dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne Wiśniowski, Wikęd, Aluhaus

    Witam. Stoję nad wyborem drzwi, raczej Alu. Pewna firma daje mi wybór pomiędzy tymi trzema firmami. Przeczytałem już mnóstwo wątków lecz nie znam jednoznacznej opinii uzytkujacych. Teraz muszę kupić drzwi do kotłowni w przyszłości do domu. Będą mocno grzane przez słoneczko i w kolorze czarnym dlatego jakoś jest ważna. Co nie znaczy że jestem w stanie dac jakąś mega wygórowana cenę. Wymiar to wnęki to 108 na 230

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Otwór masz lekko specyficzny. Raz: szerokość pozwala na lepsze drzwi (nowszej generacji z szerszymi ościeżnicami), ale też nie jest uniwersalny. Dobrze by dało się dobrać drzwi robione "pod wymiar".
    i wysokość : 230cm jest już od poziomu zero? Tym bardziej potrzebujesz dobrych drzwi. I o ile szerokość może dać się dobrać bez dopłat, to wysokość (znacznie podwyższona) będzie się raczej wiązała z większą kwotą..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Otwór masz lekko specyficzny. Raz: szerokość pozwala na lepsze drzwi (nowszej generacji z szerszymi ościeżnicami), ale też nie jest uniwersalny. Dobrze by dało się dobrać drzwi robione "pod wymiar".
    i wysokość : 230cm jest już od poziomu zero? Tym bardziej potrzebujesz dobrych drzwi. I o ile szerokość może dać się dobrać bez dopłat, to wysokość (znacznie podwyższona) będzie się raczej wiązała z większą kwotą..
    Liczę się z dopłatami. Tak to jest wysokość od poziomu zero.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz budynek i ogółem dość mało informacji widać z kilku wątków, bo widziałem, że jeszcze gdzieś podobne pytanie zadałeś. Co do samych rozmiarów to Wikęd ma 240ki z dopłatą około 860-980zł netto. Oczywiście na Termo musi być skrzydło. Jedynie trzeba byłoby trochę otwór poszerzyć, bo same drzwi 90-ki na Termo mają około 108cm szerokości.
    Co do słońca i drzwi to wymagane jest zadaszenie tak namiętnie pomijane w Polsce. Ja sam mam drzwi bez daszka - stare Wikędy Premium w antracycie, które mam wystawione na słońce prawie cały dzień. Przy takich temperaturach jak są teraz nawet nie ma z nimi problemu. Tylko, że to stare Premiumy, które dzieli przepaść technologiczna pomiędzy obecnymi np. Termo Prestige Lux ( nawet tymi w stali, bo różnica tak na prawdę jest w poszyciu).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony