dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie konstruktor dachu

    Możecie polecić jakąś firmę/konstruktora wiązarów?
    Chciałbym zlecić przeprojektowanie dachu na wiązary z nakładkami ze sklejki. Szukam i nie mogę nic znaleźć

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie gotowych wykonawców - tego jest pełno. Tylko samego konstruktora. Aby rozważyć wykonanie wiązarów na budowie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    I sądzisz że takie rozwiązanie będzie tańsze i lepsze?
    Każdy projektant konstrukcji potrafi zaprojektować taką więźbę dachu (prawie każdy).

    Co dokładnie ma oznaczać
    "Chciałbym zlecić przeprojektowanie dachu na wiązary z nakładkami ze sklejki" ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie wiem czy będzie lepsze ale zapewne tańsze. Chcę sprawdzić czy zbicie płytkami kolczastymi 6 kubików desek powinno kosztować 30tys złotych.
    Może i każdy konstruktor potrafi, ale nie każdy chce się podjąć coś takiego zrobić.
    Wiem że są ludzie którzy tak to realizują i chcę się dowiedzieć kto im to skonstruował.

    Chodzi mi żeby wszystkie połączenia wykonać sklejkami (ew. blachami) i gwoździami zamiast płytek kolczastych.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Można wprowadzić blachy wewnątrz konstrukcji węzłów lub zakryć płytki kolczaste sklejkami.

    Zapytaj tych ludzi którzy tak to realizują o to kto to im zaprojektował.

    Proste przeliczenie - 6 m3 połączonych desek kosztuje 30.000 zł może być błędne.

    Samemu chcesz łączyć te deski w dźwigary dachowe?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 01-08-2020 o 14:17
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Właśnie chcę się dowiedzieć, dlatego napisałem ten post. Nie bardzo rozumiem Twoje filozofie? Pytanie było konkretne!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Będzie tańsze, u siebie mam wiązary zbijane nakładki z desek. Pokaż dach.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    O właśnie ktoś to Ci projektował czy samemu zamieniłeś sposób łączenia?

    Planuję taki dach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	446740

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na czym Ty chcesz oszczędzać?! Jak tak zaczynasz to długo nie skończysz tego domu. Natomiast wracając do meritum będzie gorsze, będzie trwało dłużej i nie będzie tańsze. Nie będzie tańsze dlatego, że stosując nakładki nie wykonasz tego z desek. Musi być wykonane z kantówek czyli drewna tyle samo co w prefabrykowanym wiązarze. Do tego dojdzie koszt sklejki grubość to pewnie minimum 18 mm i gwoździ. Wbijałeś kiedyś gwoździe przez sklejkę? Tu powinny być zastosowane gwoździe podwójnie cięte czyli przechodzące przez dwie sklejki na wylot. Gwoździe muszą być wbite w dokładnie wyznaczone miejsca. Potrzebne będą szablony żeby nawiercić otwory w sklejkach. Otwory muszą być nieco mniejsze od średnicy gwoździ. Dla łatwiejszego wbijania gwoździe należy moczyć w oleju. Tak wykonywałem swoje wiązary bo wtedy o płytkach kolczastych nikt nie słyszał. Dobrze też jest przy montażu wprowadzić naprężenie wstępne w dolnym pasie aby pod obciążeniem nie wygiął się do dołu. Drugie rozwiązanie znacznie gorsze to zbijanie wiązarów z desek. Będzie tańsze bo nie ma tu żadnych nakładek. Natomiast będzie problem aby ktoś to policzył bo nie ma na to programów. Deski powinny być strugane. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Natomiast będzie problem aby ktoś to policzył bo nie ma na to programów.
    25 lat temu praktycznie nie było komputerów a budynki były stawiane i projektowane, w tym też wiązary.

    pawel_kow - sam to projektowałem.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    25 lat temu praktycznie nie było komputerów a budynki były stawiane i projektowane, w tym też wiązary.

    pawel_kow - sam to projektowałem.
    Szacunek i brawo !!

    Protestuję , w 1995 roku był np. taki program komputerowy

    ROBOT V6
    wersja 3.0 dla DOS
    PROGRAM ANALIZY I PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI INŻYNIERSKICH

    Jednocześnie potwierdzam - budynki duże i odpowiedzialne były też projektowane "na piechotę" czyli bez wspomagania komputerowego.
    Szczęśliwcy posiadali kalkulatory elektroniczne.
    Funkcjonował tez program kreślarski AutoCAD R12 i wcześniejsze wersje.

    Potwierdzam - bez problemu można policzyć na piechotę takie wiązary i połączenia.
    Siły można też wyznaczyć metodą wykreślną tylko już takich co to potrafią prawie już nie ma.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 03-08-2020 o 23:04 Powód: uzupełnienie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Amen.
    Reasumując zlecając wykonanie wiązara profesjonalnej firmie mamy drewno strugane, suszone i impregnowane, gwarantowane połączenia płytkami kolczastymi, powtarzalność wymiarową, projekt, transport na budowę i profesjonalny montaż, gwarancję i podatek VAT 8% na wszystko. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Poproś o wycenę Euro Wiązary koło Gdańska gilma.pl u mnie dla 170 m2 z poddaszem użytkowym wyszło 16000 zł brutto. Bez montażu i dostawy.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Autor wątku jest z Przemyśla a Ty mu proponujesz firmę z Gdańska? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Za bardzo się chyba to nakręciło! Nie chodzi czy chcę robić czy nie chcę rozważyć, zastanowić się itp.
    Robienie samemu wiązarów to nie tylko kwestie finansowe, a może nie mam odpowiedniego dojazdu żeby te wiązary dostarczyć?
    Życzysz mi rozsądnych wyborów - dziękuję, ale żeby mieć wybór trzeba mieć w czym wybierać, poznać różne opcje itd.
    A co do wycen to jak się mieszka w centrum Polski i ma się wkoło 15 firm które ze sobą konkurują to można kozaczyć i cwaniakować, a co innego jak się mieszka w rejonie gdzie w promieniu 100km jest tylko 1 firma.
    Pozdrawiam

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Posiadasz umiejętności aby samemu wykonać takie wiązary?
    Czy masz fachowców którzy takie wiązary wykonują a tylko potrzebujesz projektanta wiązarów?
    Dlaczego wymagasz nakładek ze sklejki?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Funkcjonował tez program kreślarski AutoCAD R12 i wcześniejsze wersje.
    To był ten 'niebieski' pasek z boku i on chyba tylko pod DOS-em chodził. Cos mi świta ze od 13 był win....

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Posiadasz umiejętności aby samemu wykonać takie wiązary?
    Czy masz fachowców którzy takie wiązary wykonują a tylko potrzebujesz projektanta wiązarów?
    Dlaczego wymagasz nakładek ze sklejki?
    Tak mam takich fachowców którzy są w stanie bez problemu takie wiązary wykonać. Mam też dostęp do drewna c24 w cenie około 1400zł/m3.
    Nie muszą to być nakładki ze sklejki mogą być z blachy perforowanej z desek itp. zależy mi tylko na tym żeby było można to zrobić w miarę prosto na placu budowy.
    Chodzi mi o znalezienie projektanta takich wiązarów coby się chciał pod tym podpisać.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Napisałem Ci dokładnie jak należy to wykonać. Projektant określi wielkość nakładek oraz ilość, długość i rozmieszczenie gwoździ. Kawałki desek absolutnie nie nadają się na nakładki. Sklejka jest najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony