dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty od wewnątrz, podkop

    Cześć

    Jestem obecnie na etapie generalnego remontu domu, wymiana ogrzewania itp. i na parterze muszę powiększyć pomieszczenia bo są niskie, stąd pomysł by skuć posadzkę itd. i wkopać się w ziemię o te 40,50 cm.

    1. Czy robić to etapami skuwanie posadzki w różnych pokojach, bo obawiam się tego że jak skuję posadzkę w 3 pomieszczeniach która są obok siebie i wkopię się z 40 cm w ziemię, to mogę naruszyć konstrukcję domu, wolałbym to zrobić jednocześnie i by tak postało chwilę.

    2. Jak zabezpieczyć fundamenty od środka, bo wkopując się w ziemię te 30,40 cm odsłonie fundamenty w pomieszczeniach, myślałem może o samym dysperbit ?

    Dodam że jest to dom z 1970r. i parter jest w obecnej chwili z pół metra w ziemi .

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Speed024 Zobacz post
    Cześć

    Jestem obecnie na etapie generalnego remontu domu, wymiana ogrzewania itp. i na parterze muszę powiększyć pomieszczenia bo są niskie, stąd pomysł by skuć posadzkę itd. i wkopać się w ziemię o te 40,50 cm.

    1. Czy robić to etapami skuwanie posadzki w różnych pokojach, bo obawiam się tego że jak skuję posadzkę w 3 pomieszczeniach która są obok siebie i wkopię się z 40 cm w ziemię, to mogę naruszyć konstrukcję domu, wolałbym to zrobić jednocześnie i by tak postało chwilę.

    2. Jak zabezpieczyć fundamenty od środka, bo wkopując się w ziemię te 30,40 cm odsłonie fundamenty w pomieszczeniach, myślałem może o samym dysperbit ?

    Dodam że jest to dom z 1970r. i parter jest w obecnej chwili z pół metra w ziemi .

    Z góry dzięki za pomoc
    Odpowiadam Ci na kolejny post, jak widzę od piwnicy, aż po dach.
    Nie wiem czy odkopałeś gdzieś dom z zewnątrz?Aby przynajmniej zobaczyć jak budowany jest fundament i co to tak właściwie jest?Masz może jakieś plany tego domu?
    Dysperbit, jako izolacja p.wilgoci się do tego nie nadaje, bo najprawdopodobniej zagłębisz się poniżej izolacji poziomej.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki jeszcze raz za odzew i pomoc, tak jak widać robię kapitalny remont domu i to wiążę się z pewną ilością pytań.

    Dom miał robioną instalację odwadniająca z 2 stron (nie przeze mnie) i z tego co pamiętam głębokość była na dobre 1,30m w dół.
    Na tym zdjęciu widać skutą kuchnię, i tam na wysokości rury na dole jest łączenie fundamentu z murem bo jest papa ?
    Także cały fundament jest mokry i miękki tak mi się wydaje, a główna ściana która jest oddzielona papą jest sucha i twarda.



    Planów domu nie mam, poza planem instalacji gazowej na której widać rozkład pomieszczeń itd.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	117188358_316939276173685_2606173093457659037_n.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	446825

  4. #4

    Domyślnie

    Ktoś ma jakiś pomysł ? Bo zauważyłem że w miejscu łączenia fundamentów z ścianą jest dana papa, więc izolacja jest na tych ścianach zewnętrznych, ale ten fragment fundamentu który jest widoczny w pomieszczeniu jest głównie problemem, no i też ściany ,,działowo-nośne,, które nie mają żadnej izolacji .

  5. #5

    Domyślnie

    Aktualizacja :

    Tak to obecnie wygląda :
    1. Fundament betonowy
    2. PAPA
    3. Podmurówka
    4. PAPA [ Do tego poziomu jest w ziemi ]
    5. Ściana właściwa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	447003

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	447002

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony