dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwesterB

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-384
    Posty
    11

    Domyślnie Ogrodzenie z desek poziomych (w części samodzielnie)

    Witam,

    Zamierzam za jakiś czas ogrodzić dom, chciałbym żeby ogrodzenie było estetyczne, w miarę tanie oraz odgradzało od (coraz bardziej) ruchliwej drogi z boku domu. Oczywiście jedną z najtańszych opcji jest panel ogrodzeniowy na podmurówce prefabrykowanej, ale nie wygląda pięknie, ochrona od dźwięku, nawet za barierą z krzewów jest słaba. Zastanawiałem się czy nie zlecić wykonania podmurówki oraz solidnych słupków firmie, a następnie samemu nie dołożyć do tego odpowiednio zakonserwowanych desek w poziomie z pewnymi odstępami (patrz załącznik, tylko tam są chyba kompozytowe). Mam dostęp do desek z tartaku z nowoczesną suszarnią, dałbym deskę 25 lub nawet 32, słupki pewnie 80x80 solidniejsze, odstępy raczej max. 200 cm, do tego ceowniki do słupków pod kolor.

    Tylko pytanie czy to ma sens? Czy takie słupki utrzymają napór wiatru, ciężar desek?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogr_deski_poziome.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	446869  

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy podobne ogrodzenie drewniane częściowo na podmurówce betonowej wylewanej (konieczna była jako murek oporowy), częściowo na podmurówce systemowej, tylko zabetonowane słupki. Słupki 8x8 z blachy 3mm w rozstawie co 2,5m. Deski poziome 28 mm grubości 14,5 cm szerokości mocowane do pionowych również w połowie długości.
    Niedawno nieźle wiało i ogrodzenie stoi.
    Trzy pierwsze ogrodzenie od środka, ostatnie z zewnątrz.




    Ostatnio edytowane przez xdotka ; 03-09-2020 o 08:49

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Deski są przykręcone wyłącznie na wkrętach, tak by? Bo zastanawiam się czy silny wiatr może wyrwać wkręty z drewna ?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, na wkręty, na śruby są mocowane pionowe deski do słupków. Około 10 wkrętów każda, z czego 4 od wewnątrz ogrodzenia, a pozostałe od zewnątrz. Wkręty są długości takiej, że prawie przechodzą przez obie deski. Nie ma szans, żeby to wyrwało. Była już raz niezła wichura.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iroqez82

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Bobrek
    Kod pocztowy
    32-661
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam można prosić o jakiś kontakt z Panią?bo będę miał takie same deski co Pani i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.
    Mój email [email protected]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Kupiłeś te panele czy skręcałeś to sam ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukas.lukas

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Nowy dwór mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-160
    Posty
    1

    Domyślnie

    Xdotka Twój plot wygląda rewelacyjnie! Chętnie bym skopiował, możesz mi powiedzieć w jaki sposób go zbudowałas? Jakie/jakiego typu elementy zostały użyte do zamocowania deski pionowej do słupka metalowego ? Coś tam widać na zdjęciu, ale nie jestem w stanie określić co to

    Zapewne najpierw zostały zamontowane słupki - podmurowka - pionowe deski do słupków - i teraz docinalas deski poziome ? Jakie przerwy pomiędzy deskami ?

    Z góry dzięki za odpowiedź,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony