dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Ocieplenie "przedsionka" przed biurem. Pełne deskowanie - brak wentylacji.

    Cześć,
    Przed biurem mamy 6m2 "przedsionka" który nie spełnia teraz żadnej konkretnej roli. Jako, że potencjalnie wielkościowo idealnie nadałby się na miejsce na kurtki/buty - chciałbym go ocieplić, tak żebym potencjalnie mógł lekko dogrzewając pomieszczenie mieć je użyteczne.
    Ogarnąłem już sobie temat frontu/boków - tutaj żeby nie było problemów z ciągiem komunikacyjnym i otwieraniem drzwi mogę dać na ściany 5cm płyty PIR (od zewnątrz jest jakieś symboliczne 3cm styropianu, ale od zewnątrz nie mogę niczego ruszyć, ponieważ jest to blok.

    Największym problemem jest dla mnie teraz temat ocieplenia sufitu. Na dachu jest papa, pod tym pełne deskowanie, ale ze względu na budowę tego 30 letniego tworu, nie ma na ten moment możliwości wentylowania tego deskowania jeżeli wykonam ocieplenie.
    Wygląda to tak, z zewnątrz i od wewnątrz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	104095667_10213940319141095_5877884761543789343_o.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	446748
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	103736780_10213940319181096_5165119866686521075_o.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	446747

    Potencjalnie, mogę dokonać jakichś małych nawiertów po bokach ścianek zewnętrznych pod samym deskowaniem, tak samo przewiercić te podtrzymujące belki - czy jest to jakieś rozwiązanie? Jeżeli tak, to jakiego materiału potencjalnie najlepiej użyć potem do ocieplenia, jak ogarnąć temat przegrody? Mam tutaj 15cm na ocieplenie + kilka cm żeby wykończyć to GK.

    Lub czy jest jakieś potencjalne rozwiązanie pozwalające na nie przejmowanie się tematem.

    Na pewno jeżeli zaczniemy tam składować buty na zimę, to będzie tam sporo wilgoci.

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podbić temat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony