dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Tabletki do basenu

    Witam!

    Mam niewielki basen ogrodowy (ok. 1 m3 pojemności) z podłączonym filtrem przepływowym. Dostałem od znajomego tabletki multifunkcyjne 200 gramowe, przeznaczone do basenów o pojemności 20 m3, przynajmniej tak wynika z etykiety. Te tabletki nazywają się Summer Fun, a podmiotem odpowiedzialnym jest firma Chemoform. Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć, czy tej wielkości tabletki można bezpiecznie stosować w małym basenie?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbyMa Zobacz post
    Witam!

    Mam niewielki basen ogrodowy (ok. 1 m3 pojemności) z podłączonym filtrem przepływowym. Dostałem od znajomego tabletki multifunkcyjne 200 gramowe, przeznaczone do basenów o pojemności 20 m3, przynajmniej tak wynika z etykiety. Te tabletki nazywają się Summer Fun, a podmiotem odpowiedzialnym jest firma Chemoform. Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć, czy tej wielkości tabletki można bezpiecznie stosować w małym basenie?

    Pozdrawiam
    ?? Wydaje mi się że nie chloru w basenie będze za dużo . Trzeba będzie podzielić tabletka.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko, że na opakowaniu tabletek jest napisane, iż nie należy ich dzielić, bo wtedy zbyt szybko się rozpuszczają.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    A masz do niej dozownik ?
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    przy takiej ilosci wody 1m3 to nie bawiłbym sie w chemie tylko poprostu nalał swieżej wody a stara wylał.Ja tak robiłem przy 2.5m3 ze co 3-4 dni podlewalem nia kwiatki
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro masz basen o pojemności 1m3, a tabletki są na 20m3, to chloru będziesz miał 20 razy za dużo.
    Do tak małych basenów stosuje się tabletki 20g.
    np. Triplex PRO mini - godne polecenia tabletki multi funkcyjne https://youtu.be/75x5V_P5sjs
    W powyższym filmie były stosowane w jacuzzi, ale do Twojego basenu będą idealne
    PORADNIK BASENOWY - piękna, czysta, krystaliczna woda przez cały sezon
    https://www.youtube.com/playlist?lis...Pkf6ZLkKLr-NL2

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc. Miałem tylko nadzieję, że mogę jakoś wykorzystać te tabletki i np. wkładać je do basenu na jakiś krótszy czas, ale może faktycznie nie ma co robić głupich oszczędności... A co do dozownika, to jeszcze nie mam, bo nie wiedziałem pod jaką wielkość tabletek gu kupić - teraz już wiem

  8. #8

    Domyślnie

    I to sie chwali, że zwyciężył rozsądek
    Dozownik konieczny, bo inaczej basen się odbarwi w miejscu styczności folii z tabletką chlorową
    PORADNIK BASENOWY - piękna, czysta, krystaliczna woda przez cały sezon
    https://www.youtube.com/playlist?lis...Pkf6ZLkKLr-NL2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony