dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Budynek gospodarczy do 35m2 (bez zezwolenia) i odstęp od linii lasu

    Chciałbym wybudować domek narzędziowy o wymiarach ok. 3,5m x 2,5m x 2,30m wysokości. Lekka konstrukcja bez okien, dach jednospadowy, ściany z desek, osadzona na bloczkach typu M. Chciałbym odejść z budynkiem od granicy sąsiada ok 3m, od linii lasu ok 4m. Niestety nie mam pewności czy aby taka "szopka" łapie się w przepisy o budowie na zgłoszenie bez konieczności wydania pozwolenia na budowę? Głównie mam tu wątpliwość jeśli chodzi o odstęp budynku od linii lasu. Przeczytałem już wiele artykułów ale im więcej szukam tym jestem "głupszy". Czy ktoś z Was mi podpowie jak to rzeczywiście jest z przepisami w takim przypadku?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    O ile wydawało mi się, że zgłoszenie jest potrzebne dla świętego spokoju to po przeczytaniu linku który przedłożyłeś mam już wrażenie, że nic nie muszę zgłaszać...? W zasadzie dzisiaj projektant również podpowiedział mi aby nie gmatwać sprawy i dać sobie spokój ze zgłoszeniem. Tak czy inaczej chcę być poprawny politycznie i wolałbym wybudować coś zgodnego z prawem. Największą zagwozdką dla mnie jest ten odstęp od lasu. Ale tutaj ile wypowiedzi w internecie tyle interpretacji... Jedni piszą o odstępie od granicy 4m, drudzy 12m, trzeci z kolei że budynek tego typu nie wymaga żadnych ograniczeń. Czy w Polsce tak musi być że prawo interpretuje się jak kto woli? Podpowiedzcie proszę bo to nieco irytujące że tak prosta kwestia jest jednak bardzo zagmatwana.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d24 Zobacz post
    Jedni piszą o odstępie od granicy 4m, drudzy 12m, trzeci z kolei że budynek tego typu nie wymaga żadnych ograniczeń.
    Właśnie o tym głównie masz dyskusję w linku - kiedy obiekt jest budynkiem, i wymaga spełnienia wymogów co do odległości (ale nie tylko) dla budynków, a kiedy budynkiem nie jest i te wymogi go nie dotyczą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony