytelników tego tematu , którzy widzą np. merytoryczną wypowiedź Gawła w stylu pitu pitu.
    Sto procent racji Kolego !
    Jeden z drugim używa np wideodomofonu połączonego z chmurą i cieszy się, że może wpuścić kuriera , nie zdaje sobie jednak sprawy, że integracja tego domofonu pozwala na znacznie więcej bo masz kontrolę czy otwarta furtka została zamknięta itp. Jak się kiedyś kurier zapomni i nie zamknie za sobą to czy ten mądry piesek nie wybierze się na spacer ? Ktoś kto wie jaki stan jest tej furtki może chociaż zadzwonić do kuriera żeby się cofnął albo do tego pomocnego szwagra . Panowie przeciwnicy wymyślają tak niedorzeczne argumenty na nie, że jeszcze trochę to przeczytamy o tym że jak otworzysz bramę 500m od domu to babcia o kulach wyjdzie na ulicę i potrąci ją samochód .

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Tu nawet nie chodzi o smart dom. Wszystko wokół nas staje się coraz bardziej smart. I nie uwierzę, że krzykacze tutaj nie używają żadnych urządzeń wykorzystujące funkcje smart. Żaden nie ma smart watcha, smart tv, smartphona? Żaden nie jeżdzi autem powiadomieniem e-call?
    Sami piszecie, że w pralce ustawiacie opóźniony start. To przecież funkcja smart jeśli porównamy z Franią
    Tak tak panowie, czy wam się podoba czy nie macie w domu i otoczeniu autoamtykę. Nawet taki aparat cyfrowy.
    Jeśli negujecie automatykę w domu to czemu nie używacie pralki frani, zwykłego telewizora i wielu innych rzeczy z poprzedniej epoki.
    Przestańcie być hipokrytami i walczyć na siłę z postępem i nowoczesnością.
    Piszecie tu ...,, nie będzie nam smart dom mówił jak żyć, nie będzie nami sterował..,, A dawno jesteście niewolnikami telefonu czy telewizora.
    I na koniec. Jeśli automatyka by kosztowała tyle co kupno lodówki to ten temat by nie powstał. Bo już dawno byście mieli te systemy w domu. Tak samo jak macie rekuperację czy pompę ciepła które tanieją i coraz więcej ludzi na to stać. Nie masz jeden z drugim w rekuperacji sterowania z wifi panelu bądź ze smartfona? To właśnie funkcja smart. Na początku telewizor lcd był drogi i stać na kupno było garstkę a obecnie jest tani i każdy go ma. I nikt już na siłę nie wymyśla jego wad.
    Przyznaję, smart dom ma wadę: to cena. Byłby tańszy, byłby popularniejszy. Choć np już takie Fibaro nie jest aż takie drogie.Nie możecie kupić nie macie i hejtujecie. Ale za to używacie tańszych zamienników smart domu i to już dla was jest ok.

    Dalej się nie dowiedziałem jak wasz pies rozpoznaje czy brama jest otwarta przez geolokalizację czy przez wasz pstryczek w podsufitce
    Macie fajną wybiórczą metodę komentowania...co dla was niezręczne to pomijacie i udajecie, że nie ma tematu.
    Ale pamiętajcie , że poza naszą garstką, która tu sobie pisze są też dziesiątki czytelników tego tematu , którzy widzą np. merytoryczną wypowiedź Gawła w stylu pitu pitu.
    bulszit

  13. #153

    Domyślnie

    Twój komentarz to w jakim języku. Bo widzę, że ani w polskim ani w angielskim nie jesteś biegły. Może dlatego nie masz automatyki. Nie potrafiłbys komunikować się np z Alexa z Amazonu. I wtedy by wyszło szydło z worka, że twój dom jest inteligentniejszy od właściciela.
    Ale za to w wulgaryzmach jesteś biegły. To chyba twój podstawowy sposób komunikowania w pracy i w domu. Na forum klniesz w kilkunastu postach.

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Twój komentarz to w jakim języku. Bo widzę, że ani w polskim ani w angielskim nie jesteś biegły. Może dlatego nie masz automatyki. Nie potrafiłbys komunikować się np z Alexa z Amazonu. I wtedy by wyszło szydło z worka, że twój dom jest inteligentniejszy od właściciela.
    Ale za to w wulgaryzmach jesteś biegły. To chyba twój podstawowy sposób komunikowania w pracy i w domu. Na forum klniesz w kilkunastu postach.
    bulszit

    bullshit; potocznie:
    1. kłamstwo, nieprawda;
    2. wypowiedź pozbawiona sensu; bzdura

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Sto procent racji Kolego !
    Jeden z drugim używa np wideodomofonu połączonego z chmurą i cieszy się, że może wpuścić kuriera , nie zdaje sobie jednak sprawy, że integracja tego domofonu pozwala na znacznie więcej bo masz kontrolę czy otwarta furtka została zamknięta itp. Jak się kiedyś kurier zapomni i nie zamknie za sobą to czy ten mądry piesek nie wybierze się na spacer ? Ktoś kto wie jaki stan jest tej furtki może chociaż zadzwonić do kuriera żeby się cofnął albo do tego pomocnego szwagra . Panowie przeciwnicy wymyślają tak niedorzeczne argumenty na nie, że jeszcze trochę to przeczytamy o tym że jak otworzysz bramę 500m od domu to babcia o kulach wyjdzie na ulicę i potrąci ją samochód .
    Jak dla mnie Twój argument jest niedorzeczny:
    - przez dwa lata, odkąd mam videodomofon taką sytuacją nie zaistniała. No, ale OK, może się zdążyć, czekamy dalej
    - kamera monitoringu obejmuje furtkę. Oczywiście - nie da sie okreslić ze 100% pewnościa, czy jest zamknięta, czy tylko przymknieta, ale w takim przypadku pies tej nie otworzy (otwiera się do środka). Oczywiście, wiem, może jeszcze zawiać silny wiatr i ją otworzyć
    Faktycznie, istnieje jakieś nniewielkie prawdopodobienstwo, ze tak mogloby się zadziać.

    Natomiast prawdopodobieństwo sięga pewności, , że gdybym otworzył bramę pól kilometra od domu, to pies biegałby po ulicy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post

    7. I tutaj też odpowiedź do kolegi mistalowa..A co mi broni też miec fajny bryloczek wiszący na podsufitce i nacisnąć przycisk aby jednak brama sie nie otworzyła? Woow no fakt jakie to proste. I tylko malutkie pytanie..rozumiem, ze zimą uwielbiasz trzymac cały dzien samochód na sniegu i mrozie zamiast w cieplejszym garażu? Rozumiem tez że lubisz wędrowac z samochodu do domu w czasie ulewy, bo przecież samochód do wieczora ma stac przed bramą.Mogę dodac również argument z zakupami. I oczywiście z tego wynika, że masz jeden samochód...no tak to upraszcza sprawę. Masz rację Gaweł...uwagi kolegi Mistalowa były słuszne, że hej
    a) Czyli, nie chcąc aby brama się otwierała za każdym razem jak podjeżdżam, to mam naciskać przycisk? Kiedy przynajmniej z dziesięć razy dziennie podjeżdżam pod dom (pracuję jak chcę i w jakich chcę godzinach - taka robota) - to wolę dwa razy dziennie naciskać jak chcę wjechać (wieczorem) i wyjechać (rano).

    b) Tak, auto może zimą stać na mrozie, bo to tylko auto, a webasto załatwia sprawę szybkiego nagrzania wnętrza.

    c) Tak, czasami wędruję w deszczu w drodze z auta do domu, bo świadomie dwa garaże wybudowałem w głębi posesji - nie podobają mi się domy z garażami w bryle. A i chyba bliżej mam z ulicy do domu niż z garażu do domu.

    d) Na zakupach się nie znam, robi je żona lub podjeżdża kierowca ze sklepu.

    e) Auta mam dwa, ale jedno z nich rocznie robi zaledwie kilka tys. km i większość czasu stoi w domu - to youngtimer i jeżdżę nim od kwietnia do września kiedy jest sucho, ciepło i mogę zdjąć dach. Drugiego auta nie oszczędzam, bo to nudne niemieckie auto.

    No i pytanie na koniec - czy w MOJEJ sytuacji otwieranie bramy na podstawie geolokalizacji pojazdu jest wygodniejsze czy też zwykły przycisk?

    A i jeszcze coś dla zwolenników rozbudowanej IB - w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi szanuje swoją prywatność, w sieci stosuje trasowanie, tunelowanie, nie zakłada realnych kont w portalach społecznościowych, telefony rootuje na alternatywny soft by blokować wszędobylskie systemy szpiegujące włącznie z googlem, a Ty piszesz o dobrowolnym udostępnianiu poprzez sieć swojej lokalizacji? To ma być żart? Pracowałem kiedyś przy jednym projekcie sigint'u i od tej pory inaczej podchodzę do kwestii bezpieczeństwa.
    ***** ***

  17. #157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    a)
    A i jeszcze coś dla zwolenników rozbudowanej IB - w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi szanuje swoją prywatność, w sieci stosuje trasowanie, tunelowanie, nie zakłada realnych kont w portalach społecznościowych, telefony rootuje na alternatywny soft by blokować wszędobylskie systemy szpiegujące włącznie z googlem, a Ty piszesz o dobrowolnym udostępnianiu poprzez sieć swojej lokalizacji? To ma być żart? Pracowałem kiedyś przy jednym projekcie sigint'u i od tej pory inaczej podchodzę do kwestii bezpieczeństwa.
    To jest jakiś konkret i mam nadzieję, że nie korzystasz z niezależnych systemów typu monitoring, wideodomofon, połączonych z serwerami w chmurze, bo to jeszcze gorzej niż geolokalizacja. Przy geo wiadomo gdzie jesteś Ty , przy monitoringu może być wiadomo kiedy wyjechałeś z całą rodziną lub dobrze poznać rozkład dnia całej rodziny.

    Generalnie ta dyskusja ma średni sens, bo każdy ma inne potrzeby i jak chce montować automatykę, to albo zaprasza instalatora z którym najpierw ustalają zakres potrzeb i na podstawie tego oraz budżetu tworzy się projekt, albo jak ktoś ma takie umiejętności to montuje system we własnym zakresie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Jeśli wyobrażony sobie przeze mnie przykład z tryskaczem był jakimś "ogrodniczym faux pas" to najmocniej przepraszam wszystkich ogrodników!
    Rzeczywiście mieszkam w bloku, dlatego na podlewaniu trawnika jeszcze się nie znam. Tak samo zresztą na PV, rekuperacji czy bramach.
    Mam jednak praktyczne doświadczenie z automatyzacją chyba wszystkich obszarów występujących w mieszkaniu. Większość z ich u mnie w większym lub mniejszym stopniu zazębia się ze sobą i na co dzień doświadczam korzyści z ich integracji w jeden system. Przede wszystkim na tej podstawie opieram swoją opinię, że ma to jak najbardziej sens.

    Oraz przepraszam, ale muszę:

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    bulszit
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    używasz jakichś angielskich chyba sloganów nie warto cię czytać.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Jeśli wyobrażony sobie przeze mnie przykład z tryskaczem był jakimś "ogrodniczym faux pas" to najmocniej przepraszam wszystkich ogrodników!
    Rzeczywiście mieszkam w bloku, dlatego na podlewaniu trawnika jeszcze się nie znam. Tak samo zresztą na PV, rekuperacji czy bramach.
    Mam jednak praktyczne doświadczenie z automatyzacją chyba wszystkich obszarów występujących w mieszkaniu. Większość z ich u mnie w większym lub mniejszym stopniu zazębia się ze sobą i na co dzień doświadczam korzyści z ich integracji w jeden system. Przede wszystkim na tej podstawie opieram swoją opinię, że ma to jak najbardziej sens.

    Oraz przepraszam, ale muszę:






  20. #160

    Domyślnie

    Odpowiadając krótko na pytanie co nam daje inteligentny dom (automatyka zainstalowana w domu)
    - monitoring procesów zachodzących w domu - w zależnośći od miejsca i rodzaju zamontowanych czujników
    - sterowanie/ kontrolę - w zależności od miejsca i rodzaju zamontowancyh elementów sterujących oraz zaprogramowachych funkcji.
    - bezpieczeństwo - w zależnośći od miejsca i rodzaju zamontowanych czujników oraz i rodzaju zamontowancyh elementów sterujących oraz zaprogramowachych funkcji.
    -- szeroko rozumiany komfort - w zależności od jakości wykonania 3 powyższych punków

Strona 8 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony