dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Domyślnie Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

Hejka,
    zastanawiam się nad kupnem odkurzacza automatycznego, naczytałam się dużo różnych opinii i nie wiem sama na jaki się zdecydować. Proszę o radę, może ktoś korzystał z Roomby, Xiaomi albo jeszcze czegoś innego? Mam dużo mebli i miejsc, gdzie odkurzacz mógłby się pogubić, więc zależy mi żeby miał dobrze działającą funkcję zapamiętywania pomieszczeń, a także czujnik żeby nie spadać ze schodów. Z góry dzięki. Pozdrawiam

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

Kod pocztowy
    58-000

Domyślnie

Zamów pokaz takiego robota. Po cyklu roboczym zapal latarkę w komórce i postaw komórkę pionowo, latarką na dole. Masz oświetlona podłogę po jej płaszczyźnie i widzisz efekty pracy maszyny do przesuwania kurzu. Ocena efektów należy do ciebie. Dziękuję, tyle miałem do powiedzenia.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

Kod pocztowy
    36-016

Domyślnie

Rozumiem, ze3jak już skończysz odkurzac ręcznie to też tak weryfikujesz efekty swojej pracy?
    I odkurzasz codziennie? Ile czasu dziennie?

Mój robot czyści głównie siłą ssąca, więc raczej zasysa kurz niż przesuwa. Zbiera też fajnie psią sierść i nanoszone z pola piach i ziemię. No i robi to on, więc my nie musimy

Sensowny dobór odkurzacza autonomicznego zależy od wielu czynnikow (pies, kot, dzieci, dywany).
    Ja mam Moneual mbot 900 bodajże i się sprawdza przy psie (rzadko furminowanym) i dziecku.

Osobiście polecam kontakt ze sklepem Robosklep.pl
    Ja tam kupiłam Roombe, po czym do mnie zadzwonili i po rozmowie odnośnie moich oczekiwań zaproponowali dużo tańszego Moneuala

Domyślnie

Cytat Napisał agaagus Zobacz post
    Hejka,
    zastanawiam się nad kupnem odkurzacza automatycznego, naczytałam się dużo różnych opinii i nie wiem sama na jaki się zdecydować. Proszę o radę, może ktoś korzystał z Roomby, Xiaomi albo jeszcze czegoś innego?
    mamy dwie Roomby (parter i piętro) wiem że Xiaomi tez robi niezłe roboty , ale mamy doświadczenie właśnie z Roomba i po modelu heavy duty 605 wymieniliśmy na nowszy model tez Roomby.
    Do utrzymania czystości rewelacja (szczególnie przy dzieciach czy zwierzętach) , ale pamiętać należy że nie zastąpi odkurzania
    WAŻNE ! warto mieć robota z możliwością programowania automatycznego włączenia odkurzania. Nasze zwykle sprzątaja jak nas nie ma , czasem trzeba jej szukać jak gdzieś utknie
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Domyślnie

Bardzo polecam - nie tylko sam odkurza, ale też sam się opróżnia. Wystarczy ustawić grafik sprzątania i macie spokój na dłuższy czas, a dom jest posprzątany
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 26-10-2021 o 09:35 Powód: reklama

Domyślnie

Z Xiaomi jestem ja, jak i wielu moich znajomych zadowolonych, posiadając różne modele. Wydaje mi się, ze dorównał Roombie, a cena jest jednak niższa.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

Kod pocztowy
    14-200

Domyślnie

Na dzień dzisiejszy nie ma chyba nic lepszego z mopowaniem niż Roborock s7 (Xiaomi) ...
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 16-12-2021 o 18:18

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Kod pocztowy
    62-023

Domyślnie

Mo robot mop pro godne polecenia. Wypróbowane u kilku osób .
    Alternatywnie - ten sam model albo klona z stacją na kurz.

Domyślnie

Na rynku jest wiele odkurzaczy, najlepiej ceny sprawdzić na
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-05-2022 o 20:29

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

Domyślnie

Mam robota odkurzającego gdzieś z 7-8 lat
    Przed zakupem skorzystałem z wypożyczalni i testowałem kilka modeli CO GORĄCO POLECAM.
    W moim przypadku tylko i wyłącznie sprawdził się NEATO. Mam 12 pomieszczeń i NEATO nigdy się nie zgubił zawsze po odkurzaniu potrafi odnaleźć bazę i do niej wraca.

Byłem mocno zaskoczony bo reklamy PR itp itd kazały i krzyczały aby kupować tylko ROOMBA

Aż się tym przejąłem i chyba z 3 modele ROOMBY testowałem.
    Powiem tak przy NEATO ROOMBA to zabawka .
    NEATO nie gubi się w pomieszczeniach, porządnie dużo dużo lepiej odkurza. Po miesiacu pracy zauważyłem jakie oryginalnie kolory mają moje dywany.
    NEATO ma laserowy system mapowania pomieszczeń i bardzo dokładnie centymetr po centymetrze odkurza. Szczotką obrotową wygarnie z zakamarków i naprawdę jest czysto.

Już całkowita porażka była przy ROOMBA mopującym, W małej prostej łazience zagubił się bidula przy kabinie prysznicowej "zsikał" się robiąc dużą kałużę na podłodze. Jak go puściłem w pokojach to "zsikał się" na panele i do tej pory mam w tym miejscu spuchniętą podłogę.

Powtarzam wiec tylko testy testy i jeszcze raz testy, a dopiero potem zakup robota odkurzacza.
    Z doświadczenie powiem też NIGDY więcej ROOMBA.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia