dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wideodomofon - niski montaż na ogrodzeniu - czy jest sens ?

    Pytanie do użytkowników wideodomofonów z kątami widzenia do max 100 stopni - czy Ktoś z Was ma tak nisko zamontowaną na ogrodzeniu kamerkę ? Jak ma się to w praktyce ( czy widać twarz osoby przed kamerą ) ?
    Moje ogrodzenie będzie miało 143 cm. Czyli wideodomofon mogę zamontować na wysokości max ok. 135 cm. Jak myślicie, jest sens w to w ogóle wchodzić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Stary temat, ale podbijam pytanie bo mam podobną sytuację. Ogrodzenie z bloczka łupanego. Kabel niby przygotowany, ale martwi mnie, że to było by dość nisko te 1,3m i nie wiem czy nie łapałbym obrazu tylko do szyi

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Są vidodomofony z szerokim kątem. Po prostu zrób test i zobacz czy odpowiada Ci taki obraz.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie racja. Są zwroty 14 dni wiec powinno dać się sprawdzić. Dzięki

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    - yaro137 - i co sprzedawca domofonów ma potem zrobić a takim rozpakowanym i noszącym ślady używania, zwroty to zmora sklepów internetowych, więc takie rady są nie na miejscu
    - kamery znanych mi videodomofonów mają dosyć szeroki kąt patrzenia w poziomie, w pionie jest sporo węższy
    - na zbyt niskim słupku należy zamontować panel bramowy na wysięgniku nad tym słupkiem, może nie wygląda to ładnie, ale spotykałem takie rozwiązania
    - generalnie w każdej instrukcji jest podana h = ok. 165 cm
    - a najlepiej to szukaj sprzętu bezpośrednio w firmie sprzedającej i montującej domofony, jedna z nich reklamuje się tak:
    "Celem dobrania optymalnego zestawu, preferujemy kontakt z naszym działem technicznym. Dobieramy wideodmofony od 9 lat, zaoszczędzisz czas i ułatwimy Tobie wybór pośród szerokiej oferty na rynku."
    I jest to prawda, bo porady internetowe to kiepskie rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    W instrukcji domofonu powinien być zalecany przedział rekomendowanej wysokości montażu.

    Co nie zmienia faktu, że można to sprawdzić bez montażu tak, żemłodzi taka jednostka nie będzie nosić jakichkolwiek śladów używania.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    - yaro137 - i co sprzedawca domofonów ma potem zrobić a takim rozpakowanym i noszącym ślady używania, zwroty to zmora sklepów internetowych, więc takie rady są nie na miejscu
    Nie na miejscu to są twoje rady. Skoro prawo pozwala konsumentowi przy zawieraniu umowy na odległość sprawdzić funkcjonalność towaru po zakupie i jego otrzymaniu to się z tego korzysta.

    Ustawodawca nie bez przyczyny dopuścił taką możliwość. Zakup towaru którego nie widzimy na żywo ( czyli w ciemno ) a tylko na monitorze naszego telefonu czy laptopa może okazać się niemiłą niespodzianką.

    I nie wiem jak trzeba by rozpakowywać towar celem sprawdzenia żeby nosił jakieś ślady użytkowania. Chyba że ktoś sobie powiesi na tydzień ten domofon przy furtce.

    Najlepsza rada dla autora wątku to zamówić , sprawdzić czy pasuje a jak nie to ładnie spakować i odesłać do sprzedawcy.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie też jest nisko, przez co czasami (jak ktoś podejdzie za blisko) mam widok od szyi w dół.
    Ale w sumie mi to nie przeszkadza, wideodomofon ma mi pokazać, że ktoś stoi przed furtką i właśnie to robi.
    Ps. tylko nie bierz jakiegoś analogowego badziewia, tylko coś w IP - podgląd w każdej chwili z każdego miejsca na świecie na telefonie, tablecie, kompie, nawet na AndkuTV,
    ***** ***

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Na przestrzeni ok. 20 lat wymieniłem chyba z 5 albo 6 wideodomofonów.
    Podstawowy problem to furtka jest od strony zachodniej, czyli latem słońce wali w kamerkę prosto " w oczy" żaden daszek przeciwsłoneczny nie pomoże i przetwornik się wypala góra po 2 latach.
    Wideodomofony to badziewna Chińszczyzna więc jak w czasie burzy w miarę blisko piorun uderzy to wideodomofon kaput.
    Moim subiektywnym zdaniem z wieloletniej praktyki najlepszy domofon to analogowy, lub bezprzewodowy. Wideo tak naprawdę do niczego jest nie potrzebne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony