dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Umowa z architektem? Co musi zawierać?

    Witajcie,

    Jak powinna wyglądać umowa z architektem tworzącym projekt indywidualny? O jakich szczegółach należy pamiętać?
    Architekt z którym rozmawiamy gwarantuje że finalnym produktem jego pracy jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Wykona oczywiście wszelkie rysunki, projekty, obliczenia, niezbędne dla ekip budujących dom. Co jeszcze nie niezbędnego ale przydatnego powinienem otrzymać?
    Z tego co wiem banki na potrzeby kredytu wymagają kosztorysu. kto musi taki kosztorys sporządzić?
    Paweł

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Każdy Architekt ma już raczej gotowy wzór takiej umowy, zawsze możesz o niego wcześniej poprosić.

    Z reguły jest właśnie że finalnym wykonaniem jest uzyskanie PNB, i tak moim zdaniem powinno być, bo X lat temu zdarzały się przypadki gdzie inwestor odbierał projekt, składał do urzędu po czym trzeba było uzupełnić braku a architekt umywał ręce.

    Co do poszczególnych zapisów to u mnie były informacje jaki koszt projektu, jaka zaliczka, kiedy jaka transza (finalna minimum 50% dopiero po uzyskaniu PNB!) oraz co i jak z projektem. Reszta to raczej typowe zapisy z internetu. Mnie każdy architekt przedstawiał tego typu umowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony