dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie projekt - sugestie mile widziane

    Witajcie,

    Nadszedł czas i na nas.
    Po wielu przygodach z działką i ponad dwóch latach oczekiwania na podział, nareszcie możemy domykać projekt z nadzieją że uda się pierwszą łopatę wbić jeszcze w tym roku.

    W załączeniu efekty naszych przemyśleń. Chętnie przeczytamy co o tym myślicie. Jakiś podpowiedzi ? wszelkie uwagi mile widziane.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	446429Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	446430

  2. #2

    Domyślnie

    Taki duży dom i schody zabiegowe?

    Nic nie wiadomo o kierunkach świata.

  3. #3

    Domyślnie

    Miał być mniejszy ale niestety wbudowany garaż dwustanowiskowy wymusza dużą górę, a na parterze nie za bardzo jest z czego zrezygnować.
    Też nie jestem fanem schodów zabiegowych i wolałbym ze spoczynkiem, ale niestety nie udało się wymyślić nic innego - chętnie zapoznam się z propozycjami alternatyw.

    Co do kierunków świata to mniej więcej pokrywają się z orientacją rzutów. Garaż oraz wejście do domu od strony zachodniej, a może raczej WNW.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    16 metrowy salon i 20 metrowe sypialnie, no nie wiem. Nic z gotowców nie wybierzecie?

  5. #5

    Domyślnie

    Przejrzeliśmy wiele gotowców i niestety nic nam nie spasowało.
    Myślę że na parterze należy razem liczyć salon+jadalnie i wtedy wychodzi ok. 30 m2.

    Sypialnie rzeczywiście są duze, tym bardziej że przy każdej jest garderoba. W gotowcach najczęściej są to 4 sypialnie po ok 15 m2, a my potrzebujemy jedynie trzech i tym samy powierzchnia rośnie do 20 m2 niestety.
    Ostatnio edytowane przez piotr5151 ; 23-07-2020 o 12:17

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Moim zdaniem projekt nie jest do końca funkcjonalny. Strefa dzienna, w której toczy się życie, w porównaniu ze strefą nocną dość mała, schody zabiegowe są niewygodne, mam wątpliwości czy mała łazienka pod schodami będzie funkcjonalna.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi.
    libra100, czy uważasz że strefa dzienna za mała czy nocna za duża ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    A ten garaż w bryle to must-have? Wyrzucenie go poza obrys na pewno da korzyści energetyczne i pozwoli elastyczniej zaprojektować resztę pomieszczeń.

  9. #9

    Domyślnie

    Być może nie must-have ale na pewno byłoby miło mieć wejście do garażu przez dom zamiast przez podwórze.
    Czy możesz mi przybliżyć co masz na myśli pisząc o korzyściach energetycznych ?
    Poza tym wydawało mi się (być może mylnie), że wrzucając garaż do środka zyskujemy metry ponosząc koszt jedynie dodatkowych metrów stropu nad garażem.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze może napiszę dwa zdania o funkcjonalnościach jakie przewidujemy/zakładamy dla górnych pomieszczeń.
    Sypialnia od strony wschodniej to oczywiście sypialnia dla dwojga.
    Sypialnia do strony południowej - 16 m2 - to sypialnia dla syna.
    Pomieszczenie nad garażem to pokój siłownia/fitnes, pokój do majsterkowania, komputer a w razie gości fajnie aby dało się tam zorganizować pokój gościnny.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Było o tym sporo wątków na forum, pierwszy z brzegu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ra%C5%BC+bryle

    ogólnie kwestii do przemyślenia kilka - jaka temperatura w garażu, jakie ogrzewanie, jakie ocieplenie, jaka izolacja od reszty domu. Jakby nie patrzeć, masz 40m2 więcej do ogrzania.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. Na poddaszu w łazience wanna jest za blisko umywalek, by wygodnie z nich korzystać.
    2. Po co garderoba w pokoju gościnnym?
    3. jak oglądać telewizję z kanapy?
    4. kuchnia jest za ciasna na wyspę. Między szafkami a wyspa musi być min 100 cm, ale optymalne jest 120 cm. Wyspa wyszła ci karykaturalnie mała, by spełniała swoje zadanie - będzie tylko zawalidrogą.
    5. te trzy stopnie schodów wychodzące w światło korytarza to idealny potykacz.

    Rozumiem, że to są wasze amatorskie luźne przemyślenia i architekt zrobi z tego normalny projekt.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-07-2020 o 13:34

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Z tym, że przy działce z południem u dołu zupełnie inaczej rozplanowałabym wnętrza
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-07-2020 o 13:45

  14. #14

    Domyślnie

    Elfir, dzięki za komentarze. Wiele z tych elementów już dyskutowaliśmy.
    Samo wyposażenie to na razie wrzucone 'od tak' wiec prośba o nieprzywiązywanie się do niego.

    Napisz proszę jaką masz propozycję na inne rozplanowanie wnętrza.
    Ostatnio edytowane przez piotr5151 ; 23-07-2020 o 14:10

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr5151 Zobacz post

    Napisz proszę jaką masz propozycję na inne rozplanowanie wnętrza.
    W tej chwili od południa masz na parterze tylko dwa okna. Na pietrze tylko jedno.
    Czyli słabo wykorzystujesz nasłonecznienie.
    Ja bym kuchnię zrobiła gdzie salon a salon gdzie kuchnię. Przy czym zrobiłabym spore zadaszenie tarasu



    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-07-2020 o 14:44

  17. #17

    Domyślnie

    Elif, dzięki za propozycje !!!
    Jestem pod dużym wrażeniem Twojej kreatywności. Nigdy nie myślałem o takim układzie, trochę zafiksowałem się na swoich pomysłach.

    To co braliśmy pod uwagę rozmieszczając pomieszczenia to m.in. kuchnia od drogi, a salon od ogrodu - być może nie jest to żadne must be i można z tego zrezygnować.
    Podobna historia dotyczy głównej sypialni, którą chcieliśmy również od ogrodu.

    Nie bardzo wiem jak połączyć schody z obu postów. Czy dobrze rozumiem że sugerujesz schody jednobiegowe ?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Spokojnie możesz zamienić główną sypialnię z łazienką w sposób lustrzany. Od ogrodu oczywiście lepiej.


    ja preferuje kuchnię przy tarasie - bo tak naprawdę to kawę nosisz z kuchni a nie z salonu.
    Tak samo obiad na tarasie - nie trzeba z talerzami przez cały salon biegać.

    Schody jednobiegowe, i tak beda wygodniejsze od zabiegowych.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-07-2020 o 15:07

  19. #19

    Domyślnie

    A co myślicie o takich poprawkach ?
    Schody z dwoma spoczynkami i zlikwidowane potykacze, ale niestety muszą wjechać 50 cm do garażu.
    Kuchnia od strony ogrodu z drzwiami wyjściowymi, spiżarka 'na środku'.
    Salon + jadalnia z ekspozycją na południe i drzwiami na wschód do ogrodu oraz oknem na drogę.
    Ma to sens ?


  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuchnia powinna mieć taką wielkość aby nie trzeba było za dużo w niej biegać.
    W takim układzie masz spore pomieszczenie, ale w sumie z niewielką liczba szafek i kilkoma niepotrzebnymi metrami do przejścia by coś sięgnąć ze spiżarki..
    Albo wyspa, albo inaczej rozplanowane szafki, albo mniejsza kuchnia.
    Z tego, jak ustawisz szafki wychodzi ci wielkość kuchni.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony