dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie Rekuperacja, a zatłuszczenie kanału w kuchni

    Drodzy,

    Mam pewien problem i nie wiem czy to jest normalne.
    Mam nowowybudowany dom do którego wprowadziłem się 2 lata temu. Kilka dni temu zauważyłem, że kanał wywiewny reku w kuchni jest zatłuszczony i przyczepia się do niego kurz. Kanały nawiewne w pozostałej części domu są czyściutkie.

    Problem mogłem spowodować sam, ponieważ do dnia dzisiejszego nie zamontowałem pochłaniacza wilgoci w kuchni, który planowałem zakupić chwile po zakończeniu budowy, ale jak to po budowie rówżnych wydatków było w brud i do teraz plan się nie ziścił. Z drugiej strony jestem pewien, że sam pochłaniacz nie poradził by sobie z tłuszczem z gotowania i w jakimś stopniu kanały byłyby byćmoże mniej zatłuszczone. Każdy wie jak wyglądają ściany, sufit i sprzęt wokół kuchenki po kilku latach gotowania pomimo tego, że posiada się okap.

    Czy zaobserwowaliście u siebie podobne zjawisko?

    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 04-08-2020 o 15:46

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Filtry stożkowe w anemostatach masz zamontowane? Ja jeszcze nie mieszkam, ale moi sąsiedzi ponad 3 lata mieszkają i tylko te filtry wymieniali. Obydwa domy mają też płyty elektryczne a nie gaz, co też może robić różnicę.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 04-08-2020 o 17:08

  3. #3

    Domyślnie

    we wszystkich kanałach wywiewnych mam filtry stożkowe(samoróba), wymieniam co 1-2 m-ce. kanały czyściutkie


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    No, można filtry powstawiać, ale to babaranina na okrągło.
    Filtr PRZED wentylatorem wywiewnym WSKAZANY, aby wentylatora nie zapaprać. bo trudno się go czyści.
    To kanały WYWIEWNE!
    Powietrze płynie nimi z domu na zewnątrz.

    Puszczamy co jakiś czas wentylację na MAX i to, co się osadziło przy wydajności NORMALNEJ poleci w dal (na filtr przed wentylatorem).

    Okap Z KUCHNI DO KUCHNI !!!
    Koniecznie z GĘSTĄ SIATECZKĄ METALOWĄ - bo to ONA stanowi filtr przeciwtłuszczowy.
    Tłuszcze, szczególnie te kuchenne - latające, nie mają ciepła własciwego.
    O co by się nie otarły - zestalają się.
    A tę siatkę się myje co jakiś czas.
    Z parą wodną w kuchni wentylacja daje sobie radę.

    A że ten kanał mało piękny - to nie przeszkadza.
    Nie zaglądać... To WYWIEW jest!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 04-08-2020 o 20:30
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Wielkie dzięki. Czyli nie wygląda to tak źle W każdym bądź razie trzeba zakupić jak najszybciej pochłaniacz.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Drodzy,

    Mam pewien problem i nie wiem czy to jest normalne.
    Mam nowowybudowany dom do którego wprowadziłem się 2 lata temu. Kilka dni temu zauważyłem, że kanał wywiewny reku w kuchni jest zatłuszczony i przyczepia się do niego kurz. Kanały nawiewne w pozostałej części domu są czyściutkie.
    Łukasz
    No i dlatego od razu zamontowałem pochłaniacz w kuchni i nic takiego w wywiewie w kuchni nie mam ...

    Natomiast filtry pochłaniacza są mocno obklejone od tłuszczu i co jakis czas je myję pod gorącą wodą ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony