dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    milaone

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    6

    Domyślnie Taras drewniany - wątpliwości do do jakości drewna i wykonania

    Chciałam prosić o pomoc w ocenia sytuacji lub nawet o jakiś namiar do rzeczoznawcy który może wydać wartościowe dla sądu orzeczenie, ekspertyzę...
    Od dwóch miesięcy firma próbuje zakończyć u mnie pracę nad tarasem (około 45 metrów) Taras jest z deski modrzew syberyjski, deska gładka.
    Problem mam taki:
    - wiele z tych desek jest pękniętych, część nawet przeze całość
    - deski po założeniu leżały miesiąc i teraz, po zamieceniu miotłą i przetarciu szmatą zostały zagruntowane a za dwa dni mają być olejowane a w zasadzie są brudne
    - na konstrukcji pod tarasem nie na każdym słupku jest oddzielenie słupka od drewnianej konstrukcji, trochę czytałam ze powinno być żeby drewno z konstrukcji nie stykało się bezpośrednio z betonem
    - w jednym miejscu stoi mi woda a niby miał być ze spadkiem....

    Kilka zdjęć tutaj: https://photos.app.goo.gl/91BBxZrFBMpiDZzT9

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pęknięcia - rzecz normalna.
    Brud - do zeszlifowania przed olejowaniem.
    Spadek - koniecznie do poprawy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pęknięcia - rzecz normalna.
    Brud - do zeszlifowania przed olejowaniem.
    Spadek - koniecznie do poprawy.
    Specjalisto- jeżeli uważasz takie pęknięcia za normalne, to lepiej poczytaj jak zrobić dobrą kawę w ekspresie Lelit, który rzekomo posiadasz.
    Do autora- te deski na których te pęknięcia się pojawiły są oczywiście do wymiany. Jak skończę swój balkon robiony w modrzewie rosyjskim to podeślę zdjęcia jak to powinno wyglądać.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    milaone

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedź.
    A jak oni mogą teraz na tym etapie prac poprawić/zrobić spadek?
    Jak zaglądam pod taras, bo nie jest jeszcze zabudowany to wydaje mi się że deski mogły się wygiąć w tym miejscu... zrobił się taki lekki banan.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał milaone Zobacz post
    Dziękuję za wypowiedź.
    A jak oni mogą teraz na tym etapie prac poprawić/zrobić spadek?
    Jak zaglądam pod taras, bo nie jest jeszcze zabudowany to wydaje mi się że deski mogły się wygiąć w tym miejscu... zrobił się taki lekki banan.
    To , że się wygięły to jasne.
    Tylko taras wykonuje się tak, aby się nie wygięły I teraz to ich broszka żeby poprawić to, co zepsuli.
    To jest ekipa, która żyje z wykonywania tarasów, czy chłopaki "od wszystkiego" ?
    Bo szczeliny między deskami też trochę małe...


    @donvitobandito - skończ się łaskawie kompromitować, bo zaraz poradzisz komuś bzdurę na poziomie tej o "5cm styropianu pod podłogówkę (byle dobrego !)", czy ekspresie Lelit klasy entry-level, robiącym lepszą kawę, niż "każdy ekspres do 20tyś zł"
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-07-2020 o 17:38
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To , że się wygięły to jasne.
    Tylko taras wykonuje się tak, aby się nie wygięły I teraz to ich broszka żeby poprawić to, co zepsuli.
    To jest ekipa, która żyje z wykonywania tarasów, czy chłopaki "od wszystkiego" ?
    Bo szczeliny między deskami też trochę małe...


    @donvitobandito - skończ się łaskawie kompromitować, bo zaraz poradzisz komuś bzdurę na poziomie tej o "5cm styropianu pod podłogówkę (byle dobrego !)", czy ekspresie Lelit klasy entry-level, robiącym lepszą kawę, niż "każdy ekspres do 20tyś zł"
    Tylko forum jest po to by doradzać. Ty pisząc takie rzeczy wprowadzasz ludzi w błąd. Jeżeli nie jesteś czegoś pewny, to dodaj "moim zdaniem", a jeżeli wydaje się Tobie, że to co piszesz jest prawdą, to zachęcam do edukacji- między innymi po to jest to forum.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie widziałem, żebyś pisał, że "moim zdaniem wystarczy 5cm pod ogrzewanie podłogowe"
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7956153
    Ja myślałem, że ludzie, którzy doradzają coś takiego odeszli już do lamusa budowlanki, ale widać nie wszyscy
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-07-2020 o 20:15
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    @fotohobby masz zdrowie

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    milaone

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    6

    Domyślnie

    [QUOTE=fotohobby;7959280]To , że się wygięły to jasne.
    Tylko taras wykonuje się tak, aby się nie wygięły I teraz to ich broszka żeby poprawić to, co zepsuli.
    To jest ekipa, która żyje z wykonywania tarasów, czy chłopaki "od wszystkiego" ?
    Bo szczeliny między deskami też trochę małe...

    - tak, to ekipa która robi tylko tarasy, w drewnie i chyba jeszcze ewentualnie w kompozycie i wiaty. OK czyli pozostaje kwestia tej stojącej wody do dogadania.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie widziałem, żebyś pisał, że "moim zdaniem wystarczy 5cm pod ogrzewanie podłogowe"
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7956153
    Ja myślałem, że ludzie, którzy doradzają coś takiego odeszli już do lamusa budowlanki, ale widać nie wszyscy
    Bo tam,bto było to najlepsze rozwiązanie, żeby nie stracić na wysokości pomieszczeń. Najlepsze- oznacza, że jest jeszcze kilka innych- gorszych, ale jednak.
    Dobrze wiesz, ewentualnie domyślasz się (bo ludzie mają w głowie rzeczy, które są nie do ogarnięcia czasami dla zdrowego człowieka), że XPSa nie wkłada się pod podłogówkę tylko ze względu na czynniki ekonomiczne. Czyli w sumie, praktycznie nie istotne, jeżeli patrzymy na ocenę jakości.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jaka tam była wysokość pomieszczeń ?
    Czy pytający zastrzegł, że zależy mu na jak najmniejszej grubości warstw podłogi ?
    Przez modernizacją miał 8cm izolacji, a Ty polemasz mu 5 i to pod podłogówkę (większa ucieczka ciepła związana z większą dT) ?
    No i ten XPS... Napisz wreszcie, jakie są jego zalety, w stosunku do styropianu podłogowego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony