dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozbudowa instalacji gazowej - Nadzór budowlany

    Witam,

    W 2018 roku zgłosiłem wniosek o pozwolenie na budowę dokładnie przebudowa budynku gospodarczo-mieszkalnego na lokal mieszkalny wraz z zmianą sposobu użytkowania.

    W trakcie budowy zgłosiłem także wniosek o pozwolenie na budowę w temacie rozbudowy wewnętrznej instalacji gazowej w budynku mieszkalnym.

    W obu sprawach dwóch kierowników budowy, pytanie w temacie rozbudowy instalacji gazowej. Kierownik budowy po opinii kominiarskiej oraz próbie szczelności zgłosił początek budowy do nadzoru budowlanego, a następnie poinformował mnie że wszystko zostało już w dokumentacji zakończone wraz z instalacją. Teraz pytanie bo nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, czy zakończenie rozbudowy trzeba finalnie zgłaszać do nadzoru czy tylko informować o rozpoczęciu prac? Do instalacji gazowej mam osoby dziennik budowy itp. Dzwoniąc do nadzoru otrzymałem informację iż w istniejącej instalacji w budynku mieszkalnym nie trzeba zgłaszać zakończenia, nawet posiadając pozwolenie na budowę, dziennik budowy.

    Innego zdania jest kierownik budowy zajmujący się sprawą przebudowy całego budynku.

    Poproszę o rady kto jest w temacie i może się wypowiedzieć, dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    cokolwiek byś nie budował na pozwolenie na budowę, to na koniec zawsze musisz zgłosić zakończenie prac wraz z wymaganą dokumentacją


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony