dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Uziom parafundamentowy - technologia kosmiczna?

    Taka systuacja: projektowany dom na płycie fundamentowej izolowanej xps-em od gruntu.
    Wg dra Musiała oraz internetow w takim przypadku najlepiej jest zrobić uziom parafundamentowy pod płytą, krate wwyrównawczą w płycie oraz instalację odgromową.
    Tyle teorii.

    W praktyce projektant zaprojektował uziom otokowy że szpilkami oraz zrezygnował z odgromowki (I nie ma zamiaru tu już zmieniać - pytalem).
    Wyszukalem na własną rękę 6 innych projektantów, z czego aż 4 upiera się przy otoku i nie widzi potrzeby robienia odgromu.
    Tylko 2 chce robić uziom parafundamentowy z krata wyrównawczą w płycie oraz instalację odgromowa, ale rzucili zaporową ceną.

    Czy naprawdę uziom parafundamentowy to technologia prawie kosmiczna, że prawie nikt tego nie projektuje?
    Jeśli zostanę przy uziomu otokowym ze szpilkami to będzie to duży błąd?
    Ile kosztują szpilki i ich wbicie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Uziom parafundamentowy jest prosty w projektowaniu ale niestety bardzo drogi w wykonaniu jeśli oczywiście ktoś chce zrobić to dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    No musiałby być zrobiony że stali nierdzewnej. A ta jest droga.
    Tylko, że otok plus szpilki też wypadałoby dac z nierdzewki. Czy ja wiem, czy będzie dużo tańszy?

    A który (otok + szpile czy parafundamentowy) lepszy i dlaczego?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    A który (otok + szpile czy parafundamentowy) lepszy i dlaczego?
    Odpowiedź masz w opracowaniu dra Musiała.

  5. #5

    Domyślnie

    Olej projektanta i zrób po swojemu jak ja. Też miałem w projekcie otok i zwód piorunochronu w miejscu okna narożnego.
    Zrobiłem uziom kratowy i drugi identyczny w samej płycie w celu ekwipotencjalizacji dospawany dodatkowo w paru miejscach do zbrojenia. 200m bednarki poszło.

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie się nie da. Wykonawca zrobi wszystko. Ale musi mieć projekt.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie ja byłem wykonawcą uziomu.

  8. #8

    Domyślnie

    Najlepszy pod względem technicznym byłby tutaj uziom parafundamentowy wykonany przez porządnego elektryka, który sporządzi dokumentację z wykonanych prac. Cena za wykonanie takiej pracy nie jest według mnie kosmiczna. Nie na wszystkim powinno się oszczędzać zwłaszcza na swoim bezpieczeństwie. Pozdrawiam
    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony