dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie Dokładność wykonania elewacji

    Cześć wszystkim,
    Czy to to jest standardem przy elewacjach, że już na etapie montażu kątowników powstają odchylenia (dołki) rzędu 2-4 mm (poniżej przykładowe zdjęcie)?

    Boję się, że jak na to dojdą jeszcze nierówności związane z wykonaniem warstwy zbrojonej i tynkiem, to pokrzywi się to jeszcze bardziej i będzie to widać.
    Trochę mnie smucii, że przykładałem się przy klejeniu styropianu, żeby wszystkie linie były zachowane (latałem z łatą, sznurkiem, dokładnie docinałem płyty), a teraz do prostego styropianu wykonawca montuje listwy z ochyłkami (możliwe, że tak po prostu się robi a ja wymyślam). Czy przy białym tynku będzie to bardzo widoczne?

    Czy listwy okapnikowe (u mnie lux n z bella plast) są bardzo widoczne na gotowej elewacji? Pytam, ponieważ wykonawcy wyszły fale rzędu 8 mm (maksymalna odchyłka od sznurka) na 8 m długości.
    Wykonawca twierdzi, że nie będzie widać nierówności listwy okapnikowej, ale mam wątpliwości, bo wystarczy, że spojrzę w tamtą stronę i "fale" od razu rzucają się w oczy (mam nadzieję, że się przyzwyczaję - ostatnio patrzyłem po elewacjach na blokach i tam to dopiero rzuca się w oczy mimo, że wcześniej jakoś tego nie zauważałem).
    Miałem nadzieję, że mi się tylko wydaje, ale przeciągnąłem sznurek, który pokazał, że nierówności są takie jak mi się wydawało: https://youtu.be/NBWWF5l2Ex4
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 28-07-2020 o 09:29

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    na narozniku nic nie widac. wazne zeby byl pion, siatkujac - moga naroznik jeszcze bez problemu ratowac .
    Okapnikowej luxn nie bedzie widac, a to ze ona sobie tak tanczy - no tanczy...
    nie powinno jakos mocno razic, ale fakt - co sie zobaczylo to sie nie odzobaczy
    Tez mnie strasznie wkurzala, dlatego :
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-l...6,p558,pl.html
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Fighter, jestem już spokojniejszy (muszę się po prostu przyzwyczaić). Z okapnikem Caparola, to może przy następnym domu pomyślę (na razie w planach ten ma być ostateczny). Nad oknami też stosujesz ten model Caparol'a, czy jednak BP?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    w zasadzie od tego roku zaczalem stosowac te akcesoria Caparol-a . w zeszlym to albo byl kosmos cenowy jeszcze (no te sa troche drozsze, ale juz roznica jest w miare akceptowalna ) rok - dwa lata temu roznica vs bella byla olbrzymia.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Czy duża ujma dla wykonawcy czy tez dla mnie jako inwestora z odbioru zrobionej elewacji są widoczne zakłady siatki na tynku ? Występuje to na wełnie gdzie standardowo klej siatka klej i potem na drugi raz gładzenie klejem jak i na styropianie gdzie ten proces został zdublowany przez dwukrotne zazbrojenie strefy cokolowej .

    Wiadomo ,ze zakłady widać jak słońce zaświeci jak i inne nierówności od zatarc kleju/tynku ,a w moim przypadku ściany wysokie na 7 metrów ,wiec może nasila to efekt .
    Czytając forum dużo osób przy ociepleniu nowych domów ma widoczne nierówności od słonca , a co dopiero mogę wymagać od starego domu i ociepleniem równa sie ściany .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pokazalbym nasza na welnie z tynkiem 1.0mm z okolic Grodziska ale nie moge...
    inwestor cofnal zgode na publikacje zdjec...
    ale gdzies tam po internetach miedzy ludzmi, przechodniami lataja zdjecia ze da sie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Fighter, a czy takie niedociągnięcia jak nie zatynkowanie rynienki listwy przyokiennej, niedoleganie uszczelki listwy okiennej do ramy, czy zagłębienia przy glifach (prawy dolny róg na pierwszym zdjęciu - znalazłem tylko jedno na całej elewacji) są akceptowalne?





    Generalnie jestem zadowolony z efektu finalnego i z jakości prac (i z cierpliwości ekipy do słuchania moich uwag o falujących listwach okapnikowych, niezatynkowanych rynienek listew przyokiennych itp.), ale mam wątpliwości, czy te drobne mankamenty o których pisałem powyżej nie będą miały negatywnego wpływu na eksploatację budynku i czy listwy przyokienne w ogóle będą spełniały swoją rolę (mam nadzieję, że mimo, że uszczelka nie dociska do ramy, to gąbka z klejem dalej uszczelnia połączenie izolacji z oknem).
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 03-08-2020 o 21:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony