dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Bzdura. Nie wiesz ile zdun bierze za porządny piec. Starczy na pompę z nawiązką.

    A zakazy wchodzą w wielu miejscach poza Krakowem. u rodziny pod Poznaniem też już palić nie można.
    Faktycznie duża bzdura.....skoro jestem zdunem, a do tego z poznańskiego...

  2. #22

    Domyślnie

    To co by mi pan jako zdun doradziłi? W sumie nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, że z dnia na dzień będę musiał decydować. Problemem jest dla mnie to że wszyscy znajomi mają wkłady bez akumulacji. Sporo firm ciśnie spartherma - nie wiem czy takie dobre wkłady czy są podpłacani.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasparella Zobacz post
    To co by mi pan jako zdun doradziłi? W sumie nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, że z dnia na dzień będę musiał decydować. Problemem jest dla mnie to że wszyscy znajomi mają wkłady bez akumulacji. Sporo firm ciśnie spartherma - nie wiem czy takie dobre wkłady czy są podpłacani.
    Spartherm, bo to była zawsze lepsza jakość niż reszta polskiego towarzystwa. Polskie firmy dopiero "równają" do poziomu tej firmy sprzed 10 lat, więc się nie dziw.

    Musisz też nauczyć się odróżniać paleniska do akumulacji, od wkładów kominkowych. Sporo firm ma o tym mgliste pojęcie. W Sparthermie na przykład do akumulacji mają serię NOVA (sprawdź ceny na Ceneo). Reszta wkładów raczej się nie kwalifikuje (może z wyjątkiem Mini Z 1) Co ja Ci mam radzić, skoro tniesz koszty? Albo chcesz mieć sprzęt do racjonalnego palenia, albo popierdułkę do świecenia. To drugie kupisz za 10.000 - 12.000. Piecokominek przy budżecie 15.000 raczej naciągany....

  4. #24

    Domyślnie

    Właściwie odróżniam już paleniska piecowe od wkładów powietrznych, fakt że sprzedawcy je mylą ale i sami zduni też często robią zamieszanie. Miałem w pierwszej ofercie wkład hoxtera haka do tego drogą elektronikę i płyty hafnerteca. W ofercia od zduna ze śląska mam z kolej Spartherma Varia 1V – 51 -4s, który chyba nie jest paleniskiem do akumulacji do tego płyty z akubetu i 500kg megnethermu, nie widzę tam kanałów więc zamiarem wykonawcy jest zapewne obłożenie wkładu dookoła. Więc teraz, że to co miałem w ofertach to nie były żadne palenicka piecowa jak Spartherm Renova czy Brunner HKD 5.1 czy 6.1

    Proszę mnie poprawić jeśłi się mylę ale rozumiem że w akumulacji chodzi nie tylko o to żeby stal/żeliwo wygrzewały sąsiadujące materiały magazynujące ciepło ale również o to aby dodatkowo spaliny, które na wylocie mają 500-600 stopni oddały ciepło kanałom 3,4 lub 5 metrowym. Wczoraj zerknąłem na forum i pomyślałem że może najprościej będzie kupić Salzburg M albo L Basic...
    Ostatnio edytowane przez Sasparella ; 02-08-2020 o 13:31

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Faktycznie duża bzdura.....skoro jestem zdunem, a do tego z poznańskiego...
    No to tym bardziej kaprawo. Ryneczek sie kurczy co.. obrzydzamy nowoczesne rozwiazania

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No to tym bardziej kaprawo. Ryneczek sie kurczy co.. obrzydzamy nowoczesne rozwiazania
    Masz rację z tym kurczeniem...gówniateria wymięka. Jest szansa, że śmieci znikną z rynku - zostaną porządne produkty i ludzie.... Zarówno po stronie produkcji jak i wykonawstwa. Słabe firmy już macają co by tu innego robić. Słabe w sensie "morale", niekoniecznie małe....

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasparella Zobacz post
    Właściwie odróżniam już paleniska piecowe od wkładów powietrznych, fakt że sprzedawcy je mylą ale i sami zduni też często robią zamieszanie. Miałem w pierwszej ofercie wkład hoxtera haka do tego drogą elektronikę i płyty hafnerteca. W ofercia od zduna ze śląska mam z kolej Spartherma Varia 1V – 51 -4s, który chyba nie jest paleniskiem do akumulacji do tego płyty z akubetu i 500kg megnethermu, nie widzę tam kanałów więc zamiarem wykonawcy jest zapewne obłożenie wkładu dookoła. Więc teraz, że to co miałem w ofertach to nie były żadne palenicka piecowa jak Spartherm Renova czy Brunner HKD 5.1 czy 6.1

    Proszę mnie poprawić jeśłi się mylę ale rozumiem że w akumulacji chodzi nie tylko o to żeby stal/żeliwo wygrzewały sąsiadujące materiały magazynujące ciepło ale również o to aby dodatkowo spaliny, które na wylocie mają 500-600 stopni oddały ciepło kanałom 3,4 lub 5 metrowym. Wczoraj zerknąłem na forum i pomyślałem że może najprościej będzie kupić Salzburg M albo L Basic...
    . Za cenę Salzburga można zbudować lepsze technicznie rozwiązanie. "Wygrzewanie" o którym piszesz to pic na wodę. Wydłużenie drogi do komina się liczy i lokowanie tej energii w ceramice....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07616..JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	446802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07637..JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	446803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07652..JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	446804  

  8. #28

    Domyślnie

    Można też palić gazem drzewnym

  9. #29

    Domyślnie

    Rozglądam się aktualnie za wykonawcą i wyceną zestawu zbudowanego na bazie drzwiczek piecowych. Przy okazji, średni Salzbur M wyceniają na 10K brutto, 12,5 z montażem. Proszę zorientowanych w temacie o inf nt palenik Beste. Nie słyszałem wczesniej o takim producencie.
    Ostatnio edytowane przez Sasparella ; 07-08-2020 o 14:15

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony