dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Podział działki

    Witam.
    Czy jeśli kupię działkę przykładowo powyżej 3000 mkw, bez MPZP, to mogę po uzyskaniu na nią WZ podzielić ją na mniejsze i sprzedać?

  2. #2

    Domyślnie Podział działki

    Witam.
    Czy jeśli kupię działkę przykładowo powyżej 3000 mkw, bez MPZP, to mogę po uzyskaniu na nią WZ podzielić ją na mniejsze i sprzedać? W studium działka leży na terenie M/U mieszkalno usługowym

  3. #3

    Domyślnie

    najpierw podział, później WZ.
    Otrzymana WZ przed podziałem. straci ważność po podziale, bo będzie dotyczyła nieistniejącej działki


  4. #4

    Domyślnie

    Tyle wiem, nie do końca o to mi chodziło.
    Chodzi o to, że działka powyżej 0,3 ha jest według prawa ziemia rolna, więc pytanie w jaki sposób podzielić działkę np 5000 mkw na 5 działek po 1000 mkw? Ziemia klasy 5 lub 6, brak MPZP,
    studium obszar mieszkalno usługowy. Jak powinien w takim wypadku wyglądać cały proces podziału i dalszej sprzedaży?

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzi o to, że działka powyżej 0,3 ha jest według prawa ziemia rolna,
    ja mam 0,5h i nie jest to działka rolna, tylko budowlana.
    tam gdzie sie wybudowałem, to była działka rolna ok 2ha, z tego zostały wydzielone działki po ok 1000m2 i sprzedane jako budowlane.

    Pytaj w gminie i starostwie. tu raczej nikt dokładnie nie odpowie


  6. #6

    Domyślnie

    Na jakiej podstawie ta działka 0, 5 ha jest budowlana ? Lezy w mpzp z przeznaczeniem na zabudowę mieszkalna czy po wydaniu WZ stała się budowlana?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Podpytaj się wykonawcę studium dla gminy, dla twojego obrębu. Gdy dokładnie dowiesz się co i jak, spróbuj wystąpić o WZ, na załączniku mapowym z wkreślonym projektem podziału. Kiedyś robiłem taki podział, gdzie WZ określały na sztywno na sposób podziału do m2. Działka wyjściowa miała ustalone granice ,w ewidencji ujawniona poprawna powierzchnia do jednego m kw., ujawniona w KW, i według zaleceń architekta policzyłem podział , architekt to przeniósł na mapę - załącznik do WZ i w ten sposób jeden raz wydane WZ załatwiły temat dla 5 działek które miały powstać.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź a czy jest możliwy podział takiej działki np 6000mkw bez MPZP i wz. A później uzyskiwanie w miarę potrzeby wz na każdą działkę?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Nie ma MPZP , to jest studium i występujesz o WZ. Omów temat dokładnie z architektem wystawiającym WZ. Gadać, pytać , słuchać bo wszelkie pójście na skróty to kłopoty. Ten etap jest nie mniej ważny od samej budowy. Tu boli głowa, na budowie plecy.

  10. #10

    Domyślnie

    Ok ale jak ma się tutaj możliwość podziału ziemi rolnej na działki poniżej 3000mkw? Bo chyba nie ma tutaj znaczenie która gmina itp w całej Polsce te zame zasady.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał avacs5 Zobacz post
    Na jakiej podstawie ta działka 0, 5 ha jest budowlana ? Lezy w mpzp z przeznaczeniem na zabudowę mieszkalna czy po wydaniu WZ stała się budowlana?
    Nie mam pojęcia. Teraz leży na terenie MPZP, ale to dopiero od 12 lat, wcześniej nie była WZ też nie było. Od zawsze była budowlana. Może dlatego że leży przy głównej drodze i w środku wsi.


    Zrób tak jak napisał @Bertha

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał avacs5 Zobacz post
    Ok ale jak ma się tutaj możliwość podziału ziemi rolnej na działki poniżej 3000mkw? Bo chyba nie ma tutaj znaczenie która gmina itp w całej Polsce te zame zasady.



    W tem kraju, pardon w NRP, wszystko zależy od INTERPRETACJI. Przepis może i jest jeden, interpretacja we każdem powiecie może być odmienna.

  13. #13

    Domyślnie

    Ok wiec jak powinny wyglądać procedury po kolei, kupując działkę przykładowo 6000 mkw z zamiarem podziału na mniejsze i sprzedaży?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    #9

  15. #15

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Ten post nie odpowiada na moje pytanie. Chodzi mi tylko o zasady na jakich dzieli się działki które mają powyżej 3000mkw, które z automatu są rolne.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    W zeszłym roku była nowelizacja (26.06.2019) , teraz powyżej 1,00 ha.
    Z automatu to się strzela.

  19. #19

    Domyślnie

    Ale co powyżej 1 ha? Ta nowelizacja dała możliwość kupna przez nie rolnika gruntu rolnego do 1 ha, jaki ma związek ta nowelizacja z podziałem o który pytam? Kolego piszesz żeby pisać, szczerze w Twoich odpowiedziach nie ma żadnych konkretów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony