dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie Tymczasowa instalacja elektryczna do rozdzielnicy budowlanej czy od razu docelowa WLZ

    Cześć! Między skrzynką elektryczną na granicy działki a wejściem kabla WLZ do domu mam jakieś 42 mb - sporo. Chciałbym postawić rozdzielnicę budowlaną na trasie WLZ na 31. metrze przebiegu trasy kabla WLZ. Czytałem, że ludzie kładą czasem tymczasowy kabel, który ma mniejszy przekrój, a później wymieniają go na docelowy do WLZ gdy "przychodzi pora". A niektórzy stawiają rozdzielnicę tuż za skrzynką elektryczną i prowadzą przedłużacze na plac budowy.

    Czy dobrym pomysłem jest od razu pociągnięcie docelowego kabla WLZ i zakopanie nadwyżki, a gdy przyjdzie pora to rozwinięcie go i dociągnięcie do domu? Poniżej załączam link do dokumentacji projektowej. Chciałbym dociągnąć kabel do punktu E3, tam zakopać zwiniętą jego nadwyżkę i zamontować rozdzielnicę budowlaną, a gdy przyjdzie pora to wykopać resztę trasy kabla i podłączyć kiedyś do domu. Widzę same plusy tego rozwiązania, ale że jestem laikiem w tych sprawach to chętnie posłucham doświadczonych osób.

    Dodam, że garaż do przechowywania tymczasowych narzędzi i innych jest zlokalizowany tuż za miejscami postojowymi bliżej ogrodzenia, więc też bardzo daleko skrzynki elektrycznej w granicy działki. Z miejsca E3 miałbym niedaleko do garażu i nie przeszkadzała by ta rozdzielnica za dużo podczas samej budowy.

    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 23-07-2020 o 09:59

  2. #2

    Domyślnie

    Takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem.
    Oczywiście kabel ten ma mieć odpowiednie parametry typu rodzaj, przekrój, ilość żył.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    elpapiotr – dzięki, też mi się tak właśnie wydaje. Kabel taki jak w projekcie, żaden inny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony