dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Pomyślę na spokojnie. Wyspa to fajny pomysł ale biorąc pod uwagę drzwi na taras oraz spiżarkę to za bardzo nie widzę na nią miejsca.
    Z drugiej strony jest to potencjał do wycięcia kilku metrów.
    Czy w takiej kuchni od strony ogrodu powinny być drzwi tarasowe czy raczej okno ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Drzwi tarasowe w osi widokowej, jaka się tworzy po wejściu do budynku. W kuchni zwykłe okno.

  3. #23

    Domyślnie

    W trakcie sobotnich przemyśleń powstała taka koncepcja.
    Proszę o uwagi.



  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr5151 Zobacz post
    W trakcie sobotnich przemyśleń powstała taka koncepcja.
    Proszę o uwagi.
    Łazienka nad garażem to słaby pomysł. Tam największe zagęszczenie rurek i tak często nie wystarcza, do utrzymania temperatury a co dopiero jak masz pod spodem chłodniejsze, słabo albo i wcale nie izolowane od stropu pomieszczenie.
    Wyprostuj też bryłę - ten "wykusz" to tylko koszt wykonania (zwiększa się powierzchnia elewacji) i zwiększenie strat ciepła czyli kosztów ogrzewania.

    Co ma być pod pierwszym biegiem schodów?

    W tej dolnej łazience to pralka, czy prysznic dla dzieci, bo z 1,5m wysokości tam będzie? W sumie prysznic by się przydał jak ktoś z ogrodu wróci uświniony (u mnie dzieci przychodziły już po kąpieli błotnej), ale pełnej wysokości.

    Wiesz, że garaż wyjdzie z m2 pewnie drożej, niż salon? Cena takiej bramy zrobi różnicę. Twardy EPS pod posadzkę też będzie droższy.

    Wiesz, że jak wyprostujesz ten prawy dolny róg, to nie zmieni się powierzchnia elewacji, czyli jej koszt? Więc zyskasz konkretne m2 za niską cenę, bo dołożyć trzeba będzie tylko strop (a może i tak ma być? Wtedy byłaby oszczędność, bo nie trzeba by go izolować od spodu), podłogę i prawdopodobnie ściankę działową z tynkiem.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    znów - od południa na piętrze tylko jedno okno.
    Widok od wejścia na ciąg szafek kuchennych - małe atrakcyjna perspektywa.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Łazienka nad garażem to słaby pomysł. Tam największe zagęszczenie rurek i tak często nie wystarcza, do utrzymania temperatury a co dopiero jak masz pod spodem chłodniejsze, słabo albo i wcale nie izolowane od stropu pomieszczenie.
    O tym nie pomyślałem. Dodatkowo jest to ściana i okna od północy, więc rzeczywiście może być chłodniej. Garaż jest wysoki więc kilka centymetrów styropianu na strop od spodu nie powinno stanowić problemu. Nie za bardzo widzę inne miejsce na łazienkę.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wyprostuj też bryłę - ten "wykusz" to tylko koszt wykonania (zwiększa się powierzchnia elewacji) i zwiększenie strat ciepła czyli kosztów ogrzewania.
    Nad tym na pewno jeszcze pomyślę. Zmniejszy to niestety kuchnię i stanie się bardziej 'kiszkowata'

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co ma być pod pierwszym biegiem schodów?

    W tej dolnej łazience to pralka, czy prysznic dla dzieci, bo z 1,5m wysokości tam będzie? W sumie prysznic by się przydał jak ktoś z ogrodu wróci uświniony (u mnie dzieci przychodziły już po kąpieli błotnej), ale pełnej wysokości.
    Przewiduje prysznic. Wg wyliczeń będzie to ok 205 cm. Ciasno ale chyba powinno wystarczyć. Nie chciałbym rezygnować z prysznica.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz, że garaż wyjdzie z m2 pewnie drożej, niż salon? Cena takiej bramy zrobi różnicę. Twardy EPS pod posadzkę też będzie droższy.
    Takie było pierwotne założenie że chcemy duży garaż w bryle. Podstawowe argumenty za tą decyzją to wygoda oraz dodatkowe pomieszczenia na pietrze za cenę stropu. Teraz zaczynam się zastanawiać. Brak mi wyobrażenia o ile droższe może być użytkowanie garażu w bryle od garażu przyległego.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    znów - od południa na piętrze tylko jedno okno.
    No niestety. Nadal myślę nad oknami. Chętnie skorzystam z podpowiedzi .
    Na piętrze we wszystkich pomieszczeniach są balkony francuskie (chyba tak to się nazywa). Jeśli chodzi o pokój południowy to zastanawiam się czy nie dać tam jednak zwykłego okna za to szerszego. Zyskam przede wszystkim większą ustawność pokoju. W garderobach nie chciałbym mieć okien.Wydaje mi się to nie najlepszym rozwiązaniem. No chyba że się mylę i niepotrzebnie boję takiego układu ?

    Co do okien na parterze to myślę o wykasowaniu okna narożnego i zostawieniu okna 150 cm od zachodu. Od południa byłoby 2 lub 3 okna. W pewnym momencie zastanawiałem się nad trzema nieuchylnymi wąskimi oknami do podłogi w jadalni - podobają nam się takie rozwiązania, ale nie wiem czy to będzie ładnie wyglądać od strony podwórza 'wisząc nad fundamentem'. Brak nam również doświadczenia w użytkowaniu takiego rozwiązania i jego ergonomiki.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Widok od wejścia na ciąg szafek kuchennych - małe atrakcyjna perspektywa.
    W pełni się z tym zgadzam. Niemniej jednak na chwilę obecną nic lepszego nie przyszło nam do głowy. Ten rząd szafek dodatkowo będzie dość długi co pewnie będzie oznaczać spadek funkcjonalności prawej strony. Jedyne na co wpadliśmy to postawienie w tym miejscu expresu, mikrofalówki, zabudowanie piekarnika.
    Jako alternatywę widzę wydłużenie ścianki przy schodach za lodówką, zamknięcie korytarza ścianą a wejście do kuchni przez jadalnię. Będzie dobrze ?
    Ostatnio edytowane przez piotr5151 ; 26-07-2020 o 08:02

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie. Daj to po prostu architektowi, zamiast sam rysować
    Przecież architekt i tak zacznie pracę od zera.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam Was,

    Obecnie projekt zmierza w takim kierunku. Jest kilka elementów, które będę chciał zmienić, ale ciekawy jestem Waszej opinii.



  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie ma to jak gość puszczający bąka w toalecie, który rozbrzmiewa pogłosem w całym salonie.
    bo salon w takim układzie będzie bardzo akustyczny.

    I to przeciskanie się między sedesem a umywalką by dojść do prysznica.

    Dlaczego okno gabinetu jest na północ zamiast na ogród za domem?

    Wejście do spiżarki - masz w tym układzie dwie narożne szafki, które sa mało wygodne. Przesuń wejście tak, by mieć prostą zabudowę przynajmniej na jednej ścianie. W kuchni przydałoby się okno.
    Ściana przy schodach wychodząca na salon brzydko wygląda przy osi widokowej od wejścia - jak niedokończona.


    To twój rysunek czy od architekta?

  10. #30

    Domyślnie

    Witajcie,

    Ponownie przewertowaliśmy tony projektów i w całej masie koncepcji znaleźliśmy dwa które są najbliżej tego co siedzi nam w głowie. Poniżej rzut po moich dostosowaniach. Myślę ze góra również nie powinna być problemem. Ponieważ ukształtowanie terenu sprzyja aby garaż zrobić 30 cm niżej, tak więc wejście na strych będzie z półpiętra.

    Proszę o uwagi.

    Ostatnio edytowane przez piotr5151 ; 01-09-2020 o 13:28

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie chcesz połączenia garażu z domem?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie chcesz połączenia garażu z domem?
    Oczywiście planuje takie przejście pod schodami do części gospodarczej.
    Podmieniłem rysunek z uzupełnionymi drzwiami oraz oknami.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Uwaga do garażu. Jeśli nie będzie tam więcej miejsca to w efekcie jedno auto zawsze będzie przed domem.
    Wiem że deweloperzy ładnie sprzedają wizję takich wąskich garaży, ale w praktyce są one niefunkcjonalne. Lepiej zrobić jednostanowiskowy, ale szerszy, żeby można jakis regał czy rower postawić obok, drzwi szeroko otworzyć wysiadając i auto móc obejść z każdej strony, a nie wąską klitkę na dwa auta, gdzie na wszystko trzeba uważać i się przeciskać.

    Też robiłem projekt indywidualny i przechodziłem przez ten etap oszczędności i minimalizmu, ale na szczęście parę mądrzejszych osób mnie uświadomiło i dzisiaj widzę że mieli rację.
    Lepiej założyć że będzie mniej, ale bardziej komfortowo. Bo potem takie rzeczy mocno irytują. Za strome schody, za mała kuchnia, za wąskie dojście do pomieszczenia gospodarczego, które chyba jest za duże...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał hemidall Zobacz post
    Uwaga do garażu. Jeśli nie będzie tam więcej miejsca to w efekcie jedno auto zawsze będzie przed domem.
    Wiem że deweloperzy ładnie sprzedają wizję takich wąskich garaży, ale w praktyce są one niefunkcjonalne. Lepiej zrobić jednostanowiskowy, ale szerszy, żeby można jakis regał czy rower postawić obok, drzwi szeroko otworzyć wysiadając i auto móc obejść z każdej strony, a nie wąską klitkę na dwa auta, gdzie na wszystko trzeba uważać i się przeciskać.

    Też robiłem projekt indywidualny i przechodziłem przez ten etap oszczędności i minimalizmu, ale na szczęście parę mądrzejszych osób mnie uświadomiło i dzisiaj widzę że mieli rację.
    Lepiej założyć że będzie mniej, ale bardziej komfortowo. Bo potem takie rzeczy mocno irytują. Za strome schody, za mała kuchnia, za wąskie dojście do pomieszczenia gospodarczego, które chyba jest za duże...
    Dzięki za podpowiedź. Też długo nad tym się zastanawiałem.
    Garaż jest 6,0m x 6,0m. Doświadczenia nie mam. Uważacie że za mało ?

  15. #35

    Domyślnie

    Witam Was,

    Prace nad projektem nadal trwają. Na dzień dzisiejszy wygląda to mniej wiecej w ten sposób.
    Wszelkie opinie i podpowiedzi mile widziane.


  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wchodzisz do domu i widzisz na wprost gary w zlewie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony