dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

    Hejka,
    zastanawiam się nad kupnem odkurzacza automatycznego, naczytałam się dużo różnych opinii i nie wiem sama na jaki się zdecydować. Proszę o radę, może ktoś korzystał z Roomby, Xiaomi albo jeszcze czegoś innego? Mam dużo mebli i miejsc, gdzie odkurzacz mógłby się pogubić, więc zależy mi żeby miał dobrze działającą funkcję zapamiętywania pomieszczeń, a także czujnik żeby nie spadać ze schodów. Z góry dzięki. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zamów pokaz takiego robota. Po cyklu roboczym zapal latarkę w komórce i postaw komórkę pionowo, latarką na dole. Masz oświetlona podłogę po jej płaszczyźnie i widzisz efekty pracy maszyny do przesuwania kurzu. Ocena efektów należy do ciebie. Dziękuję, tyle miałem do powiedzenia.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Rozumiem, ze3jak już skończysz odkurzac ręcznie to też tak weryfikujesz efekty swojej pracy?
    I odkurzasz codziennie? Ile czasu dziennie?

    Mój robot czyści głównie siłą ssąca, więc raczej zasysa kurz niż przesuwa. Zbiera też fajnie psią sierść i nanoszone z pola piach i ziemię. No i robi to on, więc my nie musimy

    Sensowny dobór odkurzacza autonomicznego zależy od wielu czynnikow (pies, kot, dzieci, dywany).
    Ja mam Moneual mbot 900 bodajże i się sprawdza przy psie (rzadko furminowanym) i dziecku.

    Osobiście polecam kontakt ze sklepem Robosklep.pl
    Ja tam kupiłam Roombe, po czym do mnie zadzwonili i po rozmowie odnośnie moich oczekiwań zaproponowali dużo tańszego Moneuala

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaagus Zobacz post
    Hejka,
    zastanawiam się nad kupnem odkurzacza automatycznego, naczytałam się dużo różnych opinii i nie wiem sama na jaki się zdecydować. Proszę o radę, może ktoś korzystał z Roomby, Xiaomi albo jeszcze czegoś innego?
    mamy dwie Roomby (parter i piętro) wiem że Xiaomi tez robi niezłe roboty , ale mamy doświadczenie właśnie z Roomba i po modelu heavy duty 605 wymieniliśmy na nowszy model tez Roomby.
    Do utrzymania czystości rewelacja (szczególnie przy dzieciach czy zwierzętach) , ale pamiętać należy że nie zastąpi odkurzania
    WAŻNE ! warto mieć robota z możliwością programowania automatycznego włączenia odkurzania. Nasze zwykle sprzątaja jak nas nie ma , czasem trzeba jej szukać jak gdzieś utknie
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo polecam - nie tylko sam odkurza, ale też sam się opróżnia. Wystarczy ustawić grafik sprzątania i macie spokój na dłuższy czas, a dom jest posprzątany
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 26-10-2021 o 10:35 Powód: reklama

  6. #6

    Domyślnie

    Z Xiaomi jestem ja, jak i wielu moich znajomych zadowolonych, posiadając różne modele. Wydaje mi się, ze dorównał Roombie, a cena jest jednak niższa.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy nie ma chyba nic lepszego z mopowaniem niż Roborock s7 (Xiaomi) ...
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 16-12-2021 o 19:18

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Mo robot mop pro godne polecenia. Wypróbowane u kilku osób .
    Alternatywnie - ten sam model albo klona z stacją na kurz.

  9. #9

    Domyślnie

    Na rynku jest wiele odkurzaczy, najlepiej ceny sprawdzić na
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-05-2022 o 21:29

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Mam robota odkurzającego gdzieś z 7-8 lat
    Przed zakupem skorzystałem z wypożyczalni i testowałem kilka modeli CO GORĄCO POLECAM.
    W moim przypadku tylko i wyłącznie sprawdził się NEATO. Mam 12 pomieszczeń i NEATO nigdy się nie zgubił zawsze po odkurzaniu potrafi odnaleźć bazę i do niej wraca.

    Byłem mocno zaskoczony bo reklamy PR itp itd kazały i krzyczały aby kupować tylko ROOMBA

    Aż się tym przejąłem i chyba z 3 modele ROOMBY testowałem.
    Powiem tak przy NEATO ROOMBA to zabawka .
    NEATO nie gubi się w pomieszczeniach, porządnie dużo dużo lepiej odkurza. Po miesiacu pracy zauważyłem jakie oryginalnie kolory mają moje dywany.
    NEATO ma laserowy system mapowania pomieszczeń i bardzo dokładnie centymetr po centymetrze odkurza. Szczotką obrotową wygarnie z zakamarków i naprawdę jest czysto.

    Już całkowita porażka była przy ROOMBA mopującym, W małej prostej łazience zagubił się bidula przy kabinie prysznicowej "zsikał" się robiąc dużą kałużę na podłodze. Jak go puściłem w pokojach to "zsikał się" na panele i do tej pory mam w tym miejscu spuchniętą podłogę.

    Powtarzam wiec tylko testy testy i jeszcze raz testy, a dopiero potem zakup robota odkurzacza.
    Z doświadczenie powiem też NIGDY więcej ROOMBA.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Z doświadczenie powiem też NIGDY więcej ROOMBA.
    Miałem/mam łącznie 4 Roomby ( dwie do dzisiaj jeżdżą) od jakichś 10 lat , złego słowa nie mogę powiedzieć , dużo zamienników szczotek i filtrów a także baterie
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Zobacz robota sprzątającego Karcher, nie jest niestety najtańszy, jednak nadrabia to parametrami i unikatowym systemem.
    Tego nie pomalujesz (:

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Mam robota odkurzającego gdzieś z 7-8 lat
    Przed zakupem skorzystałem z wypożyczalni i testowałem kilka modeli CO GORĄCO POLECAM.
    W moim przypadku tylko i wyłącznie sprawdził się NEATO. Mam 12 pomieszczeń i NEATO nigdy się nie zgubił zawsze po odkurzaniu potrafi odnaleźć bazę i do niej wraca.
    Jaki to był model?
    Pewnie go już nie ma w sprzedaży, ale może jest jakiś godny następca.

  14. #14

    Domyślnie

    I jeszcze takie pytanie.
    Jeśli ktoś ma 3 kondygnacje, to czy każdy robot jest w stanie zmapować każdą kondygnację oddzielnie i jeśli będę przenosił robota z kondygnacji na kondygnację, to on sobie poradzi?
    Czy jest to niewykonalne?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I jeszcze takie pytanie.
    Jeśli ktoś ma 3 kondygnacje, to czy każdy robot jest w stanie zmapować każdą kondygnację oddzielnie i jeśli będę przenosił robota z kondygnacji na kondygnację, to on sobie poradzi?
    Czy jest to niewykonalne?
    Każdy nie, ale takie są. Przed zakupem pooglądam testy na YT.

    Ja mam od dwóch lat Xiaomi mop pro. Leży spakowany do reklamacji. Gubi się jak dziecko w lunaparku, zapomina mapy. Wcześniej byłem jednak zadowolony.
    Szwagier kupił robota z podwójnym mopem i stacją:Roidmi EVA Zachwycony.
    Na każde piętro robot - zastanów się nad tym. Ja planuję kupić tańszego na piętro tylko do odkurzania

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    zastanów się nad tym.
    "Nad tym", czyli nad zakupem osobnych robotów na osobne kondygnacje?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Tak, myślę nad takim za ok 700 zł. Jeśli nie ma obawy upadku na schody, to nawet tańszy idzie wyhaczyć.

  18. #18

    Domyślnie

    Sprawdź czy są dostępne części do tego robota co chcesz kupić i gdzie jest serwis ( opinie)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  19. #19

    Domyślnie

    No tak, co osoba to inna opinia - Moneual, Roomba, Xiaomi, Neato, Roborock. .....
    Ciężko znaleźć jakiś obiektywny ranking.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    chyba pozostaje obejrzeć X testów interesujących Cię modeli.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony