dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie Nowa klima ( split ) słabo chłodzi (?)

    Tydzień temu montowana była u syna w mieszkaniu klimatyzacja. Syn był na urlopie więc montaż nadzorowałem ja Po zakonczonej robocie odniosłem wrażenie, że klima nie chłodzi jakoś szczególnie mocno. Ale instalator przystawił czoło do nawiewu i stwierdził, że chłodzi Powiedział, że pomieszczenie jest mocno nagrzane i dla tego powietrze z klimy nie jest takie bardzo chłodne. Jednak byłem potem jeszcze w tym meszkaniu ze dwa razy po poludniu / wieczorem i jednak nabieram pewności, że nie działa to dobrze. Jak w swoim domu włacze klime na niska temp. to po 20-30 minutach czuje się w pomieszczeniu zimno. A w tym mieszkaniu przy 26 st. w pomieszczeniu i ustawieniu 20 st. po 3-ch godzinach schodzi raptem o 2 -3 stopnie. I nie ma tego odczucia zimna. Jest wprawdzie nieco przyjemniej ale o odczuwalnym chłodzie nie ma mowy. No i zastanawiam się, zanim znowu zadzwonie do instalatora jaka moze byc tego przyczyna ? Czy np. z jednostki zewnetrznej, która przeleżała w kartonie w magazynie 4-5 lat mógł zejść czynnik ? Bo zgodziliśmy się na takie nienajnowsze urządzenie, które gdzies tam sobie poleżało troche u jakiegoś dystrybutora w magazynie w promocyjnej cenie. Ale ewidentnie nówka nie rozpakowywana wczesniej z kartonu. A może jakas inna przyczyna ?
    Ostatnio edytowane przez radauskas ; 28-07-2020 o 13:56

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wentylator ustaw na max, temperaturę na minimum i sprawdź po 15 minutach jaką ma temperaturę powietrze wywiewane z klimy (najlepiej termometrem z sondą na kabelku - uważaj, żeby nie włożyć w wentylator).
    Jak instalator sprawdza czołem, a nie termometrem to powinien się w nie puknąć.
    Dla pewności sprawdź wcześniej, czy filtry nie zapchane.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że jak patrzyłem na odpływ skroplin z jednostki wewnętrznej to ich nie było,.. nic nie leciało ani nie kapało (?)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał radauskas Zobacz post
    Zapomniałem dodać, że jak patrzyłem na odpływ skroplin z jednostki wewnętrznej to ich nie było,.. nic nie leciało ani nie kapało (?)
    Chyba sprzęt nie działa jak powinien.Ja klimy nie mam ale wygrzewam posadzkę pompą a leci z niej jak z kranu.

    Z okna widzę dwie klimy na urzędzie i pod nimi kałuże.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Pod klimą miska psa pełna
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    No to pomierzyłem. Najpierw u siebie w domu. Różnica temperatrur na wejściu i wyjściu jednostki mam 16 st A u syna w mieszkaniu 4 st. Tak więc nie mam już watpliwości, że klima chłodzi, delikatnie mówiąc, słabo. Więc jutro telefon do instalatora. Niezależnie od tego podpowiedzcie co może być przyczyną tak słabego chłodzenia nowego urządzenia ?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Szereg problemów, od nieodpowiedniej ilości czynnika, do jakiejś wady sprzętu. Nic nie wymyślisz.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Przypomniał mi się jeden szczegół z montażu. Ponieważ mam dosyc długą instalację trzeba było dobić czynnika. Na koniec całej procedury jak instalator już odłaczał chyba sprzęt nagle na balkonie ( tam mam jednostke zew ) zaczęło głosno syczeć - dźwięk uciekającego czynnika. Trwało to 3-4 sekundy. Instalator uspokoił mnie, że to nie z instalacji tylko z przewodów jego urządzeń ( 3 sekundy z przweodów ? ) Ale może mi ściemnił ? Czy przez 3 - 4 sekundy może uciec z instalacji znacząca ilość czynnika ?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Może. Generalnie instalator ma przyjść, sprawdzić i poprawić.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Taaa,.. instalator zapadł się pod ziemię. Jak zadzwoniłem i powiedziałem, że jednak nie jest dobrze to powiedział, że oddzwoni bo teraz jedzie autem. Od tygodnia nie oddzwania, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na smsy.

  11. #11

    Domyślnie

    No to masz odpowiedź...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony