dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na poddaszu

    Witam. Planuje zrobić użytkowe poddasze. Trafiła mi się okazja kupić płyty mfp 18mm, wiązary dachowe mam w odległości około 90cm pomiędzy sobą.
    1. Czy to wytrzyma ?
    2. Planuje pomiędzy wiązary w poprzek przykręcić po 4 kantówki 10x5cm na wysoki kant żeby płyty nie uginały się ewentualnie do środka. Czy to dobry pomysł ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Rozstaw podparć dla tak cienkiej płyty nie powinien przekraczać 40 cm. Najlepiej jak połączenie będzie na pióro-wpust. Gdy płyty gładkie powinno się stosować na połączeniach spinki "H". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    To chyba lepszym rozwiązaniem będzie 6 poprzeczek na równo z wiązarami. Wtedy wyjdzie w rozstawach co 50cm. Płyty mam już kupione ale wszystkie łączenia będą wypadać akurat na wiązarach więc wtedy tez stosować takie łączniki ?
    Płyta MFP jak na niej stanąłem wydaje mi się dużo sztywniejsza od OSB, planowałem OSB 22mm ale tutaj widzę że 18mm MFP jest chyba mocniejsze.

  4. #4

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o te belki w poprzek co dołoże na wzmocnienie to jaki sposób przykręcenia do wiązarów będzie lepszy ? Przewiercić się przez wiązar i w kantówkę ? Czy może przy użyciu łączników kątowych na mniejsze wkręty ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak wszystkie połączenia są podparte to spinka "H" zbyteczna. Są specjalne łączniki ciesielskie do mocowania belek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony