dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja/ ocieplenie fundamentów. Dom lata 70- żużlak

    Witam. Pomóżcie bo zgłupiałem wertując temat ocieplenia fundamentów w starszym budownictwie.

    Fundament i ława się licują. Ława ( jeśli to rzeczywiście jest ława) ma około 50 cm, wylana bezpośrednio w ziemię, prawdopodobnie nie odizolowana od fundamentów. Natomiast na fundamencie jest położona papa i na to wylana ściana z zuzlaka. Fundament ma również około 50 cm.

    W domu jest normalnie chudziak, styropian 10 i podlogowka. Linia podłogi wypada wyżej niż fundament. Moje pytanie czy robić hydroizolacje, ocieplenie fundamentów, razem z ławą. Czy tylko te 50 cm fundamentu w zwyz. Zacząłem prace, pomalowałem dysperbitem, następnie miałem dać steropian z siatką, folię kubełkowa i obsypać żwirem. Ale zwątpiłem czy bedzie ok.

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytaj sobie na temat izolacji pionowej fundamentów. W skrócie, to nie ma większego znaczenia. Zresztą Twój dom jest tego przykładem- tyle lat stoi i nic w tym temacie się nie dzieje. Kiedyś po prostu jej nie dawali.

    Jedyne co bym na Twoim miejscu zrobił, to skupił się na ociepleniu tego fundamentu XPSem. Bez żadnej siatki już na zewnątrz, kleju itd. W ziemi to i tak dość szybko od wilgoci by odeszło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony