dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Okno tarasowe przecieka

    Kolejny problem z moim wymarzonym domem...

    Ostatnio zauważyliśmy, że panele podłogowe w okolicy okna tarasowego zaczęły lekko puchnąć na krawędziach. Początkowo myślałem, że to żona przelała kwiatki, które stoją w tej okolicy.
    Po ostatnich intensywnych ulewach okazało się, że przecieka nam okno tarasowe. Dzieje się tak w momencie kiedy deszcz mocno zacina na okno. Z tego co udało mi się zaobserwować, woda przechodzi między skrzydłem a progiem okna. Okno z firmy Drutex z niskim progiem, nie pamiętam modelu, montowane 3 lata temu. Między skrzydłem, a progiem jest jedynie uszczelka szczotkowa, która po ulewie jest cała mokra, więc stad przypuszczenie, że leje w tym miejscu.
    Wcześniej tego nie zauważyłem, ale wydaje mi się, że w jednym skrzydle jest za krótki okapnik, jest około 1-1,5 cm przerwy.
    Sprawdzałem próg i górna część jest praktycznie w poziomie, dopiero dolna część ma profil ze spadkiem. Gdzieś czytałem, że próg powinien mieć spadek w stronę na zewnątrz.

    Co może być przyczyną przeciekania ? Czy można gdzieś kupić i wymienić okapniki na większe ? Czy uszczelka szczotkowa jest wymienna ? Co mogę sprawdzić ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200725_160701.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	446559   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200725_224607.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	446560   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200725_160610.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	446561  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony