dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 235
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Powiedz kolego czemu obrażasz niektórych czytelników forum. Skoro kogoś stać to niech sobie montuje. Taki odmóżdżony łoś chyba jednak nie jest taki odmóżdżony skoro go stać. Czyli musi dobrze zarabiać, osiągnął pewien poziom finansowy, ktoś docenia jego pracę.
    Rozumiem, że ty do odmóżdżonych łosi się nie zaliczasz?
    Myślisz całkiem racjonalnie co do zarobienia pieniędzy i przeznaczenia ich na konkretny cel, natomiast nie oceniam ludzi po wydatkach bo większość jest zadłużona po uszy i to co widzisz to fasada zamożności i z prawdziwą zamożnością a tym bardziej intelektem, niewiele ma wspólnego. Niestety.

    Wyrażam swoje zdanie bo mam prawo do nikogo personalnie się nie zwracam i nie wyzywam.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Myślisz całkiem racjonalnie co do zarobienia pieniędzy i przeznaczenia ich na konkretny cel, natomiast nie oceniam ludzi po wydatkach bo większość jest zadłużona po uszy i to co widzisz to fasada zamożności i z prawdziwą zamożnością a tym bardziej intelektem, niewiele ma wspólnego. Niestety.

    Wyrażam swoje zdanie bo mam prawo do nikogo personalnie się nie zwracam i nie wyzywam.
    Pełna zgoda!

    Oczywiście z reguły im "mądrzejszy" człowiek tym większe prawdopodobieństwo ze będzie dobrze zarabiał i te pieniądze pomnażał, ale zawsze są wyjątki.
    Tak naprawdę większość społeczeństwa jest zadłużona i żyje z dnia na dzień praktycznie bez żadnej poduszki finansowej, nie mówiąc już o inwestycjach itp.

    Każdy kto pracował lub pracuje w handlu wie jak duża grupa w obecnych czasach jest podatna na wytworzenie w nich sztucznej potrzeby zakupu wielu rzeczy lub usług. Zresztą trend kreowania by ludzie kupowali to czego pragną a nie potrzebują powstał w USA już w latach 20 poprzedniego wieku.

    I nie neguje samej idei "inteligentnego domu" ale nie da się ukryć że duże grono osób wydaje na to kupę pieniędzy bo jest to modne i WYDAJE im się potrzebne, a potem rzeczywistość to weryfikuje, ale do tego mało kto się przyzna...

    Sam rozwój automatyzacji domu jak najbardziej, ale czy każdy obecnie tego potrzebuje i musi inwestować w to kupe kasy... chyba nie.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja to rozumiem, ale nie odbierajcie ludziom chęci posiadania. Być może ktos ciuła sobie na automatyke bo to jego marzenie i taki sobie postawił cel. Nie chce miec samochodu, wczasów na Kubie ale własnie dom ,,inteligentny,, Zbierał zbierał, a ktoś mu nagle uświadamia, że jest bezmózgim łosiem. Gaweł, pewnie tez masz jakies hobby, bądź marzenie, o którym mógłby ktos powiedzieć, ze jest bez sensu i mazwać cię w ten sam sposób...
    Szanujmy wybory innych.
    Moze sie okazać, że po latach, ten gość przyzna ci rację z tym łosiem. Ale to będzie jego doświadczenie, jego pomyłka, czy źle obrany cel. A nie ktoś, kto nie prawdopodobnie ma tej automatyki w domu będzie mu wmawiał ze to jest złe.
    Ty się dziwisz, ze ktos ładuje kupę kasy w automatykę a może się okazać, że dla niego to może być taki wydatek jak dla Ciebie kupienie lodówki. I to jego sprawa.
    Myślisz, ze po przeczytaniu Twego postu ten ktoś zrezygnuje z instalacji? Pewnie nie, bo nie jestes dla niego żadnym guru, żadnym wyznacznikiem. Dla niego istniejesz tylko na forum.
    Cieszę się, że masz prawo do wyrażania swego zdania na forum. Ale też daj innym prawo do cieszenia się ze swoich decyzji i ,,inteligentnego domu,,

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Pełna zgoda!

    Oczywiście z reguły im "mądrzejszy" człowiek tym większe prawdopodobieństwo ze będzie dobrze zarabiał i te pieniądze pomnażał, ale zawsze są wyjątki.
    Tak naprawdę większość społeczeństwa jest zadłużona i żyje z dnia na dzień praktycznie bez żadnej poduszki finansowej, nie mówiąc już o inwestycjach itp.

    Każdy kto pracował lub pracuje w handlu wie jak duża grupa w obecnych czasach jest podatna na wytworzenie w nich sztucznej potrzeby zakupu wielu rzeczy lub usług. Zresztą trend kreowania by ludzie kupowali to czego pragną a nie potrzebują powstał w USA już w latach 20 poprzedniego wieku.

    I nie neguje samej idei "inteligentnego domu" ale nie da się ukryć że duże grono osób wydaje na to kupę pieniędzy bo jest to modne i WYDAJE im się potrzebne, a potem rzeczywistość to weryfikuje, ale do tego mało kto się przyzna...

    Sam rozwój automatyzacji domu jak najbardziej, ale czy każdy obecnie tego potrzebuje i musi inwestować w to kupe kasy... chyba nie.
    Lepiej bym tego nie ujął pełna zgoda , dziękuję za ten wpis.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Ja to rozumiem, ale nie odbierajcie ludziom chęci posiadania. Być może ktos ciuła sobie na automatyke bo to jego marzenie i taki sobie postawił cel. Nie chce miec samochodu, wczasów na Kubie ale własnie dom ,,inteligentny,, Zbierał zbierał, a ktoś mu nagle uświadamia, że jest bezmózgim łosiem. Gaweł, pewnie tez masz jakies hobby, bądź marzenie, o którym mógłby ktos powiedzieć, ze jest bez sensu i mazwać cię w ten sam sposób...
    Szanujmy wybory innych.
    Moze sie okazać, że po latach, ten gość przyzna ci rację z tym łosiem. Ale to będzie jego doświadczenie, jego pomyłka, czy źle obrany cel. A nie ktoś, kto nie prawdopodobnie ma tej automatyki w domu będzie mu wmawiał ze to jest złe.
    Ty się dziwisz, ze ktos ładuje kupę kasy w automatykę a może się okazać, że dla niego to może być taki wydatek jak dla Ciebie kupienie lodówki. I to jego sprawa.
    Myślisz, ze po przeczytaniu Twego postu ten ktoś zrezygnuje z instalacji? Pewnie nie, bo nie jestes dla niego żadnym guru, żadnym wyznacznikiem. Dla niego istniejesz tylko na forum.
    Cieszę się, że masz prawo do wyrażania swego zdania na forum. Ale też daj innym prawo do cieszenia się ze swoich decyzji i ,,inteligentnego domu,,
    Też zgoda nie chce oceniać ludzi, ale to oni decydują się na zachcianki. Temat tego wątku brzmi "co nam daje dom inteligentny?'

    Odpowiedź jest prosta nic na nie daje, oprócz kosztów, dodatkowego zanieczyszczenia środowiska konieczność włączania i wyłączania (kontroli) tego wszystkiego przez telefon, co tez jest upierdliwe i czasochłonne. Jeżeli jest to czyjeś marzenie to bardzo przepraszam ale dosadna ocena takiej osoby sama mi się napisała,


    Po prostu ja takiej zachcianki/marzenia nie rozumiem i jak na razie nikt z fanów tego typu rozwiązań oprócz flirtowania jakimiś trzyliterowymi symbolami pomiędzy sobą ,tego nie napisał.


    Już na zakończenie podam przykład : co nam daje fotowoltaika w domu? Odpowiedź jest prosta: dodatkowe pieniądze oraz czystsze powietrze dla wszystkich.
    Czy poniesione nakłady finansowe się zwrócą tak.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Temat tego wątku brzmi "co nam daje dom inteligentny?'
    Odpowiedź jest prosta nic na nie daje, oprócz kosztów, dodatkowego zanieczyszczenia środowiska konieczność włączania i wyłączania (kontroli) tego wszystkiego przez telefon, co tez jest upierdliwe i czasochłonne.
    Ty najzwyklej nie rozumiesz istoty oraz kluczowego sensu automatyki domowej i mylisz ją ze zdalnym sterowaniem. Automatyka (zwłaszcza domowa) na ogół ma wizualizację (do podglądu stanu) oraz zdalne sterowanie, ale powinno ono służyć głównie jako manual override, a jak najwięcej rzeczy powinno odbywać się automagicznie. Wtedy i tylko wtedy korzyści ze smart home mają istotną wartość. Przeczytaj też moją opinię na poprzedniej stronie.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    masera napisał:
    Co nam daje dom inteligentny
    Inteligentnych domów jest na świecie może ze dwadzieścia a właścicielami Gates, Bezos i inni ekscentrycy. Nam to nic nie daje bo nie mamy dostępu do zastosowanych tam technologii i rozwiązań głównie z powodu braku armat.
    Ale rozumiem, że pytającemu chodzi o szeroko rozumianą automatykę domową i ocena jej przydatności jest tu subiektywna w zależności od oczekiwań i świadomości inwestora ale również od powszechnego, natarczywego marketingu również na tym forum. Jej niezaprzeczalne zalety opisują niektórzy forumowicze odpowiadający na ten post.
    Osobnym przypadkiem jest tu kolega Gaweł który napisał:
    ...Po prostu ja takiej zachcianki/marzenia nie rozumiem...
    Nie poddawaj się, trzymamy za Ciebie kciuki , zrozumienie przychodzi wraz z nabytą wiedzą a postępy u Ciebie już widać bo nie wycinasz lodu z rzeki zimą aby przechować do lata i chłodzić wtedy swój szałas tylko zainstalowałeś sobie wreszcie klimatyzator a o PV też piszesz całkiem sensownie.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Miałem znajomego, automatyka.
    Krecily go zawsze wszystkie gadżety, nowinki, automatykę domu zobił sobie sam.
    Niestety - zszedł z tego świata przed 50. Zostawił system, którego żona nie potrzebowała, nie chciała, nie rozumiała.
    Wszystko było OK, póki wszystko to działało tak, jak zostało zaprogranowane.
    Ale pewnego pięknego dnia - kilkukrotny zanik napięćia (modernizacja sieci) i coś nie pykło.
    Część rolet się nie podniosła, w części pomieszczeń brak napięcia, zimna woda.
    Nikt że znajomych nie potrafił pomóc, na speca nie było środków.
    Skończyło się na tym, że elektryk porobił obejścia, podłączył "nieinteligentnie" i znów można było mieszkać.

    Częściowa automatyka ma swój sens.
    Skojarzenie wentylacji z poziomem CO2, nawadniania z opadami deszczu - czemu nie.
    Tylko, że tu często sami producenci tych urzàdzeń oferują kompletnetne systemy.
    Nie trzeba tego spinac w jedno, czy (jeszcze gorzej) sterować tym przez chmurę.
    Może kogoś to kręci, może to ma być "efekt wow" przed znajomymi.
    Mnożenie tych systemów, spinania ich w jeden jeśli chodzi o mnie jest kompletnie niepotrzebne
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-07-2020 o 14:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Częściowa automatyka ma swój sens.
    Skojarzenie wentylacji z poziomem CO2, nawadniania z opadami deszczu - czemu nie.
    Tylko, że tu często sami producenci tych urzàdzeń oferują kompletnetne systemy.
    Nie trzeba tego spinac w jedno, czy (jeszcze gorzej) sterować tym przez chmurę.
    Może kogoś to kręci, może to ma być "efekt wow" przed znajomymi.
    Mnożenie tych systemów, spinania ich w jeden jeśli chodzi o mnie jest kompletnie niepotrzebne

    Miałem podobne podejście. I częściowo dalej mam. Problem się tylko pojawia jak trzeba zapłacić za te kompletne systemy. Właśnie jestem na etapie podlewania. Podpięcie 4 sekcji ze sterowaniem Wi-Fi i na podstawie pogody mogę zrobić <200zł (a pewnie i mógłbym poniżej 100zł jak bym był druciarzem). Dołożenie kolejnych 4 sekcji to ~150zł. Ile by mnie kosztował kompletny system oferujący takie możliwości?

    To samo żaluzje zewnętrzne. Sterowanie z czujnikiem wiatru to było u mnie 7000 zł dopłaty. Mnie sterownik kosztował ~250 euro i drugie tyle stacja pogodowa. Z tym, że każdą żaluzją mogę sterować na podstawie temp w pokoju, natężenia i kąta padania słońca. I co najważniejsze, termostat do ogrzewania, sterownik żaluzji i włączniki oświetlenia są w tym samym elemencie, np:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krmtsd.png
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	446556

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    masera napisał:
    Inteligentnych domów jest na świecie może ze dwadzieścia a właścicielami Gates, Bezos i inni ekscentrycy.
    Chyba zbyt dosłownie traktujesz pojęcie "inteligentny dom".
    To jest wyłącznie tłumaczenie angielskiego "smart home".
    Może niezbyt szczęśliwe, ale takiego użyto dla laików i się przyjęło.
    Osobiście nie mam przekonania, czy to tłumaczenie było w ogóle konieczne.
    W końcu "smart phone" nigdy nie tłumaczono jako "inteligentny telefon", tylko został po prostu "smarfon" - i każdy wie o co chodzi.
    Ale każdy wie, bo każdy ma i wszyscy doskonale rozumieją o co chodzi.
    Natomiast wytłumaczyć na czym polega smart home - już tak łatwo nie jest.
    Ale na pewno nie polega na posiadaniu własnej / sztucznej inteligencji.....

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Ty najzwyklej nie rozumiesz istoty oraz kluczowego sensu automatyki domowej i mylisz ją ze zdalnym sterowaniem. Automatyka (zwłaszcza domowa) na ogół ma wizualizację (do podglądu stanu) oraz zdalne sterowanie, ale powinno ono służyć głównie jako manual override, a jak najwięcej rzeczy powinno odbywać się automagicznie. Wtedy i tylko wtedy korzyści ze smart home mają istotną wartość. Przeczytaj też moją opinię na poprzedniej stronie.
    używasz jakichś angielskich chyba sloganów nie warto cię czytać.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Miałem podobne podejście. I częściowo dalej mam. Problem się tylko pojawia jak trzeba zapłacić za te kompletne systemy. Właśnie jestem na etapie podlewania. Podpięcie 4 sekcji ze sterowaniem Wi-Fi i na podstawie pogody mogę zrobić <200zł (a pewnie i mógłbym poniżej 100zł jak bym był druciarzem). Dołożenie kolejnych 4 sekcji to ~150zł. Ile by mnie kosztował kompletny system oferujący takie możliwości?

    To samo żaluzje zewnętrzne. Sterowanie z czujnikiem wiatru to było u mnie 7000 zł dopłaty. Mnie sterownik kosztował ~250 euro i drugie tyle stacja pogodowa. Z tym, że każdą żaluzją mogę sterować na podstawie temp w pokoju, natężenia i kąta padania słońca. I co najważniejsze, termostat do ogrzewania, sterownik żaluzji i włączniki oświetlenia są w tym samym elemencie, np:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krmtsd.png
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	446556
    Tylko, że to TY czujesz potrzebę posiadania tego i robisz to SOBIE, za małe pieniàdze.
    Mam nadzieję, że nie tylko Ty w swoim domu potrafisz to obsługiwać, czy ew. zrekonfigurować.
    Jeśli ktoś potrafi to sobie zrobić sam, za małe pieniàdze, dla własnej satysfakcji, czy potrzeby posiadania "bajeru", to ma to jakieś uzasadnienie, ale zlecać to komuś i płacić... ?

    Co do sterowania rolet w zależności od wiatru jakoś nigdy nie przyszłoby mi ma myśl że to mogłoby być potrzebne. Nawet nie zamykam ich, kiedy idzie burza.
    Nie wiem - może z żaluzjami tak trzeba.
    A te, które mogą zapobiec przegrzewaniom się po pomieszczeń (wschodnie) po prostu opuszczam przed wyjściem do pracy

    Sterownik nawadniania kosztuje około 300zł, czujnik deszczu 150.
    Oczywiście bez Wifi i bez prognozy, ale nie popadajmy w paranoję.
    Zresztą - wg meteo.pl w piątek miała być u mnie wieczorna burza i opady ok 4l/m2.
    Nie padało do dziś. Po co mi sterowanie oparte na niewiarygodnych danych wejściowych ?
    W tym roku wywiercę u siebie studnię, system nawadniania zrobię już pewnie w przyszłym sezonie. 4-6 sekcji, czujnik deszczu i tyle.
    Wolę systemy, które podłączę do prądu, do czujki, zaprogramuję, zamknę pokrywę i ma działać.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-07-2020 o 14:51

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Dokładnie, poza tym niektóre urządzenia posiadają system "inteligentny" bo jest to uzasadnione np rozkładana markiza nad tarasem posiada czujnik wiatru i samoczynnie się zamyka żeby nie ulec zniszczeniu. Jest to oczywiście opcja i to nie tania ale rozkładanie i składanie codzienne może być upierdliwe a tak to ma to sens.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sterownik nawadniania kosztuje około 300zł, czujnik deszczu 150.
    Właśnie kusi mnie do wywalenia takiego badziewia do kosza. Zupełnie się nie sprawdza.

    Jak sobie ustawiłem podlewanie co 3 dni, to jest loteryjka, którego dnia popada. Bo działa to tak, że odliczanie dni nie resetuje się po deszczu. Czyli jak np. pierwszego dnia po podlewaniu spadnie ulewny deszcz, to kolejne podlewanie odbędzie się normalnie, bo czujnik zdąży wyschnąć. Ale jak w wieczór przed samym podlewaniem troszkę pokropi, to podlewanie się nie włączy - a następne standardowo, za kolejne 3 dni względem tego, co się nie odbyło.
    Żeby było sensownie, to musi się resetować po w miarę sensownym opadzie. A jeszcze lepiej przesuwać kolejne podlewanie w zależności od sumy opadów w określonym czasie i jeszcze uwzględniać prognozę pogody i jednak nie podlewać, jeżeli za kilka(naście) godzin jest spodziewany opad (ale jeżeli opadu nie będzie i prognoza się zmieni, to ma podlać z lekkim opóźnieniem).

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    używasz jakichś angielskich chyba sloganów nie warto cię czytać.
    Używam angielskich sformułowań wówczas, gdy nie przychodzą mi do głowy dobre odpowiedniki po polsku. Nie wiedziałem że jesteś aż takim purystą językowym, że dwa czy trzy słowa po angielsku wyłączają Ci możliwość rozumienia treści.
    Ja w każdym razie z tych, co to nie maja polskiej duszy. A Ty pewnie z tych, co to im inni po niemiecku (czy angielsku) świata tłumaczyć / meblować nie będą! xD
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 26-07-2020 o 17:48

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @Kaizen
    Jakiego czujnika deszczu używasz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Toro rain sensor sterownik Toro DDC.
    Ogrodnik podpiął go pod masę idącą do zaworów (czyli mokry rozłączał po prostu masę). Przepięcie do dedykowanego złącza nie zmieniło sposobu działania.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko, że to TY czujesz potrzebę posiadania tego i robisz to SOBIE, za małe pieniàdze.
    Mam nadzieję, że nie tylko Ty w swoim domu potrafisz to obsługiwać, czy ew. zrekonfigurować.
    Jeśli ktoś potrafi to sobie zrobić sam, za małe pieniàdze, dla własnej satysfakcji, czy potrzeby posiadania "bajeru", to ma to jakieś uzasadnienie, ale zlecać to komuś i płacić... ?
    Tylko ja. Bo nikt inny w moim domu nie posiada potrzeby rekonfigurowania żaluzji czy systemu podlewania. I to nie z braku wiedzy. U Ciebie każdy w domu przestawia pod siebie podlewanie?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co do sterowania rolet w zależności od wiatru jakoś nigdy nie przyszłoby mi ma myśl że to mogłoby być potrzebne. Nawet nie zamykam ich, kiedy idzie burza.
    Nie wiem - może z żaluzjami tak trzeba.
    A te, które mogą zapobiec przegrzewaniom się po pomieszczeń (wschodnie) po prostu opuszczam przed wyjściem do pracy
    Równie dobrze mógłbyś napisać, że jeżdżąc całe życie rowerem nie przyszło Ci do głowy, że trzeba by wymienić olej w samochodzie.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sterownik nawadniania kosztuje około 300zł, czujnik deszczu 150.
    Oczywiście bez Wifi i bez prognozy, ale nie popadajmy w paranoję.
    Przecież to Ty sam pisałeś o "Skojarzenie (...), nawadniania z opadami deszczu - czemu nie." A ja Ci o takim systemie mówię, pytając o cenę kompletnego systemu oferowanego przez producentów, o których pisałeś.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W tym roku wywiercę u siebie studnię, system nawadniania zrobię już pewnie w przyszłym sezonie. 4-6 sekcji, czujnik deszczu i tyle.
    Wolę systemy, które podłączę do prądu, do czujki, zaprogramuję, zamknę pokrywę i ma działać.
    Kto powiedział, że u mnie będzie inaczej? Będzie tylko dodatek w postaci prognoz opadów lub w oparciu o https://en.wikipedia.org/wiki/Penman–Monteith_equation. Wi-Fi to tylko dodatek.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Toro rain sensor sterownik Toro DDC.
    Ogrodnik podpiął go pod masę idącą do zaworów (czyli mokry rozłączał po prostu masę). Przepięcie do dedykowanego złącza nie zmieniło sposobu działania.
    Ale przecież są takie, które ustawia się 0.3-25mm opadów...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-07-2020 o 18:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko ja. Bo nikt inny w moim domu nie posiada potrzeby rekonfigurowania żaluzji czy systemu podlewania. I to nie z braku wiedzy. U Ciebie każdy w domu przestawia pod siebie podlewanie?
    Nie, ale chce, aby było na tyle proste że każdy by sobie poradził, gdyby mnie zabrakło.

    Równie dobrze mógłbyś napisać, że jeżdżąc całe życie rowerem nie przyszło Ci do głowy, że trzeba by wymienić olej w samochodzie.
    Od, jak pisałem mam rolety zewnętrzne, nie żaluzje.


    Tak jak pisałem - zabawa dla hobbystów. Pytanie, czy reszta domowników w ogóle tego potrzebuje, czy ułatwia to im życie ?
    Bo już raz byłem świadkiem, jak bardzo potrafi utrudnić...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony