dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Działka 400 m a pozwolenie na budowę

    Witam , zamierzamy zakupić działkę 410 m , która jest w trakcie podziału , sprzedający dzieli jedna duża działkę na kilkanaście innych plus wydzielił drogę ( zakup dopiero po podziale , podział niby już zatwierdzony przez ale zakup i tak najwcześniej za miesiąc , jeszcze tam formalności trwają ) , pod budowę domu , działka jakieś 18 m szerokości , równa czysta , prąd ,woda ,gaz wzdłuż drogi , która graniczy z działka . Na przeciwko szeregowki , malutka wieś 6 km od miasta . Wiem ze metraż mały ale interesuje nas malutki domek 40 metrów dół 40 metrów góra , to ma być dla dwóch osób ja i parter no i nasz piesek . Dla nas i tak lepiej niż w kawalerce w bloku .Jest szansa ,ze uda nam się wybudować z małym kredytem ponieważ mamy troche oszczędności .

    Teren jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.
    Możliwy typ zabudowy: teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem zabudowy usługowej.
    powierzchnia zabudowy: maksymalnie 30% powierzchni działki;
    wysokość zabudowy: do 2 kondygnacji.

    Przejrzałam plany przestrzenne gminy i nigdzie nie widzę wzmianki o minimalnej działce pod zabudowę, jednak na forum znalazłam wpisy ,ze cześć gmin poczyniła takie zapisy .
    Pytanie czy jest szansa ze w trakcie załatwiania przyłączy i innych formalności gmina zmieni plan na taki , ze możemy nie moc się wybudować na tak małej działce ?

    Czy gmina zgodziłaby się na podział działek na takie małe , na obszarze takiego planu przestrzennego gdyby wiedziała ze nie można się tam wybudować ?

    Wszystkie działki są w granicach 400-500 metrów , dwie są większe ale tam biegną linie wysokiego napięcia wiec pewnie dlatego .

    Myślałam o zakupie dwóch działek ale w sumie każdy grosz się dla nas w tym momencie liczy a perspektywa małego ogródka mnie nie przeraża .

    Pozdrawiam Serdecznie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Obowiązuje jakiś plan czyli zapisy w MPZP. Na tej podstawie ubiegasz się o PnB, otrzymujesz z datą AA.BB.2020 i nie obchodzi cię co będzie w nowym/póżniejszym/zmienionym MPZP. Pacta sum servanta. Zmiany będą interesowały tylko późniejszych chętnych na budowę, na nowych PnB. Nowy plan będzie miał jakieś vacatio legis , trzy lub sześć miesięcy. Przynajmniej takie obyczaje były dotychczas.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Obowiązuje jakiś plan czyli zapisy w MPZP. Na tej podstawie ubiegasz się o PnB, otrzymujesz z datą AA.BB.2020 i nie obchodzi cię co będzie w nowym/póżniejszym/zmienionym MPZP. Pacta sum servanta. Zmiany będą interesowały tylko późniejszych chętnych na budowę, na nowych PnB. Nowy plan będzie miał jakieś vacatio legis , trzy lub sześć miesięcy. Przynajmniej takie obyczaje były dotychczas.
    Dziękuje za odpowiedz
    Czy możemy wystąpić o pozwolenie na budowę jeszcze przed przyłączeniem się ? Nie wiem ile trwają przyłącza jak już wystąpimy o wszystkie , biegną w drodze gminnej wzdłuż działki . Póki działka nie jest nasza ciężko mi coś ustalić . Najbardziej obawiam się zakupu działki , wydania pieniędzy na przyłącza po czym okaże się ze coś przeoczyłam i nie pozwolą się nam wybudować . Zawsze staram się zaplanować takie najczarniejsze scenariusze

  4. #4

    Domyślnie

    Zadzwoniłam jeszcze do gminy , pani mnie uspokoiła , nie ma zapisów co do minimalnej wielkości działki a jakby cokolwiek chcieli zmieniać w miejscowym planie to z dwa lata by trwało, wiec jeśli uda się ja kupić to spokojnie zdążymy .
    Teraz jeszcze pytanie może ktoś się orientuje ile się czeka na przyłącza jeśli biegną w drodze wzdłuż granicy działki ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Rozmawiaj z operatorem sieci plus wywiad u wykonawcy prac = najczęściej podwykonawca który wygrał przetarg na wykonywanie przyłączy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony