dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Założenie tego wątku było bardzo rozwijające. Próbując zaprojektować można się wiele nauczyć dzięki czemu dom, który się wybuduje będzie bardziej tym czego się oczekuje.

    Wygląda na to, że w tym wypadku dwa rzędy wygrywają. Niestety nie mogę tego ładnie umeblować bo nie widzę tego czego bym chciał. Oczywiście ta kuchenka na pierwszym rzędzie się nie liczy. Chciałbym, żeby ściana była gdzieś do połowy, a później był coś ala barek, stolik gdzie można by było jeść posiłki. Fajnie jakby ten stolik zamykał widok do środka wiec chyba musiałby być z wyższą częścia od strony salonu. Tylko takie rozwiązanie dzieli siedzących na tych wyżej i niżej.
    Wejście do kuchni byłoby z lewej obok lodówki i obok stolika/barku. Co myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranzacja kuchni.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	447167

    przepraszam za spam. Nie umiem usunąć odpowiedzi i scalić ją w całość. Coś szwankuje

  2. #22

    Domyślnie

    Siedziałem, kombinowałem i stworzyłem coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt parterowy 1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	448017
    Myślę sobie EUREKA! Żyję sobie z tą satysfakcją jakiś czas żeby następnie nabrać wątpliwości no bo:
    Działka 34 x 34.
    Dom z garażem miałby zajmowałby z jednej strony 15m i z drugiej 18. Doliczając do tego minimalne odległości od granicy robi się 18m na 21m. Więc z części zachodniej (od lasu) zostaje 16m ogrodu do granicy, a z drugiej (od południa) jest 13m od granicy. Zastanawiam się czy to nie za mało i czy jest sens zabudowywać tak dużo działki bo okazuje się, że nie jest to tak dużo jak myślałem. Co o tym sądzicie?

    Zastanawiam się aktualnie nad parterem z poddaszem użytkowym. Na parterze chciałbym mieć:
    salon
    kuchnia
    sypialnia garderoba łazienka (master bedroom)
    łazienka albo jakieś wc
    pokój dla dzieci mieszkały by tam np. do 8 roku życia (jeszcze ich nie mam ), a później zaadaptowałoby się dla nich poddasze z dwoma pokojami i łazienką, a rodzice zostaliby na dole. Nie mam dzieci, ale wydaje mi się, że taka koncepcja ma sens - co wy na to?

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Dla mnie to układ idealny . Miałam takie mieszkanie dwupoziomowe z poddaszem. Na dole salon z kuchnią i 2 pokoje,w tym sypialnia z łazienką, na górze 2 bliźniacze pokoje, łazienka i garderoba. Układ dla naszej rodziny super, tylko poddasze, a właściwie okna dachowe to uciążliwa sprawa. Jedyny plus to doświetlenie pomieszczeń, poza tym same minusy. Miałam te okna jako jedyne w pokojach dzieci na górze, więc trzeba było być czujnym w nocy czy aby nie pada i nie trzeba okna zamykać... można oczywiście zamontować czujniki deszczu i elektryczne zamykanie, ale to koszty... przy upałach jak pada okna muszą być zamknięte, trudno spać Generalnie układ jest świetny i budując dom takiego szukałam, nie znalazłam, tym bardziej, że nie chciałam poddasza, więc mam indywidualny z płaskim dachem

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję. Czyli aktualnie masz sam parter czy piętrowy? Jeśli masz jakieś rzuty piętra/poddasza to również chętnie się zainspiruje nimi

    @Edit
    Nie umiem znaleźć rozsądnego domu z poddaszem, który by spełniał wspomniane warunki:
    -master bedroom na parterze (łazienka + garderoba) + pokój
    - poddasze na 2-3 pokoje z łazienką

    Cały czas się łudzę, że jeszcze mnie jakaś koncepcja zaskoczy
    Ostatnio edytowane przez Neutral ; 11-09-2020 o 21:24

  6. #26

    Domyślnie

    Mam piętrowy. Zdjęcia wrzucałam na Twój temat: Dach płaski - realizacje

  7. #27

    Domyślnie

    Z tego, co pamiętam Sandra z Archipelagu ma taki układ, ale to drogi dom, zwłaszcza dach. Dodatkowo na górze same okna dachowe, których nie chciałam. Jedyny, który rozważałam, to ten:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...hoCUksQAvD_BwE

  8. #28

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuje za przesłanie rzutów xdotka.

    Pozwoliłem sobie dokonać kilku zmian, przede wszystkim zmniejszyć ilość m^2 poprzez usunięcie łazienki i garderoby na piętrze i zrezygnowanie z pralni, pomieszczenia gospodarczego i garderoby na parterze.
    Bardzo w idei tego projektu podoba mi się to, że dom może ewoluować z nami. Jako, że nie mamy jeszcze dzieci parter wydaje się najlepszym rozwiązaniem - mamy tam wszystko co trzeba. Gdy pojawią się dzieciaki jest dla nich pokój na parterze. Myślę, że dwójka dzieci w jednym pokoju może na spokojnie mieszkać razem nawet do ukończenia 10 lat. Kiedy wkraczaliby w wiek nastoletni zagospodarowałoby się dla nich pokoje na górze.

    Oryginalne w projekcie, na którym się wzorowałem oprócz dwóch pokoi na piętrze jest jeszcze łazienka i garderoba. Odpowiedni 8m^2 i 6m^2. Myślę, że wykreślenie tej łazienki i garderoby pozwoli mi zaoszczędzić nawet 20 tys zł licząc łazienka 8m^2 i garderoba 6m^2. Dobrze to szacuje?

    Na parterze w miejscu spiżarni planuję zrobić pralnie albo przesunąć kuchnie ponieważ bardzo podoba nam się idea narożnego okna w kuchni, a w tym miejscu mielibyśmy ładny widok. Tutaj jeszcze się wahamy czy postawić na kwestie praktyczną czy estetyczną.

    Bardzo proszę o opinie na temat układu pomieszczeń i samej idei małego piętra dla dwóch pokoi w późniejszym czasie.

    Co do wymiarów okien i ich zadaszenia to proszę się nie sugerować tym rysunkiem gdyż na pewno będzie to nieco inaczej rozwiązane.
    https://zapodaj.net/67ab3d8101988.jpg.html
    https://zapodaj.net/7708bb3ff0522.jpg.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przerobka pietro.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	448357  

  9. #29

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie odpada pokój na piętrze bez łazienki.
    jak się po nocy komuś zachce sikać, to potem biegać po schodach?

  11. #31

    Domyślnie

    3 łazienki to już luksus. Jak już zrobić wc na górze to i kabinę z prysznicem by było dołożyć i tak to się zbiera. Dzięki za sugestie A tak ogólnie jaka opinia na temat tej koncepcji?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zmieścisz szafę z wiatrołapie lub korytarzu?
    Nie bardzo wiem co to se te pokoiki przy sypialniach (domyślam się, że któreś to łazienka, ale reszta?)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-09-2020 o 19:29

  13. #33

    Domyślnie

    Wrzucam przybliżony rzut:
    https://zapodaj.net/d56702802c76b.jpg.html

    Odpowiadając na pytanie o wiatrołap to tak zamierzam to zrobić, żeby szafka na ciuchy weszła

    I bardzo Ci jestem wdzięczny za dyskusję

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony