dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pixel70

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-147
    Posty
    1

    Domyślnie Naprawa wgniecionej bramy garażowej

    Dobry wieczór,

    Żona jakiś czas temu wjechała w bramę garażową (Hormann). Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200803_160312.jpg
Wyświetleń:	836
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	446826

    Nie wygląda to najgorzej ale warto by wyprostować.
    Ma ktoś pomysł jak to zrobić?

    Sąsiad ze dwa lata temu też wjechał sobie, tyle że nieco wyżej i blacha bramy odeszła od konstrukcji wewnętrznej. Po nawierceniu w niej otworów i ściągnięciu śrubami blacha się wyprostowała i wygląda niczego sobie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200803_160319.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	446827

    Ma ktoś pomysł jak to u mnie wyprostować? Idąc w ślady sąsiada kupić kątownik i podłożyć go z tyłu i ściągnąć śrubami? Wyprostuje się? A może jakiś inny sposób?

    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Twój problem to raczej nadaje się na forum dla blacharzy samochodowych i wcale nie dlatego że powstał od auta

    W branży wg producentów takie rzeczy się wymienia. Same poszycie bramy kosztuje więcej niż cała nowa brama.. a monterzy okien nie zajmują się "klepaniem". I nie traktuj tego jako arogancka odpowiedź, a realną...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zdemontować i dać do blacharza?
    Może kupić nową blachę (niekoniecznie od Hormanna) i zamontować na tą obecną?

    Ile kosztuje nowa blacha od Hormanna?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    Ile kosztuje nowa blacha od Hormanna?
    Nie mam pojęcia, ale firmy bramiarskie za nowe poszycie (panele) życzą sobie więcej niż za całe bramy (tu obowiązują tzw. ceny serwisowe )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie mam pojęcia, ale firmy bramiarskie za nowe poszycie (panele) życzą sobie więcej niż za całe bramy (tu obowiązują tzw. ceny serwisowe )
    zgadzam się, swego czasu w mojej byłej branży dokładnie ten sam element jako cześć serwisowa kosztowała ponad 7tys zł a jako materiał eksploatacyjny 1500zł. i tak było ze wszystkim, choc czasami zdarzało sie odwrotnie, ale to baaaardzo sporadycznie.


  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Taka brama jest warta 700-800zł. Wymiana poszycia nie ma żadnego sensu. Naprawa blacharska (jak samochodu) + lakierowanie także nie.
    Uszkodzenie jest na tyle poważne, że nie da się tego wyprostować bezinwazyjnie.
    Pozostaje się z tym pogodzić albo wymienić bramę.

  7. #7

    Domyślnie

    A co w przypadku wgniecenia bramy segmentowej? Jeden z paneli uległ delikatnemu wgnieceniu, jednakże nie mogę teraz otwierać bramy bo jednak te 2 cm przeszkadza. Jak to wyprostować? Na internecie nie znalazłam do kupienia jednego panelu, żeby wymienić, a całej bramy narazie nie jestem w stanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Duza szansa jest na to, że taka brame trzeba "przeregulowac" żeby mogła dalej działać prawidłowo. Proponuję wezwać monterów i niech się przyglądną tematowi.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia2132 Zobacz post
    A co w przypadku wgniecenia bramy segmentowej? Jeden z paneli uległ delikatnemu wgnieceniu, jednakże nie mogę teraz otwierać bramy bo jednak te 2 cm przeszkadza. Jak to wyprostować? Na internecie nie znalazłam do kupienia jednego panelu, żeby wymienić, a całej bramy narazie nie jestem w stanie.
    Wgniecenie uniemożliwiające otwieranie nie jest delikatne. Wyprostować zostaje "na kolanie", Oczywiście jest duża szansa że przy okazji uda się uszkodzić panel jeszcze bardziej. Największe firmy produkujące bramy sprzedaż paneli prowadzą jako usługę tzw serwisową (czytaj zdzierczą) i za same panele życzą sobie więcej niż za całą bramę. Koszt jednego, nawet do niedużej bramy może przekroczyć tysiąc złotych.
    Pozostaje szukać w specjalistycznych firmach bramiarskich lub sprzedających płyty warstwowe z demontażu. Może ktoś ma taki właśnie panel "drugiego gatunku"...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony