dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zielony11

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    7

    Domyślnie Wylewka samopoziomująca na popękana posadzkę i lastryko

    Witam,
    mam pytanie odnośnie wylewki.
    Robię remont w bloku z płyty. W przedpokoju i łazience będą na podłodze płytki.
    Ściankę dzielącą łazienkę od przedpokoju musiałem zburzyć, gdyż niestety miała już swoje lata, a usuwając starą futrynę drzwi ledwo żyła, więc postawię w jej miejsce ściankę działową z profili, ale najpierw chciałem całe podłoże ładnie wyrównać.
    W przedpokoju były wcześniej płytki pcv i miałem po nich pozostałości w postaci kleju. Trochę przy tym było roboty ale już się z nim uporałem i jest już stara wylewka na wierzchu. Jest ona w wielu miejscach popękana, nie jakoś strasznie, że lata cała, tylko kilka dłuższych pęknięć. W łazience był stary gres, a po skuciu zostało na podłożu lastryko.
    Mam plan taki żeby w przedpokoju pęknięcia połatać żywicą epoksydową i klamrami i wylać na to wylewkę samopoziomującą i w zasadzie razem na łazienkę tę wylewkę też, ale wylewając ją na lastryko, z tego co słyszałem, to wylewka na lastryko może później popękać, odpadać, itp. Czy lastryko zeszlifować lepiej czy wyrównać tak jak mi doradził kolega klejem elastycznym np. Geoflexem Atlasa. Wylewkę ogólnie zrobić potrzebuję na około 1 cm.
    Moje pytania:
    1. Czy z żywicą ok pomysł?
    2. Czy na te pęknięcia załatane żywicą sama wylewka czy jakaś na spód siatka z włókna szklanego, czy tam inna jakaś, bo coś takiego mi też się o uszy obiło, czy za cienka warstwa wylewki i niepotrzebna żadna siatka?
    3. Czy kuć/szlifować lepiej lastryko i dać wylewkę? Czy lepiej klejem zarównać?
    4. Czy wszystko inaczej?
    Z góry dziękuję jak ktoś pomoże/doradzi.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem lastryko powinieneś dobrze umyć, odtłuścić i posmarować produktem w stylu beton-kontakt - to powinno stworzyć warstwę sczepną dla dalszej warstwy.

    Co do łatania pęknięć, wydaje mi się że klamry i żywica wystarczą, jeśli pęknięcie jest przez całą grubość wylewki. Jeśli tylko powierzchowne pajączki to bym nawet tego nie robił.

    Pytanie też co później pójdzie na wylewkę? Bo jeśli panele to też te pęknięcia nie będą specjalnie przeszkadzać, jak płytki to bardziej.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zielony11

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na wylewkę mają iść płytki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony