dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Studzienka chłonna - Zalewa mi dół

    Witam, potrzebuje zrobić studnie chłonną. Wodę gruntową mam na 3m i planuje wkopać nawiercaną rurę 160 3 m w dół i obsypać ją kamieniem rzecznym. Czy to będzie dobry pomysł? Obok garażu mam dół a tam podnośnik i kiedy przychodzi nawałnica, to zalewa mi ten dół i mam 20cm wody. Pytanie czy ta studzienka będzie dawała radę? Mam wkopaną z drugiej strony odwodnienia liniowego druga studzienkę https://www.google.com/search?q=stud...w=1879&bih=939 Która odprowadza wodę z dachu 35m2 i nawet dała radę, ale została wkopana na metr w ziemię i obsypana żwirem 1m3 no i wątpie, że da radę takiej "rzece" Pytanie ogólne, czy to będzie miało sens, czy dać sobie spokój i kupic rure 600cm 3m długości i zrobić większą studnię? Narysowałem mały szkic jak to mniej więcej wygląda.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tutaj https://forum.muratordom.pl/showthre...49#post7957349 jest dyskusja na podobny temat, nie znając warunków należy założyć, że trzeba taką rurę o jak największej średnicy/pojemność wtedy można zwiększyć pewność, że woda wsiąknie szybciej
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Nie prosiłem, ale muszę chyba zgłosić to... Ogólnie spadek od bramy na moim podwórku też jest, dlatyego to leci w stronę garażu. Chciałem też wyrównać trochę teren, ale najpierw robię odwodnienie liniowe, bo koparkę będę miał dopiero za miesiąc... Dół jest o wymiarach 4x4m Kurcze dawać teraz 1200zł za studnie mi się nie uśmiecha. Macie może jakieś budżetowe rozwiązanie? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Audirs4 ; 25-07-2020 o 07:54

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Tak myślałem juz o tym Tylko dopiero będę mógł zrobić coś za miesiąc z tym. Spróbuje zrobić coś z tą rurą, obsypię kamieniem rzecznym dołek metr na metr i 2 głęboki i zrobię chyba tak jak kolega mówi, przekieruję tą wodę. Od strony podnośnika jest teren trawiasty i pola

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony