dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kupno działki przy jeziorze + brak przyłącza wodociągowego

    Dzień dobry,
    chciałbym prosić o radę bardziej doświadczonych kolegów w tematach tego typu nieruchomości.

    Jestem zainteresowany zakupem konkretnej działki budowlanej w Poznaniu, ale żeby nie było zbyt kolorowo to z działką wiąże się kilka komplikacji:
    1. Działka leży ok. 70 m od jeziora.
    2. Działka leży obok spadku terenu, który obniża się dalej w stronę jeziora
    (obawa przez spływaniem wody z wyższego terenu na działkę/dom, sama działka jest stosunkowo płaska).
    3. Do działki wydano warunki zabudowy w których widnieje dziwny punkt (poniżej):
    "Zaopatrzenie w wodę
    do istniejącej studni głębinowej - zgodnie z opinią Aquanet (...) brak sieci wodociągowej na wysokości planowanego budynku - jest wystarczające."

    4. Droga leżąca przy działce jest drogą prywatną (wspólną dla wszystkich posesji przy tej drodze).
    5. Brak sieci kanalizacji (przewidywana w nieokreślonej przyszłości).

    Chciałbym się dowiedzieć jakich problemów mogę się spodziewać z powodu powyższych i czy któryś z nich może skutecznie zablokować budowę domu.
    Szczególnie istotny jest dla mnie punkt 3. Czy ostatecznie może dojść do stwierdzenia braku możliwości podłączenia się do wodociągów? Obok działki stoi dom który ma prąd i wodę przyłączone, a przy sąsiedniej działce stoi hydrant.

    Załączam zdjęcie pokazujące spad terenu (patrząc na zdjęcie działka leży przy stalowym płocie po lewej stronie).
    https://bit.ly/2EQaosm

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pkt. 3 rozumiem jednoznacznie, ze Aquanet nie ma i nie planuje inwestycji w wodociągi, a istniejąca na obszarze studnia ma wystarczającą wydajność, by zaopatrzyć dom we wodę.
    Czyli nie będziesz miał ani kanalizy ani wody. tylko własna studnia i szambo lub POŚ.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czy w takim wypadku jest możliwość dociągniecia te parenaście metrów linii wodociągowej i sfinansowanie podłączenia wodociągowego z własnej kieszeni? Jeśli tak, to jaki byłby ewentualny koszt?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem, nie jestem Aquanetem. To ich trzeba się pytać.
    Można dostać decyzję odmowną, jeśli obecna wydajność wodociągu będzie za niska, by zasilić nowe domy.

    natomiast prawo budowlane wymaga aby w projekcie domu określić źródło zaopatrzenia w wodę i zagospodarowania ścieków. Ten zapis o studni można wpisać do projektu.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobik114 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Czy w takim wypadku jest możliwość dociągniecia te parenaście metrów linii wodociągowej i sfinansowanie podłączenia wodociągowego z własnej kieszeni? Jeśli tak, to jaki byłby ewentualny koszt?
    Trzeba się liczyć z tym decyzją odmowną że budowa sieci wodociągowej jest nieopłacalna w tym miejscu itp. Z reguły jednak zgoda jest wydawana gdyż i tak dostają wodociąg za darmo, bo inwestorem jesteś ty.
    Aby dostać PnB może być studnia i to jest ważne, do wodociągu zawsze można się przyłączyć jak powstanie.
    Co do kosztów rozbudowy wodociągów - w zależność od terenu, wymogów itp pewnie lekko paręnaście tysięcy, jeśli liczyć projekt, studzienki, hydrant, zajęcie drogi itp. I to pod warunkiem że jest to paręnaście metrów a nie 10x tyle...

    U mnie w okolicy jest piach, ciężko się dokopać do wody, wszędzie sucho, a jednak ulice dalej jedni sąsiedzi mają studnie - przyczyna prozaiczna, i tak wyszło sporo taniej niż wodociąg.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony