dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Jakie pstryczki kupic?

    Witam, jestem na etapie zakupu lacznikow i gniazd elektrycznych. Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii na podstawie waszych doświadczeń. Zakładając, ze przewodu zostały położone odpowienia i odpowiednia ilość zyl. Chcialbym sie upewnic, aby uniknąć niepotrzebnych odsylek. Mam 3 rozne sytuacje:
    a)
    1.Łącznik schodowy. Ma zaswiecac glowne swiatlo,
    2.Łącznik schodowy podwójny. Jednym klawiszem ma zaswiecac swiatlo glowne, a drugim poboczne światło.
    3.Główne swiatlo
    4.Poboczne światło
    Czy mogę tak to podlaczyc? Widziałem, ze firma ospel ma takie łączniki, ze jeden klawisz jest schodowy, drugi jednobiegunowy. Jednak zdecydowałem się na simon i oni nie maja takiego w ofercie. Czy zadziała mi to poboczne światło prawidłowo z lacznika schodowego?
    b)
    1.łącznik schodowy. On ma tylko zaswiecac glowne swiatlo.
    2.łącznik krzyzowy podwojny. Jeden klawisz zaswieca glowne swiatlo, drugi tylko swiatło nr2.
    3.lacznik schodowy podwojny. Jeden klawisz zaswieca glowne swiatlo, drugi tylko swiatło nr3
    4.światło glowne
    5.swiatlo nr2
    6.swiatlo nr.3
    Czy dobrze myślę z tymi lacznikami. Bedzie to działać prawidlowo?
    c)
    1.lacznik zaluzjowy trojpozycyjny
    2.czujka ruchu
    3.symbol żarówki. Glowne swiatlo
    Czy taki łącznik będzie dobry? Chce to tak podłączyć aby światło albo nie świeciło wcale albo świeciło cały czas albo działało na czujke przez jakis czas

    Przewody kładłem jakiś czas temu i niepamietam juz co i jak, ale zakładam, ze zrobiłem wtedy jak trzeba.
    Jeszcze pytanie czy do bramy garażowej wystarczy łącznik zwierny dzwonkowy? Proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    W pytaniu II i pozycji 2 jest błąd.
    Poza tym nie znając rodzaju przewodów, ilości żył i sposobu ułożenia skąd-dokąd trudno powiedzieć, czy jest dobrze.
    Bo koncepcja owszem.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Byłem na budowie i narysowałem jak dokładnie zostały poprowadzone przewody w sypialni w sytuacji B.

    1. Łącznik przy drzwiach, którym bym chciał sterować głównym światłem.(tu mam początek zasilania)
    2. Łącznik do sterowania światłem głównym i światłem nr.2
    3. Łącznik do sterowania światłem głównym i światłem nr.3
    4. Główne światło
    5. Światło nr.1
    6. Światło nr.2
    7. Łącznik jednopozycyjny do sterowania światłen nr.3
    8. Światło nr.3

    Na obrazku kolorem czarnym oznaczono kabel trzyżyłowy, a kolorem pomarańczowym kabel czterożyłowy. Jakie kupić łączniki w pozycje 1, 2 i 3 i jak to podłączyć? Proszę o opinię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony