dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie Izolacja przeciwwilgociowa płyty fundamentowej - jak poprawić, pomocy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	folia.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	446615

    Wykonawca położył 2 warstwy folii. Chcę jakoś bardziej zabezpieczyć burtę płyty przed namakaniem - od jednej strony budynku teren będzie prawie płasko. Oczywiście, na burtę dali EPS zamiast XPS, my fault, mogłem doczytać umowę i doczytać na forum.

    Mój pomysł: odkopać fragment tej folii, dołożyć drugą i skleić/zgrzać, żeby dało się nieco wyżej ją wyciągnąć, gdzieś ponad posadzkę, może nawet na wysokość pierwszego bloczka z betonu komórkowego, a na to folia kubełkowa z aluminiową listwą wykończeniową, żeby mogło to stać w słońcu. Dobrze, źle?

    Zastanawiam się jeszcze nad doklejeniem do tej burty paska 2cm XPS i zabieg jw.

    Inne pomysły? Nie chcę, żeby grunt mi się opierał o styropian.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 28-07-2020 o 22:05
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    any ideas?
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ daj moze dokladniejsze zdjecie i moze przdkroj jak to mialobyc u Ciebie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drenaz.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	446729
    Przerywanym folia (2 warstwy). W projekcie powinna być powyżej burty. W praktyce w większości miejsc sięga do 3/4 wysokości burty. Z jednej strony domu koniecznie muszę podsypać, żeby grunt był równo z burtą, bo inaczej woda będzie mi stała pod ścianą.
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Folii nie zgrzejesz tak aby to było szczelne , jak już coś to moim zdaniem odkop tę burtę i albo pojedz po tym siatką z klejem plus jakis szlam mineralny, albo nic nie rób
    EPS jest bardzij nasikliwy ale jezeli to był EPS aqua lub jakis twardy w ktorym kulki styropianu sa dosyć mocno sciesniete, to nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo. Czytałem badanie, że ta nasikliwość epsa nie jest az tak straszna a gdy styropian nie jest zabardzo opatulony foliami po prostu też szybciej wysycha gdy grunt przeschnie....


    dodane:

    02.08.2020

    izolowanie opaski anty wysadzinowej w ogóle nie ma sensu wg mnie, jak już coś to można pomyślej z burtą. Ja moje burty z xpsa w ogóle niczym nie robie , zaizolowalem płytę pod spodem a xps jest przysypany bez niczego , przy styropianie aqua tez bym tak zrobil
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 02-08-2020 o 09:54

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja 1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	446880

    Mam dylemat.
    Do wstawienia jest nowa folia na burty, bo to, co było, było porwane, dziurawe i źle zamocowane.

    Jak ją zamocować, żeby faktycznie nie płynęła za nią woda i nie następowało zawilgocenie ścian?

    Opcja 1 - majster sugeruje, żeby folię puścić jak na rysunku poniżej i dokleić od razu kolejną warstwę styropianu fasadowego. Powinno się trzymać. Tylko czy nie powstanie tutaj mostek termiczny i czy wyciąganie tak wysoko folii po ścianie w ogóle izoluje przeciwwilgociowo mur? Mokry styropian nie pociąga wilgoci kapilarnie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja 1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	446880

    Alternatywa

    Dociągnąć folię do połowy burty i nakleić na to styropian fasadowy (odpada mostek)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja 2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	446881

    albo

    wyjść z folią ponad burtę i potem dociskać ją do burty folią kubełkową (do folii kubełkowej miałbym listwę aluminiową)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja 3.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	446882
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	446932

    Wygląda to w ten sposób w tej chwili. Idea jest taka, żeby styropian ocieplający ściany położyć na tej folii. Ciągle mam wątpliwości - w kontekście mostka termicznego. Styropian przykładowy, żeby wyjaśnić, o co chodzi. Będzie Swisspor Lambda White 20cm.
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Moje zdanie jest takie: pousuwałbym te wszystkie folie , co one Ci daja ? jedynie wilgoć czy woda jak już sie pod nia dostanie, a dostanie sie na pewno to tak łatwo z niej nie wyjdzie , bedzie sie to tam kisilo i kisiło. Moje zdanie jest takie, że jak już chcesz to burty przejedz siatka z klejem a na to szlam minelralny , zeby to było jako takie paroprzepuszczalne .....a jeszcze lepiej to odkleiłbym burty od boku płyty zaizolował bok płyty szlamem mineralnym elastycznym , wyprowadzil taka izolacje na okolo 30 cm ponad poziom docelowego gruntu , przykleił z powrotem burty i zrobił elewację ....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony