dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal-flk

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie POMOC w wyborze wkładu kominkowego

    Witam Was wszystkich.

    Zdecydowaliśmy się z żoną na przeprowadzkę z bloku do domu. W związku z tym kupiliśmy dom w stanie deweloperskim. Naszym marzeniem zawsze był kominek, a w kupionym domu jest już przygotowanie pod kominek (wyprowadzona rura z podłogi która dostarcza powietrze i oczywiście komin).

    Musimy z żoną liczyć każdą złotówkę wydaną na wykończenie, dlatego chcemy wybrać jak najtańszy wkład kominkowy, który będzie spełniał swoją rolę i nie powodował u nas nerwów.

    Kominek traktujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE rekreacyjnie. Święta, spotkania z rodziną, ponure jesienno-zimowe wieczory i ten klimat. NIE ZAMIERZAMY ogrzewać nim domu.

    Czy w sieciówkach typu OBI, Castorama jest jakiś mały, narożny wkład który nada się do naszego użytku? Może powinniśmy szukać np. na kratki.pl?

    Myślimy o:

    Kratki - ZIBI 12
    Kratki - MAJA 8
    Castorama - NordFlam Etna (podobno świszczy - dlatego go wykluczamy)
    Castorama - NordFlam Torn

    Bardzo proszę o pomoc. Chcemy wydać możliwie najmniej, ale nie chcemy kupić byle czego. Uważam że czasem warto dołożyć "parę złotych" i kupić coś lepszego, ale jeśli nie ma takiej konieczności to "po co?". Jesteśmy w tym totalnymi laikami. W domu nie ma rekuperacji.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kup używaną ale markową, jak najmniejszą kozę. Wydasz z tysiąca z akcesoriami i pewnie dojdziesz do wniosku, że przegrzewa i będziesz kombinował z piecokominkiem. A jak nie, to albo zostawisz, albo sprzedasz (prawie) bez straty i po przypływie gotówki kupisz porządny wkład i obudowę.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal-flk

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Myślę że nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Prosiłem o pomoc w doborze wkładu kominkowego, a nie o subiektywną opinie na temat tego jakie urządzenie innego typu mam zamontować.

    Wydaje mi się że jasno opisałem że chcę wkład kominkowy, bo taki jest zamysł projektu wnętrza, a prosiłem tylko o pomoc w wyborze konkretnego modelu.

    Ostatecznie wybór padł na Defro Home Intra SM BP Slim.
    Temat do zamknięcia - i tak nikt zainteresowany podobnym wyborem nie znajdzie w nim odpowiedzi dla siebie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Defro - podobno dobra firma.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony