dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie nietypowe- uzgodnienie warunków na działce z linią energetyczną ŚN

    Dzień dobry.
    Mam nietypowy problem. Nad moją działką budowlaną w narożniku przebiega linia średniego napięcia. Linia jest własnością prywatną (duży zakład przemysłowy). 22 lutego 2020 na ręce głównego energetyka złożyłem pismo o uzgodnienie w jakiej odległości mogę posadowić budynek mieszkalny. Temat jest banalnie prosty , z wzoru z polskiej normy wynika odległość 3 m od rzutu przewodu. Z nieznanych mi powodów nie otrzymałem tego uzgodnienie (rozumiałem zwłokę- pandemia) , mimo ze jeszcze na początku lipca "już miało wyjść". Główny energetyk firmy przestał odbierać telefony. Jak zmusić prywatna firmę do jakiejkolwiek odpowiedzi. Zaczynam od wysłania poleconym ponaglenia-ponowienia, ale co dalej. Chciałbym wystąpić o pozwolenie na budowę, ale starostwo żąda ( i słusznie ) uzgodnienia . Czy jest jakiś termin odpowiedzi takiej firmy, w takiej sprawie? Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
    Temat powiesiłem tez na forum prawniczym .
    Z góry dziękuję za sugestie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jesli nie masz obciążenia wpisanego do ksiegi wieczystej to zakład/pracownik odpowiedzialny już siedzi na pełnym pampersie, że będziesz chciał odszkodowania bo o ile wiem to masz prawo. Lecz w tym temacie nie zagłębiałem się bliżej .Pytaj prawników.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 31-07-2020 o 15:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony