dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Montaż ościeżnicy regulowanej pomiędzy równoległymi ścianami

    Dzień dobry,

    Jako, że to mój pierwszy post to na początku witam wszystkich serdecznie

    Chciałbym zamontować drzwi bezprzylgowe z ościeżnicą regulowaną w ustawieniu mniej więcej jak na załączonym zdjęciu. Niestety jak widać, w każdym przypadku mogę "objąć" całą ościeżnicą tylko jedną ze stron - po drugiej jest ściana. Czy w takiej konfiguracji istnieje możliwość zamontowania ościeżnicy regulowanej po prostu docinając opaski w miejscu gdzie nie mogę złapać całości? Dodam, że grubość ściany to ok .15 cm, więc odpada ościeżnica stała tym bardziej, że zależy mi na ukrytych zawiasach.
    Z góry dzięki za wskazówki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	27,1 KB
ID:	446570  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Teoretycznie nie, nie dopuszcza tego gwarancja.
    Praktycznie tak, poprzez obcięcie "nadmiaru" opasek. Opcja druga - przerobić mury

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191129_132743 (2).JPG
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	446571
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 26-07-2020 o 21:44
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Teoretycznie nie, nie dopuszcza tego gwarancja.
    Praktycznie tak, poprzez obcięcie "nadmiaru" opasek. Opcja druga - przerobić mury

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191129_132743 (2).JPG
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	446571
    Dzięki za odpowiedź. No właśnie z przerobieniem murów to trochę słabo, bo nie ma za bardzo gdzie - aktualny otwór to ok. 86-87 cm to musiałbym zrobić drzwi 70" tki, a to już trochę mało. Rozumiem, że nie znajdę ościeżnicy stałej na taki szeroki mur (oczywiście mówię o tych standardowych)? Ostatecznie mógłbym zrezygnować z chowanych zawiasów, ale nie znalazłem stałych ościeżnic na ścianę większą niż 10 cm.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W taki otwór nie wstawisz też ościeżnicy stałej. Ona ma zawsze ok 88-89 cm szerokości. Bez kucia się nie obejdzie. Chyba że zamówisz zwężaną (licz się z dopłatą pow. 50-200%)
    Ościeżnice stałe na większą szerokość robią firmy od produkcji typowo "drewnianej" ale to nadal nic nie zmienia, bo musisz jakoś wykończyć mieszkanie.

    86-7cm to w ogóle cienko na montaż. Czasem chowane zawiasy są jedynym ratunkiem na tak wąski otwór i typowy rozmiar drzwi (tu miałem 86cm, gdzie zwykłe skrzydło przylgowe z zawiasami potrzebuje 87cm by się zmieścić:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180518_153154.JPG
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	446577.
    Także nie zostaje Ci nic innego jak nanieść na tą karteczkę wymiary (w tym wielkość węgarka z boku drzwi "wyżej" i przejść się po firmach z pytaniem czy się podejmą..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Te drzwi co wstawiłeś wyglądają naprawdę nieźle. Rozumiem, że też przycinana była ościeżnica regulowana?

    Rzeczywistość jest u mnie jednak troszeczkę inna niż na szkicu - wstawiłem dokładne zdjęcia. Drzwi na rogu są praktycznie jedne przy drugich. Teoretycznie mógłbym spróbować podkuć te 3-4 cm do stałej ościeżnicy, ale nie wiem czy to gra warta świeczki, bo trochę mało tam już miejsca. Jeżeli uzyskałeś u siebie taki efekt docinając opaskę w regulowanej to chyba trzeba też tak spróbować.

    Dodatkowo podpytam o rozwiązanie w przypadku drzwi do łazienki, w której mam podwójną grubość ściany - jak na zdjęciu. Tutaj chyba też trzeba będzie po prostu dociąć opaskę na szerokość tego pierwszego murka?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi1.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	446581   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi2.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	446582  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W takiej sytuacji każdy przypadek jest inny. Jeden z ostatnich, prostyszych:
    Tu od strony pokoju - cięte obie opaski - ideał jest jak się uda to zrobić symetrycznie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191129_132743.JPG
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	446619
    Ale czasem sytuacja na korytarzu ogranicza możliwości:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191129_132625.JPG
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	446617 i trzeba robić tak, jak się da.
    W tym przypadku udało się "ocalić" może 1 cm opaski, żeby to dostrzec fotka przed wykończeniem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191129_115953.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	446618
    Tak jak napisałem - to był średni przypadek. Mam też na koncie bardzo trudne
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za fotki. Dzwoniłem do dewelopera to powiedział mi, że otwory były projektowane pod drzwi z ukrytą ościeżnicą PORT-y z kolekcji Hide lub Level. Osobiście średnio mi się podobają, a poza tym komplet tj. skrzydło z ościeżnicą kosztują prawie 2 x tyle niż te co chce kupić (Artens seria Malibu z Leroy). Z majstrem rozmawiałem to powiedział mi, że ogarnie docinkę, więc nie pozostaje mi nic innego jak zamówić drzwi i czekać na efekt końcowy

  8. #8

    Domyślnie

    Jest sposób z docinka jak pisze Fin i ja taki zazwyczaj praktykuję i rekomenduję. Inny sposób to dorobienie węgarków aby ościeżnica regulowana miała czego się złapać. W sumie pierwsza opcja szybsza, tylko minus za utratę gwarancji na ościeżnicę, która kosztuje około 300zł więc to chyba nie duży problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony