dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Stary dom, wymiana nadproży

    Witajcie,

    Potrzebuje pomocy w naprawie/ wymianie nadproża. ( wymiana okien )

    A wiec do rzeczy, nadproża w naszym domku z lat ok 80/90 ciężko dokładnie określić były wykonywane w taki sposób ze tworzono korytko do zalania z dwóch połówkowych pustaków i zalewano. Niestety nie włożyli tam żadnego zbrojenia i dodatkowo napakowali gruzu. Teraz po zdjęciu pustaków widać w nadprożu pustki.

    I teraz pytanie jak to poprawić lub naprawić ?

    W nadprożu obok zrobiłem to tak ze wyjąłem pustaki wsadziłem z jednej strony gotowe nadproze. Poczekałem aż zwiąże i wykułem nadproze betonowe. I znowu gotowiec. Wszystko wyszło ładnie. Natomiast roboty było od cholery.

    Najważniejsze pytanie czy jeżeli wrzuciłbym gotowe nadproze w miejsce pustkow i zostawił to nadproze jednocześnie uzupełniając ubytki betonem miało by to sens ?

    Dodam ze dom nie posiada wieńca betonowego lanego. Nad nadprożami i dookoła domu jest gzyms/wieniec z białej cegły na tym murłata( dach ).
    Niema również poddasza czy strychu. Wiec nadproża nie przenoszą dużych obciążeń.
    Ostatnio edytowane przez Maratoro ; 04-08-2020 o 07:28

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Nie ma chyba bardziej racjonalnego rozwiązania, niż to które zrobiłeś. Dużo pracy to kosztuje, ale jest to poprawne działanie. Możesz pozostawić to nadproże betonowe, a usunąć same pustaki, bo nowe nadproże znajdzie się pod tym co pozostawiasz i wszystko się oprze na nowym. Należy jednak pamiętać o szczelnym wypełnieniu szczelin.

    Pozdrawiam,
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony