dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Fuga poniemiecka/wypukłą między kamieniami

    Witam.Sama uzupełniam brakujące kamienie i fuguję przedwojenna, poniemiecką stodołę.W internecie znalazłam,że fuga taka powinna być w stosunku 1 kg piasku,0,1 litra plastyfikatora do betonu,0,7 kg cementu budowlanego (choć wydaje mi się,że powinno być 0,01 l) szarego o klasie CEM I i
    0,4 litra czystej wody. I jakoś idzie.Mam jednak duży problem z uzyskaniem tej ozdobnej-wypuklej fugi.Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak ją poprawnie wykonać? Z góry dziękuję. Że

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Witam...
    zaglądnąłem z ciekawości. To nie jest fuga, ale przepis na katastrofę. Popęka i tyle z niej, mało tego rozwali starą zaprawę. Fuga musi być dostosowana do tej zaprawy na jakiej wybudowana jest stodoła. Mogła być wapienna (także na bazie wapno hydrauliczne), przedłużana i wap - cementowa. Np. dla tzw. zaprawy przedłużanej, dla cementu klasy obecnej ok 20 MPa to mniej więcej 1 cz cementu 4 części wapna i traktując to wcześniejsze jako 1 , 4 części piasku. Przy czym dla materiałów wiążących są to górne strefy przyzwotości. Może być np. mniej cementu, więcej wapna. Ale to zależy od tego jaka zaprawa była użyta do budowy stodoły

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony