dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Wiem rozumiem chcę się tylko dowiedzieć o namiar na kogoś takiego co mi to zaprojektuje.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Daj ogłoszenie na oLx albo zgłoś się do lokalnej izby inżynierów, Cutob czy NOT.
    Możesz tez zadzwonić do firm produkujących prefabrykowane dźwigaryi poprosić o namiar na projektanta.
    Może tutaj https://inter-lers.pl/konstrukcje-dachowe ?
    Jak wygląda ten dach?
    Zapłacisz za projekt np. 4.000 PLN netto + 23% VAT?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 06-08-2020 o 17:14
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    5000 zł za projekt w miarę prostego dachu?
    Nie szukam złodzieja tylko projektanta.
    Tyle na pewno nie dam. Ale np 1500 tak, co i tak uważam że to duża za dużo jak za coś takiego.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Chyba bujasz w obłokach. Płacisz za wiedzę i za odpowiedzialność. Z tego co do tej pory napisałeś widać, że chcesz zbudować dom za półdarmo. To się nie uda ale próbuj. Powodzenia.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    5000 zł za projekt w miarę prostego dachu?
    Nie szukam złodzieja tylko projektanta.
    Tyle na pewno nie dam. Ale np 1500 tak, co i tak uważam że to duża za dużo jak za coś takiego.
    No to szukaj dalej.
    Dużo oczekujesz a mało dajesz z siebie.
    PS Nie wiadomo jak wygląda twój dach - może jest prosty a może jest skomplikowany.
    Płacisz 1500 PLN , czyli 1.220 netto , minus podatek zostaje 1.000 PLN "zarobku".
    Może jak 1500 jest dużo za dużo to może 1000 zł jest dobrze? Wtedy zostanie 674 zł "na rękę".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie wiem po jaką cholerę się piszecie swoje teorie i zaśmiecacie temat? Nabijacie sobie posty?

    Pytanie było czy ktoś kogoś zna? A nie co się wam wydaje.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    Nie wiem po jaką cholerę się piszecie swoje teorie i zaśmiecacie temat? .
    Po pierwsze nie wiem po jaką cholerę komentujesz nasze wpisy?
    Po drugie Forum jest ogólnie dostępne i każdy może się na nim swobodnie wypowiadać.
    Po trzecie otrzymałeś za darmo kilka dobrych rad, za które nawet nie miałeś odwagi podziękować.
    Po czwarte nie ma żadnego obowiązku aby z tych rad korzystać.
    Po piąte to nie jest Twój prywatny wątek (takie są w dziale "Ogłoszenia drobne") i inni czytelnicy Forum mogą z tych wpisów korzystać..
    I to by było na tyle.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Rady w stylu że koszt takiego projektu to 5000zł ?
    Że bujam w obłokach? (btw mam już jednego konstruktora który chce za coś takiego 1500 netto) - więc raczej Ty bujasz w obłokach.
    Że chcę zbudować dom pół darmo??
    Że mam kupić prefabrykowane wiązary, "bo tak"!
    Sory ale nie jestem jakimś pierwszym lepszym frajerem który ot tak zgadza się na każdą cenę "bo tak".

    Chcę tylko informację od ludzi co robili wiązary metodami innymi niż płytki kolczaste - kto im to przeliczał zmienił w projekcie itp.
    Kiedyś jak już będę miał wszystko to umieszczę tutaj porównanie kosztów i zobaczymy jak wyglądają "dobre rady".



    .

  9. #29

    Domyślnie

    Odezwij sie do firmy rokstal w sprawie projektu. A co do cen za projekty itd to wlasnie koledzy troche bujaja w oblokach wlasnie. 4 tys za projekt prostego 2 spadowego dachu?konstruktor z doswiadczeniem robi pewnie taki projekt w jedno popoludnie. Nie przesadzajcie ze kazdy dach jest projektowany indywidualnie i od podstaw za kazdym razem zmudnie przeliczany. Poza tym wiekszosc roboty robi program . Zreszta w dziale samorobow kolega Accell przedstawil proces projektowania i budowy wiazara od podstaw razem z wyliczeniem kosztu 1 wiazara . Wiazary zrobi kazdy rozgarniety ciesla.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Sorry, nie wiedziałem, że to jest projekt prostego dwuspadowego wiązara dachowego.
    W jedno popołudnie doświadczony projektant ogarnie temat, czy w max. 6 godzin.
    Większość roboty robi program i nie jest żmudnie przeliczany.
    Też masz rację.
    Na końcu dwa razy ENTER i projekt gotowy.
    1.500 zł / 6 h = 250,00 netto - to jest godziwy zarobek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    Jestes projektantem dlatego rozumiem ze bedziesz bronil swego jednak ok jakichs 2 lat na rynku domkow jednorodzinnych niekturym sie w d... poprzewracalo. Chore jest tez to ze wiekszosc technologi przywleczonych z zachodu gdzie sa sposobem na tansze budowanie w polsce zostaje wykorzystane przez ''biznesmenow'' do zbijsnia kokosow. Tak jest z plytami fu z domami prefabrykowanymi i tak sie stanie z wiazarami na plytki kolczaste. Uwazam ze ceny za niektore produkty i uslugi sa nieadekwatnie wysokie w stosunku do tego co otrzymujemy.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Projektantom domków się w głowie poprzewracało?
    O ile pamiętam to projekty domków prawie nigdy nie było dobrze płatne.

    Projektanci to nie biznesmeni i nie deweloperzy., nie zbijają kokosów.

    Może wykonawcom (tzw. budowlańcom) domków się poprzewracało w głowie?
    Albo instalatorom, cieślom, płytkarzom?

    A może lekarzom, aptekarzom, prawnikom, informatykom, taksówkarzom... ?
    Wszystkim się poprzewracało tylko nie nam (nie piszę o sobie tylko o tych co narzekają na usługi innych).
    Piszę o tych co się na tych innych usługach niby znają i wiedzą że ci inny dają złodziejskie ceny.

    PS Podaj informację jaka wg Ciebie była by normalna cena projektu domku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Też mam na ten temat swoje zdanie i zgadzam się z Dulin7. Gotowe projekty (typówki do adaptacji) za 2000-2500 to według Ciebie cena ok?? Serio?
    Projekt stodoły (też typówki) np 1700zł ?????
    Mój dziadek kiedyś pięknego dnia wyszedł z domu i postanowił zbudować stodołę. Kupił szlakę cement zrobił pustaki. Później zazbroił strop kilkoma dwuteownikami przerwy wypełnił cegłami i zalał to ręcznie wymieszanym betonem. Dach również zrobił na oko. Stodoła ma ze 40 lat i dalej stoi. Ja dużo bardziej wykształcony od dziadka, z dostępem do super materiałów budowlanych, do literatury, filmów itp żeby zbudować taką samą stodołę muszę wyłożyć na projekt 1700zł + zrobić adaptację, zatrudnić kierownika.
    A jest to tylko tak dlatego że lobby sobie takie coś wywalczyło.


    Projekt domu 35mkw - koszt 200-400zł
    Projekt domu 36mkw - koszt 1500-2500zł

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    No fakt. Ciężkie jest życie przez lobby projektantów.
    Zawsze możesz samemu zaprojektować, wybudować i zostać KB.

    PS Dom 35m kw. to nie jest dom.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    Planuję taki dach

    Załącznik 446740
    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    5000 zł za projekt w miarę prostego dachu?
    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    4 tys za projekt prostego 2 spadowego dachu?konstruktor z doswiadczeniem robi pewnie taki projekt w jedno popoludnie.
    To nie jest prosty dwuspadowy dach, to wyjątkowo upierdliwa konstrukcja do wykonanie projektu dźwigarów. Nie pisze tu o obliczeniu podstawowego dźwigara a o rozrysowanej całości. Masz kogoś za 1500 niech działa.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Projektantom domków się w głowie poprzewracało?
    O ile pamiętam to projekty domków prawie nigdy nie było dobrze płatne.

    Projektanci to nie biznesmeni i nie deweloperzy., nie zbijają kokosów.

    Może wykonawcom (tzw. budowlańcom) domków się poprzewracało w głowie?
    Albo instalatorom, cieślom, płytkarzom?

    A może lekarzom, aptekarzom, prawnikom, informatykom, taksówkarzom... ?
    Wszystkim się poprzewracało tylko nie nam (nie piszę o sobie tylko o tych co narzekają na usługi innych).
    Piszę o tych co się na tych innych usługach niby znają i wiedzą że ci inny dają złodziejskie ceny.

    PS Podaj informację jaka wg Ciebie była by normalna cena projektu domku.
    Nie mieszaj w temat policjantow lekarzy itd bo to inna sprawa. Tak zaraz napiszesz ze studia ze programy ze odpowiedzialnosc itd.
    O budowlancach cieslach i plytkarzach to mi nie wspominaj bo oni to juz sami nie wiedza ile maja brac zeby nie byc frajerem i nie wziac za malo. Wala ceny z kosmosu marudza a ze to metrow malo itd. Oczywiscie trzeba uczciwie powiedziec ze nie wszyscy tacy sa moze akurat Jajmar i d7d nalezycie do tej grupy uczciwych i solidnych projektantow ktorzy przykladaja sie do roboty. Ja jednak widzialem i projekty gotowe i indywidualne gdzie ewidentnie jest kopiuj wklej zmiana danych inwestora i wymiarow budynkow. Niestety wiekszosc tak robi bo w Polsce trzeba zarobic ale sie nie narobic Ja za projekt indywidualny domku parterowego 78mkw ze stropem drewnianym i wiezba tradycyjna zaplacilem 3750zl wg Ciebie duzo malo? Ja uwazam ze duzo jak za taki domek w stosunku do tego co otrzymalem.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Nie wiem co otrzymałeś za 3.750 zł (brutto lub "do ręki") ale jest to niska kwota.
    Nie wiem czy to jest tylko architektura + konstrukcja + opisy branżowe.
    Otrzymałeś tzw projekt budowlany czy tzw. budowlano-wykonawczy?
    Otrzymałeś rzut więźby dachu i przekroje, zestawienie drewna, stali zbrojeniowej?
    Możliwe, że poziom tej dokumentacji jest adekwatny do zapłaconej kwoty - czyli niski.

    Niestety jest w Polsce nadprodukcja projektantów ( i innych z tzw. wyższym wykształceniem też) co powoduje nadpodaż projektantów gotowych szybko, tanie ale niestety nie dobrze swojej pracy.
    A Inwestorzy kierują się głównie ceną. Wybierają tańszego lub najtańszego.
    Później można, także na FM, czytać wiele wpisów na temat co i jak zrobić poprawnie.
    3.750 zł / 78m2 = 48 zł/m2.
    Płytkarz "bierze" więcej ale to jest płytkarz i jego praca jest cenna (jest cenna bo efekty widać).
    Ale praca projektanta nie jest cenna bo tworzy tylko zbędne papiery aby uzyskać PnB.
    Sam pisałeś, że projektanci stworzyli lobby.

    PS Jeżeli twój projekt jest powieleniem innego projektu to może jest to dobra cena dla projektanta.
    To był prawdziwie indywidualny projekt czy jednak kopia z tzw. gotowców?
    Ile miałeś spotkań z projektantem?
    Jedno czy kilka - kilkanaście?

    Generalnie nie da się stworzyć projektu na pierwszym i jedynym spotkaniu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ludzie jest wolny rynek! Przestańcie wypisywać jakieś dyrdymały o wysokich cenach. Każdy ma prawo wyceniać swoją pracę czy usługę tak jak uważa za stosowne i każdy ma prawo szukać tańszego wykonawcy czy tańszych rozwiązań. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Oczywiscie trzeba uczciwie powiedziec ze nie wszyscy tacy sa moze akurat Jajmar i d7d nalezycie do tej grupy uczciwych i solidnych projektantow ktorzy przykladaja sie do roboty.
    Nie wiem jak inni ja wiem ze tego dachu nie da się skopiować. To trzeba od nowa rysować. Aby zrobić ten projekt trzeba poza programem do wymiarowania i statyki mieć cos do rysowania. Aby to narysować potrzeba kilkadziesiąt lub kilkaset r-g. Albo opcja druga programu do płytek kolczastych których też za darmo nie jest. Kiedyś interesowałem się dokładnie tematem koszty roczne były ogromne, nie bylem w stanie odrobić opłat.

    Śmiem twierdzić że nie da się na legalnym oprogramowaniu zaprojektować i narysować tego dachu za 1500 zł, tak aby za godzinę pracy zostało minimum krajowe.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ludzie jest wolny rynek! .
    Gówno jest a nie wolny rynek. Jeżeli ja coś muszę to nie jest wolny rynek. Wolny rynek jest w budynkach do 35mkw i tu projekt można kupić za 100zł i za 5000zł - co kto lubi.
    Przykład:
    Znajomy za montaż klimatyzacji brał od 300zł w górę, kiedy wprowadzili że zakup i montaż może zrobić tylko ktoś kto ma uprawnienia robi to od 700zł w górę.



    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie wiem jak inni ja wiem ze tego dachu nie da się skopiować. To trzeba od nowa rysować. Aby zrobić ten projekt trzeba poza programem do wymiarowania i statyki mieć cos do rysowania. Aby to narysować potrzeba kilkadziesiąt lub kilkaset r-g. Albo opcja druga programu do płytek kolczastych których też za darmo nie jest. Kiedyś interesowałem się dokładnie tematem koszty roczne były ogromne, nie bylem w stanie odrobić opłat.

    Śmiem twierdzić że nie da się na legalnym oprogramowaniu zaprojektować i narysować tego dachu za 1500 zł, tak aby za godzinę pracy zostało minimum krajowe.
    Nie da się skopiować? Właśnie dach na wiązarach jest idealny żeby kopiować!

    Potrzeba kilkaset r-g?? - Bzdura roku !

    Żeby przejechać 200km też trzeba z 30 godzin jak się jedzie furmanką, a np samochodem można to w godzinę przejechać.


    Ludzie projekt (oczywiście kompletny projekt zamienny dopiero po wpłaceniu zaliczki) i wycenę takiego dachu od firmy która robi na płytkach kolczastych dostałem z dnia na dzień za darmo, bez zobowiązania zakupu dachu.

    Jest 21 wiek np program pierwszy lepszy

    VisKon 3D-CAD/CAM V8.xSektor A)
    Dach
    Wiązary/ konstrukcje
    drewniane CAD
    Do projektowania i przygotowywania produkcji skomplikowanych konstrukcji wiązarów dachowych, indywidualnych konstrukcji, prac renowacyjnych, wiat garażowych, hal, dowolnch konstrukcji drewnianych.

    Wynajem wraz z opieką serwisową
    i konserwacją oprogramowania:
    Pierwsza licencja: 600,00 € rocznie
    Kolejne licencje: 360,00 € rocznie

    Więc po 2 dachach masz masz program na rok!

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony